Закріплення звукового значення вивчених букв. Звуки і букви.


Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв. Звуки і букви.
Мета:
закріпити знання учнів звукового значення вивчених букв;
розвивати комунікативні уміння, артикуляційний апарат;
виховувати ввічливість, доброзичливість, бажання спілкуватися.
Обладнання: букварі, альбоми з буквами, зразки букв, сигнальні картки, великі іграшки
Форма: урок-змагання
Тип: вдосконалення знань
Методи: словесний, практичний, наочний, інтерактивний
Хід уроку
План
1. Привітання
2. Мотивація навчальної діяльності.
Продовжити народну мудрість – девіз уроку.
– Мудрим ніхто не родився, а …(навчився)
– Не говори не вмію, а говори (навчуся)
(Девіз попереднього уроку)
3. Фізпауза«Якщо весело живеш»
4. Повторення знань про вивчені букви.
Загадка про букви і звуки. Загадка про букви. Надавати букви за альбомами, зразками.
– Які дві групи звуків ви знаєте? (Голосні, приголосні)
– Чим відрізняються голосні від приголосних? (Тягнуться, співаються)
– Назвіть голосні звуки.
– Як вони позначаються в схемах? ( . )
– А як позначаються тверді приголосні? (–)
– М’які приголосні? (=)
– А яка буква зовсім не має звуку? (ь)
– Яка буква схожа на колесо (о), на півколеса? (с), з точкою (і), з двома точками (ї), з маленькою шапочкою (й), з довгими хвостиками (у,з,д), з маленькою петлею (ц); між собою схожі ( П Т ), ( Г Ґ ) ?
– Яка буква позначає завжди тільки твердий приголосний (ч), тільки м'який приголосний (й) ?
– Яка буква позначає завжди два звуки? ( ї )
– А які голосні не завжди? (я, ю,є)
5. Фізпауза«Зоопарк»
6. Застосування знань.
Індивідуальні завдання. Прочитати картки.
1 учень – відгадати загадку, скласти схему
2 учень – прочитати завдання по карточці, відгадати загадку, скласти слово-відгадку
3-4 учні – написання вивчених букв на піскографі: за круглим столом
Перевірка завдань
7. Робота з підручником.
1. Повторення скоромовок. Перевірка. Кожен учень розповідає скоромовку
1) Марила варила, Лариса солила
2) Мороз Мороза водив за носа
3) Кіт котив коток по току, коток попав на лапу коту
4) Ми носили воду в ситі та дерева не политі. Воду в ситі не носити, саду ситом не полити.
2. Перевірка за допомогою сигнальних карток
1 учень – перекласти слова з російської (крыжовник – аґрус, красная смородина – порічки, пастух овец – чабан)
2 учень – (ворона, крыльцо – ґанок, пуговица – ґудзик)
3 учень – (почва – ґрунт, красный – червоний, утка – качка)
8. Фізпауза «Ніс, стеля, підлога»
9. Розвиток мовлення
1. Мовна розминка «Продовжити ряд слів»
Сонце (небо), море (річка), ставок, болото.
Олівець, (ручка), пенал, лінійка, папка.
Груша, слива, (яблуко), абрикос, вишні.
Дякую, будь ласка, вибач, (спасибі).
2.Складання діалогу лісових мешканців «Чому треба вчитися», використовуючи слова ввічливості (порахувати)
– Привіт (1), вовчику!
– Здоров (2) був, ведмедику!
– Куди це ти поспішаєш? Розкажи, будь ласка (3)
– Добре. Я іду до школи.
– О! А що там робити?
– Вчитися читати, грати, виступати
– Ой, я теж хочу до школи.
– Ходімо разом. Підемо завтра разом.
– Спасибі! (4) Добре
– До побачення (5)
3. Вибіркове читання з букваря
10. Музична пауза
«Савка та Гришка»
11. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»