Конспект уроку з основ здоровя на тему Наука спілкування


Тема: Наука спілкування
Мета:  ознайомити учнів з наукою спілкування; формувати навички культури спілкування з однолітками та дорослими; прищеплювати повагу до себе й інших людей; розвивати вміння бути доброзичливою, товариською людиною; виховувати в учнів культуру поведінки, ввічливість.
Очікувані результати: учні повинні знати, що таке «спілкування , учні повинні вміти доброзичливо ставитися до оточуючих; досягати взаєморозуміння з оточуючими.
Обладнання: ілюстративний матеріал, розрізані речення (робота у групі), , індивідуальні картки,пізнавальний мультфільм «Уроки тітоньки Сови. Образливі слова»,
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація класуВчитель:
Встаньте діти, ви рівненько,Посміхніться всі гарненько.Поверніться до гостей,Привітайтесь: «Добрий день!!»

ІІ. Актуалізація опорних знань учнівПропоную розпочати урок із роботи над прислів’ям. Але у нього розсипались слова.
Робота з прислів’ям.
Складіть прислів’я та поясніть його зміст.не горобець,   слово,   не,   спіймаєш,   вилетить –(Слово не горобець, вилетить – не спіймаєш.)
Висновок:   Важливо завжди стежити за своїм мовленням: що і як кажеш.ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Погляньте на оці малюнки.
_ Хто на них зображений(діти, дорослі)
_ Що вони роблять? (розмовляють між собою)
Що спільного між прислів’ям і цими малюнками (прислів’я про розмову і на малюнках зображене спілкування)
Ви можливо здогадалися, яка тема нашого уроку?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Отже сьогодні на уроці ми будемо:
вчитися спілкуватися з однолітками та дорослими;
правильно вживати слова ввічливості;
прищеплювати повагу до себе й інших людей;
вчитися культурі спілкування, культурі поведінки та ввічливості., а також зясуємо, як впливає спілкування на настрій та здоров'я людини .
      ІV. Сприйняття й осмислення нового матеріалуІнтерактивний метод «Асоціативний кущ».
–  Які асоціації, поняття виникають у вас, коли чуєте слово «спілкування»?
Дати відповідь на це питання вам допоможуть картки на парті.

Словникова робота. Тлумачення слова «спілкування».
Прочитати у підручнику ст..64
Доповнюємо «Асоціативний кущ» словом «повідомлення».
Складання правил спілкування.
Поглянемо на дошку і тепер скажемо
_Яке повинне бути спілкування між людьми? (щире, культурне,доброзичливе)


Давайте ж зараз складемо правила спілкування.
 
ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ
При зустрічі першим вітайся, усміхайся.
Будь привітним, доброзичливим.
Уважно слухай не перебиваючи співрозмовника.
Не кричи.
Намагайся висловлюватися чітко і зрозуміло.
Будь відвертим і щирим, говори лише правду.
До старших звертайся на «Ви».
Не втручайся у їхню розмову.
Висновок:
оскільки ми живемо у суспільстві, то вміння спілкуватися – важлива риса вихованої людини;
Але є ще одне важливе правило, а яке, ви скажете коли переглянете мультфільм.
Перегляд мультфільму «уроки тітоньки Сови. Образливі слова».
Яке ж ще правило ми можемо дописати? (не ображати інших)
_ На що впливає культура спілкування? (на настрій, здоров'я людини)
(доповнюємодо правило)
Від уміння спілкуватися залежить настрій людини, здоров’я,
Давайте ж перевіримо, чи дійсно впливає на настрій уміння спілкуватися.
Гра «Ми любимо тебе за це»»
(діти стають у коло і передають м’ячик товаришу разом зі словами компліментами і кожен раз всі учасники після компліменту кажуть «Ми любимо тебе за це»)(добрий, охайний, щирий, веселий, розумний, красивий, щедрий, кмітливий, спортивний, ввічливий..)
Комплімент – це приємні, добрі слова, які піднімають настрій, підбадьорюють людину, виражають ваше дружнє ставлення до неї.
Висновок: отже, ми побачили, що від гарних слів у нас піднімається настрій.
Запам’ятай (розповідає учень)
Хто людям всім добра бажає,Той і собі добро те має.Як до людей з добром ідеш,Ще й світло у душі несеш,Тебе всі будуть поважати,І завжди радо величати.А як людей не поважаєш,Поганим словом друзів лаєш,То на добро не сподівайся,І з висновками ти не гайся.
Я сподіваюсь, що ви запам’ятаєте ці слова і не будете ображати інших.
ФізкультхвилинкаМи сказали, що спілкування повинно бути ввічливим, вихованим, значить ми повинні у своєму мовленні використовувати чарівні слова.
А що це за слова? (Слова ввічливості)
Гра «Чарівна паличка» (прохожу між дітьми і той, до кого торкнулася повинен назвати чарівне слово)
Добрий ранок, добрий день, добрий вечір, здоровенькі були, доброго здоров’я, привіт, до побачення, на все добре, ідіть здорові, на добраніч, дякую, спасибі, щиро вдячний, будь ласка, прошу, прошу вибачити, вибачте будь ласка, пробачте, я вдячний за допомогу.
Я сподіваюсь, що ви у спілкуванні будете використовувати ці чарівні слова.
V. Узагальнення та закріплення нових знань1. Скласти діалог за малюнком , використовуючи слова ввічливості. (в парах)
«В магазині»
«В бібліотеці»
«з другом»
Інтерактивний метод «Постановка проблемного запитання» самостійна робота
Чи однаково ви вітаєтесь з усіма людьми?
Вирішити це питання вам допоможе опорна схема, яку потрібно закінчити, поєднавши слова ввічливості з тими, кому доречно їх казати.
Добрий день!
До побачення!
  БібліотекарДруг
продавецьучитель
однокласникисусідмама, татоПривіт!Бувай!
 

Висновок: Незнайомим людям, старшим за тебе доречно казати «Добрий день!», «До побачення!», «До зустрічі!». Своїм одноліткам, друзям, рідним людям (мамі, татові) доречно казати «Привіт!», «Бувай!».
-А як ми будемо звертатися до дорослих? Ти чи ви?
А до однолітків, друзів?
Робота в зошиті ст.. 27
VІ. Підсумок уроку. РефлексіяПідведемо підсумок. З’ясуємо, чи виконали ми завдання нашого уроку:
Інтерактивний метод «Незакінчені речення».
Сьогодні:
Вчилися спілкуватися з … (однолітками та дорослими);
Вчилися правильно вживати … (слова ввічливості);
Прищеплювали повагу до себе … (й інших людей);
Вчилися культурі … (спілкування, культурі поведінки та ввічливості).
Що вам сподобалось на уроці?
Чи важко було виконувати завдання?
Я вдячна вам за роботу на уроці, всі були активними.
Я сподіваюсь, що ви будете тепер користуватися правилами ввічливого спілкування.

.