Поурочный план по английскому языку на тему School shedule (3 класс)


Сабақтың оқу процесіндегі орны: Unit 4. Lesson 1 School shedule
 Сабақтың түрі: жаңа білім алу сабағы.
Сабақта АҚТ-ны қолдану тәсілі:  интерактивті тақта, тапсырмалар интерактивті тақтада көрсетіліп, оқушылар сабақ барысында орындайды.
Сабақтың мақсаты:  оқушыларды сабақ кестесі туралы айтуға, “When have you got PE?”, “How many lessons have you got on Monday?”, “When is Maths?” сұрақтарына жауап беруге үйрету.                
 Міндеттері:
Оқушыларды “School shedule” тақырыбының лексикасымен таныстыру: Mathematics, Art, Music, subject
Лексиканы оқу, сөйлеуде қолдану білігін дамыту;
Берілген тақырып аумағында сұраққа жауап беруге үйрету;
Сабақ кестесін ағылшын тілінде жазуға үйрету;
Сабақ құралдары:
1.Мұғалім компьютері.
2.Интерактивті тақта.
3.Оқушылардың күнделіктері.
4.Дидактикалық үлестірме материал.
5.ОМК “Ағылшын тілі” 3- сынып.
Қолданылған оқыту тәсілдері: түсіндірмелі-иллюстративті, ізденгіштік, репродуктивтік.
Қолданылған оқыту әдістері: көрсетілім, түсіндіру, әңгімелесу, тыңдап түсіну, сұрақ-жауап, аударма, салыстыру, мәтінмен жұмыс, үлестірме  материалмен жұмыс.
Сабақтың барысы :                 
                                                                                                       
Сабақтың кезеңіКезеңнің мақсатыМұғалім іс-әрекетіОқушының  іс-әрекетіI. ҰйымдастыруНазарын сабаққа аудару 
(сабаққа енгізу) Амандасу, сабақта жоқ баланы анықтау, сабақтың тақырыбын, мақсатын жариялау.
Teacher: Good morning! Take your seats, please, and get ready for the lesson.                                         
 — Who is on duty today?      
  -What season is it now?      
    -What date is it today?           
 -What day is it today?           
 -Who is absent?               
  Мұғалім сабақтың тақырыбын тақтаға жазады. Мұғаліммен амандасу, кезекшінің әңгімесі: дата, аптаның күні, сабақта жоқ оқушылар.
 
I’m on duty today.
It is a winter now.                  
   It’s the …of December.          
 It’s …
Today is\are … absent.
     Сынып дата мен тақырыпты өз жұмыс дәптерлеріне жазады.
II. Негізгі бөлім.
1. Тілдік жаттығу  Тілдік ая құру.
Үй жұмысын тексеру.
 
 
 
  Ой-қозғар. Warm-up. Spring is green. Summer is bright.  Autumn is yellow.   Winter is white.      
Name the days of the week.
Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды, бір тақырыптан екіншіге көшу ұйымдастырылады:  
            -What’s your name?— How old are you?— Where are you from?-Which class are you in?    
    -What season is it now?       
   -What day is it today?           
  What day is before Tuesday?
— What do you want to be?— Do you want to be a …? Оқушылар мұғалімнің соңынан қайталайды.
 Аптаның күндерін ретімен қояды.
Оқушылар мұғалім сұрақтарына жауап береді:    
 My name is …
— I’m …— I’m from Kazakhstan.— I’m in 3 A.-It is a winter.                     
-It is … ?                                            
 – It is                                      
  — I want to be a … .— Yes, I do.\ No, I don’t.
-Балалар, әдеттегідей сабақты фонетикалық жаттығудан бастайық. - What letter is it? (Тақтада Mm әрпі мен [m] дыбысы)
- You are right, letter Mm. What sound is it?
-yes, [m]. listen and repeat after me: [m], [m], [m]
Let’s say together: my, mother, a mother, milk Mm
[m]
[m], [m], [m]
my, mother, a mother, milk
2. Жаңа материалды енгізу және оны алғашқы бекіту.
  Оқушыларды “School shedule” тақырыбының лексикасымен таныстыру. Мұғалім оқушыларға жаңа сөздерді таныстырады
Maths, Kazakh, , PE, Art, Russian, English, subject. Оқушылар мұғалім соңынан жаңа сөздерді  хормен және жеке қайталайды: Maths, Kazakh, PE, Music, Art, Russian, English, subject.
 Лексикалық  бірліктерді ауызша жаттығуларда активизациялау.  -When is English?                 
 -When is PE?                 
- When is Music?  Оқушылар  сұрақтарға жауап береді, тақтада көрсетеді.
Exercise 2
3. Жаңа материалды қолдануМатериалды пайдаланып сабақ кестесін жасату. Мұғалім оқушыларға:     
Write please your time-table.
-How many lessons have you got on Monday?   Etc.
-When have you got PE?                                  
 — When is Maths? Тақтаны қолданып берілген пәндерді сабақ кестесіне кіргізеді.
—  We have got …. lessons on     Monday.
-We have PE on …... Etc.
  Біліктілікті жаттығуда көрсету Мұғалім жасалған сабақ кестесін пайдаланып бір күннің сабағы туралы айтуды ұсынады.   Бір-біріне сұрақ қою ұсынылады. Оқушылар кезекпен сабақ кестесі туралы айтады:
— We have got ….. lessons on Monday. There are …….. 
  Оқушылар жұппен жұмыс жасайды:                                    —  When is …..?           
     -It’s on …….
-How many lessons have we got on Saturday?         
  -We have got four lessons on Saturday.
4. Оқу. Жаңа  лексиканы алғашқы бекіту. Exercise 1 – 2
Find the wodsCross the odd one out 1 жаттығу жаңа өткен сөздерді табады
Лексикалық топқа жатпайтын сөздерді сызып тастайды, түсіндереді
5. Сөйлеу. Жаңа лексиканы бекіту. Exercise 3
Complete you schedule with these words: Maths, Kazakh, , PE, Art, Russian, English Сабақ кестесін апта күндері бойынша ағылшынша жазады
III. Қорытынды бөлім. Үй тапсырмасын түсіндіру,сабаққа қорытынды жасау. Мұғалім үй тапсырмасын береді exercise 4 page 31, түсіндіреді. Сабақты қорытындылайды (не үйрендік, не білдік). Оқушылардың жауабын бағалайды, түсіндіреді. Тыңдайды, түсінеді, сұрайды.  Қорытынды жасайды.