саба? жоспары World Wide Web. Іздестіру ж?йелері


Аудандық семинар сабағыСабақтың тақырыбы: World Wide Web. Іздестіру жүйелері
Сыныбы: 11в
Мақсаты: World Wide Web- пен таныстыру. WWW- мүмкіндіктерін және
Іздестіру жүйелері түрлерін түсіндіріп, оларды пайдалануды
үйрету. Ақпараттық іздестіру порталдарымен таныстыру.
Интернетте ақпаратты іздеуді үйрету. Интернетті қолдануды
практикада пайдалануды дағдыларын қалыптастыру.

Жабдықтар: Компьютер,презентация слайдтарын қолдану, ғаламтор, интерактивті
тақта, мультимедиа,электорндық оқулық.
Жұмыс түрлері: Жаңа материалдарды түсіндіру,
презентацияларды демонстрациялау,
тапсырмаларды компьютерлерде орындау, электрондық оқулықпен
жұмыс, интерактивті тақтанын мүмкіндіктерін толықтай пайдалану.
Сабақтың жоспары:
1. Ұйымдастыру бөлімі. Сабаққа алғашқы дайындық, психологикалық икем
2.Ой шақыру «Білімге бойлау»
3. Мағынаны тану
4. Қызығушылықты ояту-жаңа білімге бойлату
5. Электрондық оқулықпен жұмыс. Практикалық тапсырмалар
6. Пікір талас «Интернеттің пайдасы мен зияны»
7. Проблемалық ахуал Егер де мен.....
8. Ой қорыту Инсерт кестесін толтыру
9. Қорытынды
10. Бағалау
11. Үйге тапсырма
12. Аздап позитив туралы

Білім мен біліктілікке қойылатын талаптар:
Оқушылар білуі тиіс:
- World Wide Web- пен таныстыру.
- Интернет туралы жалпы түсінік;
Интернет желісіне қосылуды;
Модеммен жұмыс істеуді;
Интернеттің мүмкіндіктерін және түрлерін;
Оқушылар үйренуі тиіс:
Браузер туралы жалпы түсінікті;
Интернетте ақпаратты іздеуді;
І.Сабақтың барысы :
1.Ұйымдастыру
2. Сәлемдесу
3. Түгендеу
4.Сабаққа даярлығын тексеру
5. Психологикалық икем
ІІ. Ой шақыру «Білімге бойлау» /блиц-сұрақтар арқылы/
Интернет деген не?
Интернет желісі,пайда болуы?
Интернет желісіне қалай қосылуға болады?
Электрондық пошта дегеніміз не?
Интернетке қосылу үшін не керек?
Модем дегеніміз не?
Провайдер деген не?
Web браузердің қызметі?
WWW-ға түсініктеме беріңіз
Ауқымды желі деген не?
Интернетті кім қадағалайды?
Қазақ телеком тарифы қашан шықты?

ІІІ.Мағынаны тану
“Біліміді, сауатты адамдар – бұл адамзат дамуының негізгі күші”
Н.Ә.Назарбаев
ІV. Қызығушылықты ояту-жаңа білімге бойлату
Өз беттерімен дайындалып ,ізденіп жоба құруды тапсырдым. Оқушылар жобаларын қорғайды, қойылған сұрақтарға жауаптарын береді, тыңдап отырған оқушылар өздеріне керегін дәптерлеріне жазып отырады.

V. Электрондық оқулықпен жұмыс. Практикалық тапсырма
Оқушылардың түсінгендерін бекіту үшін әрі қарай электрондық оқулықпен жұмыс жасайды.

VІ. Пікір талас «Интернеттің пайдасы мен зияны»
Оқушыларды екі топқа бөліп «Қолдаушылар» және «Қарсыласушылар» интернеттің пайдасы мен зиянын анықтайды
.
VІІ. Ой қозғау.
Проблемалық ахуал Егер де мен.....
Оқушылар алдына қойып отырған мақсаттарын , армандарын ортаға салып, талқылайды

VІІ І.Ой қорыту Инсерт кестесін толтыру
Әр оқушы өз алдарындағы кестені толтырады

ІХ. Қорытынды
Оқушылар WWW. Іздестіру жүйелері бойынша не білгендері туралы ассоцияция құрайды.

Х. Бағалау «Білім шыңы»

ХІ. Үйге тапсырма: Тестке дайындық
ХІІІ. Аздап позитив туралы
Келесі сабаққа жақсы көңіл күймен келу үшін оқушыларға позитивті суреттер ұсынылады.