Конспект интегрированного урока для 2 класса «Любовь творит чудеса»


Тема: Любов творить чудеса
2 класМета: з'ясувати сутністьпоняття «любов»; формувати уявлення про прояви Божої та людської любові; розвивати навички виразного читання, творче мислення, актороські здібності; виховувати почуття чуйності, доброти, любові в родині та між іншими людьми.
Обладнання: хмаринки зі словами до гри «Назви зайве»; сонечко із промінчиками; звукозапис з мультфільму «Посмішка» автор музики Шаінський В., слова Пляцковський М.; кросворд; маски для сценки; сонечки для гостей; підручники з читання; сонечки; маркер, клей.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичайний урок, адже на ньому присутні гості. Давайте привітаємо їх!
Доброго ранку, -кожному зичу я.
Доброго ранку всім, - мовлю за звичаєм.
Ви усміхніться у відповідь, люди,
Бо добрі слова для кожного любі.

Актуалізація опорних знань
А) Бесіда
Дати поняття, що таке інтеграція, що значить інтегровані уроки?
- Яка пора року зараз?
- Якій місяц?
- З яким настрієм ви прийшли на урок?
- Що ви зробили, коли прокинулися вранці, щоб день був удалим?
- А щоб підняти вам настрій послухайте мелодію і вгадайте з якого це мультфільму?
Я бачу, що ця мелодія підняла вам настрій!
Б) Конкурс читців
- Зараз проведемо конкурс читців. Допоможуть визначити преможця гості, тому що для мене ви завжди найкращі.
Учні (по черзі)
Як прокинешся раненько.
Тата поцілуй і неньку.
Посміхнися дідусю.
Привітай родину всю.
Ласка ласкою озветься,
Кожен радо посміхнеться.
День почнеться з доброти,
А посієш її ти.
Все — із доброго чи злого
Починається з малого:
Листя виросте з листочка,
З нитки витчеться сорочка.
Хліб — з маленької зернини,
Дош — із чистої краплини.
3.Усміхнімось всім навколо:Небу, сонцю, квітам, людямІ тоді обов'язково —
День для нас привітним буде!
День турботою почнеться.
Все довкола усміхнеться.
4.Сказав мудрець: «Живи, доброзвершай!
Та нагород за це не вимагай..
Хай оживає істина свята
«Людина починається з добра!»
5.Бути привітним, людям радіти.Кажуть в народі: «Бажай добра!»В радості й горі хліб розділити —Ціла наука для нас, дітвора!

В) Гра «Назви зайве»
- Оскільки в нас сьогодні сонячний настрій, то знайдемо «хмаринки», що можуть зіпсувати нам день.
Учні обирають «хмаринки»
Тепло безладдя
гнів гордість
лінь удячність
радість працьовитість
ласка ніжність
бійка сумління
щедрість дружба

Мотивація навчальної діяльності
Зараз зіграємо в цікаву гру «Так або ні». Свою відповідь ви повинні підтверджувати словами «так» або «ні». Ця гра допоможе нам з'ясувати тему уроку.
Чи може людина зробити живого горобчика? (Ні)
Чи може людина зробити стіл? (Так)
Чи може людина зробити дощ? (Ні)
Чи може людина зробити ніч? (Ні)
Чи може людина зробити книжку? (Так)
Чи може людина зробити олівець? (Так)
Чи може людина зробити місяць? (Ні)
Чи може людина зробити квітку? (Ні, так)
Діти, поясніть чому «так»? (Людина може зробити квітку, але неживу. Вона не пахне і немає насіннячка.)
А хто може зробити квіточку? (Бог)
Чому такий гарний створений світ Бог віддав людям? Чому ваші батьки такі добрі до вас, оточують вас турботою, годують, одягають? (Ми їхні діти. Вони нас люблять...)
От ви самі все зрозуміти. Ми є також дітьми Божими, і Бог любить нас.

Оголошення теми і мети уроку
—Отож, діти, сьогодні ми говоритимемо про любов. Тема нашого уроку «Любов творить чудеса». На уроці ми з'ясуємо, шо таке любов, як вона проявляється у Бога, у людей; при щеплюватимемо любов до рідних і до навколишнього світу.
Сприйняття і засвоєння навчального матеріалу
А) Гра «Сонечко»
- Прочитайте, що написано в сонечку. Бог є у кожній релігії, тільки порізному його звуть. На промінцях напишіть, яким для нас є Бог.

Б) Робота за підручником. Виразне читання оповідання В. Сухомлинського «Я хочу сказати слово». С.110 – 111.
В) Бесіда
- Який інший можно дібрати заголовок до оповідання?
- Як діти на початку описували небо? А потім?
- До чого діти проявляли любов до неба?
Фізкультхвилинка
Вже пора нам відпочити
І добро разом творити.
Перш за все ми усміхнемось,
І за руки всі візьмемось.
Очі разом закриваєм,
Гарне діло пригадаєм:
Як із татком працювали,
Молоток в руках тримали.
Посуд вимили весь вміло,
— Ми ж робили добре діло.


Г) Гра «Ланцюжок»
Узявшись за руки, пригадайте сюжет оповідання В. Сухомлинського «Я хочу сказати своє слово».

Ґ) Інсценізація
Як ви розумієте слово «ближній»? Чи погоджуєтесь ви з тим, що ближній – це не тільки людина?Давайте переконяємося в цьому подивившись маленьку сценку!
Спитала птаха в сонця
В прозорій вишині:
—Де небо найчистіше?
Де краше жить мені?
А сонце усміхнулось:
—Ми, як одна сім'я.
Коли нас люблять люди,
Щасливе з ними я.
Спитала квітка сонця:
—Коли мені цвісти,
Щоб ти для нас тепліше
Світило з висоти?
А сонце усміхнулось:
—Ми, як одна сім я.
Коли шасливі квіти.
Щасливе з ними я.
Спитали діти в сонця:
—Як світ нам зберегти,
Щоб в злагоді і шасті
Жили і ми, і ти?
А сонце усміхнулось:
—Ми, як одна сім'я,
Якшо любов між нами.
Щасливе з нами я.

—Отже, любити ми повинні не тільки друзів, а й ворогів, природу, усе живе і неживе.
6. Закріплення вивченого
А) Кросворд до оповідання В. Сухомлинського «У кожного є своє слово»
1. Куда повела вчителька дітей? (в поле)
2. Що побачили першокласники в небі? (ключ перелітніх птахів)
3. Яке було небо, ознака, на початку? (голубе)
4. Це слово сховалось в назві цього оповідання. (слово)
5. як звали дівчинку, яка сказала своє слово і дала визначення небу? (Валя).
Б) Робота у групах. Гра «Знайди пару»
—Ми сьогодні говоримо про любов. Нам потрібно знайти пару і продовжити прислів'я про любов та добро.
1 група
Хто народ свій любить, (той і світ весь любитеме).
Шануй батька і неньку, (буде тобі скрізь гладенько).
Хто людям добра бажає, (той і собі має).
2 група
Усе добре пам'ятай, (а зла уникай).
Добрі слова лікують, (а погані – вбивають).
Любов схожа до кільця: (ні початку, ні кінця).
3 група
Шануй сам себе, (шануватимуть люди і тебе).
Чого собі не зичиш, (і другому не жадай).
Той, хто шанує свою матір, (не образить чужої).

Рефлексія
Висновок роблять самі діти
Підсумок уроку
Оцінки. Подарунки для гостей (сонечки).