?ЗА? МЕРЗІМДІ ЖОСПАР 11 сынып. ?о?амды?- гуманитарлы? ба?ыт Информатика


ҰЗАҚ МЕРЗІМДІ ЖОСПАР11 сынып. Қоғамдық- гуманитарлық бағыт
Информатика ( аптасына 1 сағат, барлығы 34 сағат)
№ Тақырыптың атауыСағсан Мер-зімі Оқу
мақсаты Оқытудың белсенді стратегиялары (модуль, әдіс- тәсілдер) Оқып үйренудің нәтижесі Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау Барлық оқушылар-ды сабаққа тарту жұмысы
Негізгі дерек көзі немесе ресурстар
Кіріспе - 1 сағат
1 Техника қауіпсіздігі жəне жұмыс орнын ұйымдастыру 1 1.09 ЕТ кабинетіндегі тәртіп ережесімен таныстыру
Сыни тұрғыдан ойлануды сабақ барысында пайдалану ЕТ кабинетіндегі тәртіп ережесімен танысады Формативті бағалау
Ауызша мадақтау:жарайсың, керемет, өте жақсы.
Танымдық, топтық, жеке жұмыс «Қауіпсіздік ережелері» тіркеу журналы
дк, Sin Kaz, сызбалар, кестелер
Ақпарат жəне ақпараттық үдерістер - 2 сағат
2 Ақпаратты құқықты қорғауКомпьютерлік құқық бұзушылықтар түрі 1 8.09 Ақпаратты құқықты қорғау
Компьютерлік құқық бұзушылықтар түрімен таныстыру Қызығушылықты ояту»Ой қозғау»
стратегиясы Ақпаратты құқықты қорғау туралы білім қалыптасады
ОҮБ, ОБ, кері байланыс Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту.Топтық тапсырмалар беру арқылы 45minut.org
Интернет материалдары
ҚР конституциясы
3 Ақпараттарды тираждауда авторлық ақпараттарды қорғау 1 15.09 ақпараттарды тираждауда авторлық ақпараттарды қорғау туралы уйрету «Ой қозғау»
Стратегиясы
Сыни тұрғыдан ойлау,топтық жұмыс ақпараттарды тираждауда авторлық ақпараттарды қорғау туралы уйренеді Рефлексия арқылы білімдерін талдау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс 45minut.org
Интернет материалдары
ҚР конституциясы
Компьютер-ақпаратты өңдеу құралы (4сағат):
4 Программалық қамтамасыз ету түрлері (лицензияланған, шартты тегін, тегін) жəне оларды қолдану ережелері 1 22.09 программалық қамтамасыз ету түрлері (лицензияланған, шартты тегін, тегін) жəне оларды қолдану ережелерімен таныстыру Сыни тұрғыдан ойлау,топтық жұмыс программалық қамтамасыз ету түрлері (лицензияланған, шартты тегін, тегін) жəне оларды қолдану ережелерімен танысады Ауызша мадақтау:жарайсың, керемет, өте жақсы. Стикерлер-мен бағалау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Интернет материалдары
ҚР конституциясы
5 Ақпараттық қауіпсіздікті операциялық жүйелер құралдары: файлдарды қорғаумен, компьютерлерді қорғаумен жабдықтау 1 29.09 ақпараттық қауіпсіздікті операциялық жүйелер құралдары: файлдарды қорғаумен, компьютерлерді қорғаумен жабдықтау жолдарымен таныыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ ақпараттық қауіпсіздікті файлдарды қорғаумен, компьютерлерді қорғаумен жабдықтау жолдарымен танысады ОҮБ, ОБ, кері байланыс Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Оқулық, суреттер, слайд,
6 Компьютерлік вирустар, компьютерлік вирустар түрлері, вирустардың дербес компьютерге ену жолдары; Вирустардан сақтау шаралары. Вирусқа қарсы программалары;
1 6.10 программалық қамтамасыз ету түрлері (лицензияланған, шартты тегін, тегін) жəне оларды қолдану ережелеріне тоқталу Оқулықпен жұмыс,инсерт түртіп алу программалық қамтамасыз ету түрлері (лицензияланған, шартты тегін, тегін) жəне оларды қолдану ережелерін біледі Критерийлер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалайды Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай сұрақтар арқылы тапсырмалар беру Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
7 Практикалық жұмыс.
Қауіпсіздік параметрлері, қолжетімділікті басқару, пароль қою. 1 13.10 ақпараттық қауіпсіздікті операциялық жүйелер құралдары: файлдарды қорғаумен, компьютерлерді қорғаумен жабдықтаумен таныстыру АКТ, «еске түсіру», «ой қозғау» ақпараттық қауіпсіздікті операциялық жүйелер құралдары: файлдарды қорғаумен, компьютерлерді қорғаумен жабдықтаумен танысады Критерийлер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалайды. Жиынтық бағалау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Дидактикалық материалдар,
оқулық
Ақпараттық технологиялар (20 сағат):

8 Суретпен сипаттауларды, яғни иллюстрацияларды қалыптастыру, векторлық графиканы өңдеу редакторы 1 20.10 Суретпен сипаттауларды, яғни иллюстрацияларды қалыптастыру, векторлық графиканы өңдеу редакторымен таныстыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ. Суретпен сипат-тауларды, яғни иллюстрацияларды қалыптасты-ру, векторлық графиканы өңдеу редакторымен танысады ОҮБ, ОБ, кері байланыс Топтық тапсырмалар арқылы дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
9 Объектілерді импорттау жəне экспорттау1 27.10 объектілерді импорттау жəне экспорттау жолдарын қарастыру
«ой шақыру» сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақта қолдану объектілерді импорттау жəне экспорттау жолдарын біледі ОҮБ, ОБ, кері байланыс Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
10
Дайын кітапханалардағы графикалық объектілерді өңдеу 1 3.11 дайын кітапханалардағы графикалық объектілерді өңдеу, қисықтармен жұмыс, əсерлер туралы түсінік қалыптастыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ дайын кітапханалардағы графикалық объектілерді өңдеу, қисықтармен жұмыс, əсерлер туралы түсінік қалыптасады Стикерлер-мен бағалау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
11 Қисықтармен жұмыс, əсерлер 1 17.11 Қисық сызықтармен компьютерде жұмыс жасау «Үйрете отырып, үйренеміз»қағидасын жүзеге асыру Қисық сызықтармен компьютерде жұмыс жасау дағдысы қалыптасады Ұпай санының жалпы ұпайын жинап сумативті бағалау Тез ойлау, бір – біріне сұрақ қоя білу, жаңа ақпараттар алу Компьютер,эл.оқулықтар
12 Монтаждау жəне бейнелерді жақсарту1 24.11 монтаждау жəне бейнелерді жақсарту, растрлық графика редакторы Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ монтаждау жəне бейнелерді жақсарту, растрлық графика редакторын біледі Оқушылар бағалау критерилер арқылы топтағы көршілестер-ін бағалайды
Топтық жұмыс, білім берудегі көшбасшы-лық, аралас сабақ Компьютер,эл.оқулықтар
13 Растрлық графика редакторы 1 1.12 растрлық графика редакторы туралы түсінікті қалыптастыру, айырмашылығы мен ұқсастығы туралы мағлұмат беру Сыни ойлау, АКТ растрлық графика редакторы туралы түсінікті қалыптасады, айырмашылығы мен ұқсастығы туралы мағлұмат алады Оқушылар өзін – өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы дк, эл.оқулық Sin Kaz
14 Сурет салу жəне бояу 1 8.12 сурет салу жəне бояу, фотомонтаж, фотосуреттерді өңдеу мен баспаға даярлау, коллаж, əсерлерді пайдаланумен таныстыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ сурет салу жəне бояу,фотомон-таж, фотосурет-терді өңдеу мен баспаға даярлау, коллаж, əсерлерді пайдаланумен танысады ОҮБ, ОБ, кері байланыс Оқушылар-дың өз беттерімен жеке жұмысы дк, сызбалар, кестелер,
оқулық
15 Фотомонтаж, фотосуреттерді өңдеу мен баспаға даярлау
1 15.12 Фотомонтаж, фотосуреттерді компьютерде өңдеу, оны баспаға жіберу туралы түсінік беру Ой қозғау , топтық, жеке жұмыс Фотомонтаж, фотосуреттерді компьютерде өңдеу, оны баспаға жіберу туралы түсінік қалыптасады Рефлексия арқылы білімдерін бағалау Оқушылар-дың жеке қабілеттеріне қарай тап-сырмалар және сұрақ-тар беру арқылы дк, сызбалар, кестелер,
оқулық
16 Тексеру жұмысы. Жарты жылдық қорытынды 1 22.12 Ақпараттық технологиялар тарауында алған білімдерін тексеру Оқушылардың өз беттерімен жеке жұмысы Ақпараттық технологиялар тарауында алған білімдерін тексереді. «Балдық» жүйемен бағалау Оқушылар-дың өз беттерімен жеке жұмысы Бетшелер
17 Коллаж, əсерлерді пайдалану 1 29.12 Коллаж дегеніміз не? Анимация дегенді қалай түсінеміз?қалай пайдалану керектігін үйрену Қызығушылығын ояту «Ой қозғау» стратегиясы Коллаж дегеніміз не? Анимация дегенді қалай түсінеміз? Деген сұрақтарға жауап алады Өзін – өзі, топтағы мүшелерін бағалау Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
18 Басылым жүйелерінің жіктелуі 1 12.01 басылым жүйелерінің жіктелуіне тоқталу Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ басылым жүйелерінің жіктелуін біледі
Критерилер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
19 Электронды басылымдар, басылымның міндетті атрибуттары1 19.01 электронды басылымдар, басылымның міндетті атрибуттарымен таныстыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ электронды басылымдар, басылымның міндетті атрибуттарымен танысады
ОҮБ, ОБ, кері байланыс Дарынды,үлгерімі төмен оқушыларға жеке тапсырмалар беру Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
20 Рəсімдеу ережелері (буклет, кітапша, кітап, журнал, жарнамалық бет)
1 26.01 рəсімдеу ережелері (буклет, кітапша, кітап, журнал, жарнамалық бет), редакциялаудың техникалық ережелері, терминология. беттің пішімі, мəтінді пішімдеу, қаріптермен жұмыс, құжат стилі, басылымды макеттеу (жобаны құру) туралы білім қалыптастыру Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ рəсімдеу ережелерін біледі Критерилер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалау Таным-дық, топтық, жеке жұмыс дк, эл.оқулық Sin Kaz
21 Редакциялаудың техникалық ережелері, терминология. 1 2.02 Редакциялау терминін ,ережелерімен таныстыру Топпен, жеке жұмыс Редакциялау терминін ,ережелерімен танысады Рефлексия арқылы білімдерін бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
22 Беттің пішімі, мəтінді пішімдеу, қаріптермен жұмыс, 1 9.02 Құжаттарда беттің пішімі, мәтінді пішімдеу, қаріппен жұмыс істеу функциясын үйренеді. АКТ,Сұрақ- жауап,топтық, жеке жұмыс Құжаттарда беттің пішімі, мәтінді пішімдеу, қаріппен жұмыс істей алады Оқушылар бағалау критерилер арқылы топтағы көршілестер-ін бағалайды Топтарда рөлдер арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы дк, эл.оқулық Sin Kaz
23 Құжат стилі, басылымды макеттеу (жобаны құру) 1 16.02 Жоба ұғымын бере отырып,құжаттардың стилі,макет үғымын қалыптастыру АКТ,сыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Жоба ұғымын ала отырып,құжаттардың стилі,макет үғымын түсінігі қалыптасады Оқушылар бағалау критерилер арқылы топтағы көршілестер-ін бағалайды Жеке деңгейлік тапсырмалар беру арқылы дк, эл.оқулық Sin Kaz
24 Мəтінді дайындау, 1 23.02 мəтінді дайындау, иллюстрацияларды дайындау, қаріптерді таңдау, беттеу, макетті баспадан шығаруды үйрету Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ мəтінді дайындау, иллюстрацияларды дайындау, қаріптерді таңдау, беттеу, макетті баспадан шығаруды үйренеді ОҮБ, ОБ, кері байланыс Таным-дық, топтық, жеке жұмыс дк, эл.оқулық Sin Kaz
25 Иллюстрацияларды дайындау, 1 2.03 Иллюстрацияларды дайындау жолдарын үйрету Топтық, жеке жұмыс Иллюстрацияларды дайындау жолдарын үйренеді Формативті бағалау. Жұлдызша
,смайлк Жалпылама сұрақтар беру арқылы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
26 Қаріптерді таңдау, беттеу, макетті баспадан шығару 1 9.03 Құжаттарда қаріпті таңдауды,бетті нөмірлеуді,баспаға беру функцияларын қалыптастыру Топтық, жеке жұмыс
Кітаппен жұмыс, «ой түйін» рефлексия Құжаттарда қаріпті таңдауды,бетті нөмірлеуді,баспаға беру функцияларын біледі Оқушылар бағалау критерилер арқылы топтағы көршілестер-ін бағалайды Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы дк, эл.оқулық Sin Kaz
27
Практикалық жұмыс. 1 16.03 Алған білімдерін тиянақтау,жинақтау, практикада қолдана білуге дағдыландыру Оқушының жеке жұмысы «Балдық» жүйемен бағалау «Балдық» жүйемен бағалау Компьютерде жеке жұмыс беру арқылы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
Жобалық іс -әрекет (7 сагат)
28 Ақпарат және ақпараттық үдерістер тақырыбына жоба құру 1 6.04 Ақпарат және ақпараттық үдерістер тақырыбына жоба құра білу дағдысын қалыптастыру. Оқытудағы жаңа тәсілдер, АКТ, СТОҮ Ақпарат және ақпараттық үдерістер тақырыбына жоба құра білу дағдысын қалыптасады
Рефлексия арқылы білімдерін бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
29 Компьютер-ақпаратты өңдеу құралы тақырыбына жоба құру 1 13.04 «Компьютер ақпаратты өңдеу құралы» тақырыбына жоба құра білуге үйрету АКТ, сыни ойлау стратегиясы «Компьютер ақпаратты өңдеу құралы» тақырыбына жоба құра білуге үйренеді Критерилер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалау,
топты бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
30 Векторлық графиканы өңдеу бағдарламасымен жоба жасау 1 20.04 «Векторлық графиканы өңдеу» бағдарламасымен жоба жасау жолдарын үйрету АКТ, сыни ойлау стратегиясы, топтық жұмыс «Векторлық графиканы өңдеу» бағдарламасымен жоба жасау жолдарын үйренеді Критерилер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалау,
топты бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
31 Растрлық гграфиканы өңдеу бағдарламасымен жоба жасау; 1 27.04 «Растрлықграфика-ны өңдеу «бағдар-
ламасымен жоба жасауға үйрету АКТ, сыни ойлау стратегиясы, топтық жұмыс «Растрлықграфика-ны өңдеу «бағдар-
ламасымен жоба жасауды үйренеді Рефлексия арқылы білімдерін бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
32 Басылым жүйелері бағдарламаларында жоба дайындау 1 4.05 «Басылым жүйелері» бағдарламаларында жоба дайындау жолдарын үйрету АКТ, сыни ойлау стратегиясы, топтық жұмыс «Басылым жүйелері» бағдарламаларында жоба дайындау жолдарын үйренеді Критерилер бойынша бағалау және өзін – өзі бағалау,
топты бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары
33 Жарты жылдық сынақ жұмысы 1 11.05 Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау Өз беттерімен жеке жұмыс Алған білімдерін тиянақтайды, жинақтайды,бағалайды. «Балдық» жүйемен бағалау Оқушылар-дың өз беттерімен жеке жұмысы Бетшелер
34 Жобаларды қорғау 1 18.05 Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау арқылы практикада қолдана білу Оқушылар өз беттерімен жеке жұмыс жасайды Алған білімдерін тиянақтау, жинақтау арқылы практикада қолдана біледі Рефлексия арқылы білімдерін бағалау,топтық, өзін – өзі бағалау Топпен жұмыс, бірлескен жұмысты қорғау, топ арасындағы көшбасшы Оқулық, суреттер, слайд
Интернет материалдары