Ба?асы, саны, ??ны шамалары арасында?ы т?уелділік


Сабақ: математика Мектеп: Қаратөбе орта мектебі
Күні: 14.12.2016жыл Мұғалімнің аты-жөні: Қайрадинова Жулдыз
Сынып: 3 «ә»-сынып Қатысқандар:15 оқушы Қатыспағандар:0
Сабақтың тақырыбы Бағасы, саны, құны шамалары арасындағы тәуелділік
Сабақ мақсаттары Бағасы, саны, құны шамалары араларындағы тәуелділік туралы мағлұмат беру. Алған мағлұматтарын өмірде пайдалана білуге, қолдана білуге тәрбиелеу. Әр ел валютасы мен теңге тарихы туралы қосымша мәліметтер беру. Кесте бойынша есептер құруға, қалдықпен бөлуге машықтандыру
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Үй тапсырмасы
2 минут
Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту
5 минут
Электронды оқулықпен жұмыс
(5 минут)
Қазымыр оқушы
(10 минут)
Сергіту сәті
3 минут
Дәптермен флип-чартпен жұмыс

Кім қырағы?
(2 минут)
Дарынды оқушы
(5 минут)
1.Хорға тұру. Егемен ел Қазақстан әнін хормен айтады
2. Түрлі-түсті теңгелерді суыру арқылы топтарға бөлінеді. Әр топ басшысын, хатшысын, бақылаушысы мен баяндаушысын сайлайды
№3 тапсырма. Қалдықпен бөлуді орында. Әр топ екіден оқиды, мәнін айтады.әрбір оқушы өзін бағалайды.
Сабақтағы бағалау туралы айтып кетемін. Топ бақылаушысы топ мүшелерін ашық журналға сабақ сатысы сайын бағалап отырады
Биыл тәуелсіздік алғанымызға 25 жыл болып жатырғанын жақсы білеміз. Төл теңгеміз қашан қашан ұлттық валюта түрінде енгізілгені туралы мұқият қараймыз. (видеоролик көрсету)
Қазақстанда ұлттық валюта қашан енгізілген екен? (1993ж, 15 қарашада, сағат 8-00-де.
Балалар, бізге теңге не үшін керек?
Олай болса балалар, бүгінгі сабақ біздің күнделікті өмірімізге, болашағымызға өте керек тақырып екен. Дәптерімізді ашып тақырып жазайық.
13 қараша, Бағасы, саны, құны шамалары арасындағы тәуелділік
Баға, сан, құн деген не екенін электронды оқулықтан қысқаша ғана тыңдайық
Баға-бір заттың бағасы
Саны- сатылған заттың саны
Құн- барлық сатып алынған затқа төленген ақша
Әр топқа тапсырмалар беріледі
Әр топ өздерінің аттарын табады. Неліктен шарларда Б, С, Қ әріптері жазылған?
Әр топ өз тобының атын табады
Б-баға
С-сан
Қ-құн топтары
Баға тобы - №1, сан тобы - №2, құн тобы - №3 тапсырманы орындайды. Заттың бағасын, құнын, санын табу үшін не істеу керектігін айтады
(ереже шығарады)
№2 Кесте бойынша есеп құрайық!
Бағасы Саны Құны
90тг 2 ?
? 2 100тг
30тг ? 90тг
Кесте бойынша есеп құрады
«Абди дүкенінде» ойыны
Оқушылар сатушы және сатып алушы болып ойнайды, дүкеннен оқу-құралдарын сатып алады Бір оқушы сатушы болады, қалған оқушылар сатып алушылар. Оқушылар берілген чекке заттың құнын жазып алып барады да оқу құралдарын сатып алады

Дүкен-магазин-shop
Ашық-открыто-open
№3 амалдарды баған түрінде орындайды
№3
Амалдарды баған түрінде орында
426+352=778 478+421=899 725+264=989
658-432=226 784-343=441 965-654=311
№9
Қалдықпен бөлу дұрыс орындалған ба?
Оқушылар алдарындағы дұрыс, бұрыс белгілерін көтеру арқылы жауап береді
№10
Қыздар ақшаны қалай бөліседі?
180/6=30
Ж: 30 теңгеден бөліседі
Түрлі-түсті шоколад теңгелер
Слайдтар
Ашық журнал, флип-чарт
Теңге тарихы туралы видеоролик
Электронды оқулық
Әр топқа кестелер
Оқу құралдары, бағасы, чектер
Флип-чарт, маркерлер
Дұрыс, бұрыс белгілері
Оқулық
Соңы
5 минут Кері байланыс: «Кубизм» әдісі бойынша Кубик
Бағалау
3 минут Ашық журнал бойынша бағалау. Топ бақылаушысы сабақ бөлімдері бойынша қойған бағаларынан қорытынды баға шығарады.
5,6 стикерге- «5», 3,4 стикерге – «4», 2,3 стикерге-«3», 1 стикерге – «2» деген баға қойылады Ашық журнал, стикерлер