Биология п?нінен саба? жоспары Жасуша — ?сімдік организміні? негізгі ??рылым бірлігі


ҚМЖ
Тақырыбы: Жасуша - өсімдік организмінің негізгі құрылым бірлігі. Өсімдік жасушасының құрылысы: қабықша, цитоплазма, ядро, пластидтер, жасуша шырынына толы вакуоль, қосындылары. Пішіні мен мөлшері бойынша жасушалардың алуантүрлілігі. Мектеп:
Күні: Мұғалім: Мәдірова М.Қ.Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар:
Жасуша туралы және оның органойдтары туралы біледі.
Оқушылардың басым бөлігі
Жасуша органойдтарының қызметін біледі.
Кейбір оқушылар
Білілмдерін зертханалық жұмыспен ұштастыра алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Алған білімдерін меңгеріп, жеткізе алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер
Жасуша тірі организмдердің құрылымдық бірлігі.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Жасуша, органойд, ядро, вакуоль, цитоплазма, пластит, қабықша
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?
Сіз неліктен өсімдік жасыл болатынын айта аласыз ба?
Алдыңғы оқу «Ұлғайтқыш құралдар жайлы түсінік»
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Басталуы Қызығушылықты ояту «Балықтар» бейнебаян;
Шағын аквариюмдағы балықтар арқылы топқа бөлу; (5 мин) Топқа бөлінеді;
Жапырақ түрлері бейнеленген қима қағз
Ортасы Әр топқа тақырып беріледі;(танысады 7 мин)
Әр топ өз жұмысын «Аквариум» әдісі бойынша қорғап шығады (15мин); зертханалық жұмысты орындайды (10мин);
Бағалау (2мин); Тақырыппен танысады Топ бір-бірін бағдаршам түстері арқылы бағалайды (қызыл-өте жақсы, жасыл-жақсы, сары-әлі де дайындалу керек) (2 мин) Интерактивті тақта,Үлестірмелі материалдар, кітап
Аяқталуы Рефлексия ББҮ ббойынша оқушылар кері байланыс жасайды (5мин). Көңіл күйін білдіреді (1мин); Жауаптарын аквариумға іледі Жауап парақтары балық пішінді
Рефлексия сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шараларытиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе нәрсе табысты болды (оқуды да оқыруды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да оқыруды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім?