Конспект уроку Види односкладних речень


Тема. Види односкладних речень.

Мета: поглибити знання учнів про види речень за будовою, ознайомити їх із видами односкладних речень;
формувати вміння правильно визначати ці речення, знаходити їх у тексті;
виховувати любов до природи, спонукати учнів до осмислення краси будь-якої пори року;
запобігати погіршенню здоровя учнів.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу (урок за технологією розвитку критичного мислення).
Прийоми: Правильні – неправильні твердження, маркування тексту, робота з таблицею
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, таблиці.
Очікувані результати: учні розрізнятимуть види односкладних речень, правильно їх будуватимуть і використовуватимуть у мовленні.
Хід уроку
Звучить музика тихенько, привітання з учнями, як настрій, яку пору року любите найбільше.
І. Виклик
Мотивація пізнавальної діяльності.
Повідомлення теми урок, мети і завдань. Актуалізація знань)
Прийом «Так чи н1». Перед кожним із вас табличка з номерами тверджень. Якщо твердження правильне, ставимо +. Якщо неправильне, ставимо - Читання тверджень
Чи погоджуєтеся ви, що речення за будовою поділяють на розповідні, питальні та спонукальні?
Чи правильно, що речення, які мають граматичну основу з одного головного члена, називають двоскладним?
Чи правильно, що двоскладне речення можна замінити односкладним?
Чи погоджуєтеся, що головним членом в односкладних реченнях може бути дієслово чи іменник?
Чи правильно, що речення Снігами землю замело – односкладне?
Чи правильно, що в кожному реченні повинні бути і підмет, і присудок, бо речення не буде зрозумілим?
1
2
3
4
5
6
Усього
правильних
відповідей

-
-
+
+
+
-










( Правильні відповіді не називати )
Чи легко вам було відповідати? Хто впевнений, що в нього все правильно?
Тоді нам просто необхідно здобути нову інформацію.


ІІ. Осмислення нового матеріалу
Робота з текстом. Прийом «Маркування тексту»
Уважно читаємо поданий текст про види односкладних речень, робимо позначки на полях


V
+
-
?

Я це знав
Це нове
Це суперечлива інформація, я так не вважаю
Про це хочу дізнатися більше, бо не зрозумів

Робота з табличкою «Односкладні речення»

Фізкульхвилинка

Дослідження текстів вправ
Вправа 121 за підручником
Прочитайте речення, визначте граматичні основи, запишіть тільки односкладні речення. Користуючись табличкою, встановіть вид односкладного речення. Перебудуйте у двоскладне.

Прочитайте речення, виберіть тільки неозначено – особові речення.
( Заглянемо до таблички )
1.Споконвіку з шанобою ставилися до рослинного світу. 2.Квіти використовували і для лікувальної цілі, і для краси. 3.Неодмінною частиною обійстя був квітник. 4. Улюбленою й поширеною в Україні є мальва. 5. Майже в кожному дворі знаходять місце і для яскравих чорнобривців, нагідок, червоної рути, барвінку. 6.Не перелічити нині всіх квітів.7. Завжди любили квіти в Україні.
Спочатку декілька робіт перевірити.
Відповіді: 1, 2, 5, 7
Давайте спробуємо скласти текст – розповідь про літо, використовуючи тільки називні речення. ( Заглянемо до таблички)
Літо. Сонце. Спека. Спрага. Відпочинок. Канікули. Мандрівки. Море. Пісок. Засмага. Розваги.
( можна переробити на двоскладні)

ІІІ. Рефлексія.
Повернення до прийому «Правильні – неправильні твердження».
Обговорення результатів.
( Два учні допоможуть перевірити таблички )
ІV. Оцінювання.
V. Домашнє завдання: вивчити теоретичний матеріал 15, скласти розповідь про осінь, використовуючи тільки односкладні речення,
або виконати вправу 122








13 PAGE \* MERGEFORMAT 14115




15