Методразработка по прикладной физической подготовке


Міністерство освіти і науки України Торезький гірничий технікум ім.О.Ф.Засядька
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
відкритого заняття
ПРОФЕСІЙНО - ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА
з дисципліни "Фізичне виховання"
спеціальність: 5.05030102 "Підземна розробка корисних копалин"
2011
Методична розробка відкритого заняття з дисципліни Фізичне виховання. Підготувала Кускова К.І. - викладач Торезького гірничого технікуму ім.О.Ф.Засядька - 2011р.
Викладено методику проведення практичного заняття,спрямованого на формування і розвиток рухових та фізичних якостей студентів,необхідних в майбутній виробничій діяльності.
Для викладачів фізичного виховання вищих навчальних закладів І-І1 рівнів акредитації.
Рецензенти:Гончаренко В.П. - керівник фізичного виховання
Торезького гірничого технікуму ім..О.Ф.Засядька
Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії спортивних дисциплін.
Протокол №6 від 20 січня 2011р.
ПЕРЕДМОВА
Професійно-прикладна спрямованість фізичного виховання на даному
етапі - це питання, яке має загальнодержавні масштаби. Воно найбільш повніше і глибше відображає ту частину теорії і практики фізичного виховання, яка задовольняє вимогам конкретних умов праці і виробничої діяльності.
Умови пралі студентів гірничих технікумів із період виробничих практик і після закінчення навчального закладу мають свою специфіку: відсутність природного освітлення, запилення, загазованість, підвищена вологість, перепади температури, шум працюючих механізмів, вібрація, незручні робочі положення, виконання робочих операцій, ідо потребують великих фізичних зусиль і напружень: Під час виконання основних робочих операцій значне навантаження приходиться на такі групи м'язів як м'язи верхнього плечового поясу, ніг. спини, черева.
Вимушені робочі пози, пересування в обмеженому, слабко освітленому просторі в умовах ненадійної і нестійкої опори, надають велике статичне напруження, що погіршує дихання, веде до білю в спині , сприяє застійним явищам в системі кровообігу, знижує рухомість суглобів, еластичність м'язів і зв'язок тощо. Все ці умови праці потребують відповідної фізичної підготовки і відмінного здоров'я молодих фахівців.
Професійно-прикладна фізична підготовка не самоціль, а складова частина загальної програми фізичного виховання, що дозволяє більш ефективно вирішувати задачі з підготовки молодих спеціалістів до роботи в вугільній промисловості»
Мета даного заняття - підготовити студентів фізично, технічно та психологічно» Враховуючи, що, заняття проводяться Із студентами 1 курсу необхідно приділити значну увагу формуванню колективу.
Заняття має велике виховне значення: виконуючи завдання, студенти вчаться організованості в діях, взаємодопомозі, взаємопідтримці, відповідальності, дисциплінованості.
ЗМІСТ
Передмова-З
План заняття-4
Хід заняття-5
Рецензії на методичну розробці -9
Література-11
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Група 1 ПРКК-10Дата проведення 8 лютого 2011р.
Тема заняття: Професійно -прикладна фізична підготовка. Мета заняття:
Методична:
-удосконалювати методику організації діяльності студентів на занятті зфізичного виховання та методику формування і розвитку рухових тафізичних якостей.
Дидактична:
вивчити засоби пересування в шахтному середовищі;
формування сили плечового поясу;
формування і розвиток м'язів черева;
формування прикладних якостей - гнучкості, координації рухів;
формування морально-вольових якостей - сміливості і рішучості. Виховна:
сприяти формуванню колективу в групі;
заохочувати студентів до постійних занять фізичними вправами.
Вид заняття - практичне.
Форма проведення - колове тренування.
Міжпредметні зв'язки:
забезпечуючи: біологія,фізика;
забезпечувані: безпека життєдіяльності,охорона праці.
Спортивний інвентар: гімнастичні мати, кувалда вагою 7 кг, колесо від трактора, гімнастичні лавки, гімнастична стінка, набивні м'ячі вагою 3 кг.
Методичне забезпечення:
навчальна програма з дисципліни «Фізичне виховання»;
робоча навчальна програма;
методична розробка відкритого заняття.
СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ
Підготовча частика - 20 хвилин,
Основна частина - 50 хвилин.
Заключна частина – 10 хвилин.
Хід заняття
1. Підготовча частина.
1.1.Організаційний момент:
Шикування студентів в шеренгу.
Рапорт фізорга.
Привітання.
Ознайомлення студентів із темою і метою заняття.
1.2.Повідомлення теми і мети заняття:
На попередньому занятті я доводила до вашого відома, що собою представляє професійно-прикладна фізична підготовка, знайомила з умовами шахтного середовища І виробничою діяльністю і їхнім впливом
на організм. Сьогодні ми конкретно починаємо роботу з формування та розвитку необхідних фізичних, прикладних і морально-вольових якостей, а саме вивчимо декілька видів пересування в шахтному середовищі, виконаємо декілька, вправ, що формують і розвивають м5язи плічового поясу,м’язи черева. Як і у великому спорті при підготовці спортсменів високого класу паралельно з вивченням техніки, тактики, формуються морально-вольові якості. Ми сьогодні зупинимось на формуванні сміливості.
1.3.Мотивація навчання:
Тема сьогоднішнього заняття є важливою і актуальною, бо вона дає змогу вдосконалити вже набуті та вивчити нові вправи, що формують і розвивають основну систему м'язів, прикладні та морально-вольові якості, які будуть вкрай необхідні вам в майбутній професійній діяльності. Щоб досягти, мети І виконати головні завдання нашого заняття, пропоную перейти до виконання вправ загально-розвиваючого характеру5, що допоможуть вашому організму підготуватися до фізичних навантажень основної частини.
Рецензія на методичну розробку заняття
з теми «Професійно-прикладна фізична підготовка»
Тема: «Професійно-прикладна фізична підготовка» знаходиться в одному
із розділів діючої навчальної програми і є достатньо важливою.
В даній методичній розробці навчальний матеріал викладений грамотно,
методично правильно, продумана навчальна та методична мета, відповідно з якими підібрані форми й методи навчання, а. також засоби залучення студентів до постійних занять фізичною культурою.
Від вправи до вправи, ретельно враховуючи навантаження, викладачдобивається вивчення засобів пересування з шахтному середовищі, формує тарозвиває м'язи плечового поясу, м'язи черева, виховує сміливість., Навички,набуті під час заняття, можуть застосовуватись для виконання самостійнихзанять, а також в повсякденному житті.

Дана методична розробка, підготовлена Кусковою К.І., може служити якісним посібником на тільки для початківців, а й для більш досвідчених викладачів. У ній враховано всі рекомендації до написання розробки. Зазначено використану літературу,
Рецензенті Голова циклової комісії спортивних дисциплін Торезького гірничого технікуму
ім. О.Ф. ЗасядькаВИ. Гончаренко
Дівчата
Iстанція - кидки набивного м'яча вагою 3 кг
двома від грудей - 3 разидвома із-за голови - 3 разидвома знизу -3 рази
двома через себе - 3 рази
IIстанція - вправи для м'язів черева сидячи на матах
- ноги в кут
- ноги зігнуті в колінах покласти справа
- ноги в кут
- навчальне положення
із положення лежачи на спині, руки за голову
голову - піднімання тулуба - 15 раз
із положення лежачи на спині, руки вздовж тулуба 10 раз прямими ногами достати за головою.
станція - перенесення ваги в незручному положенні 10м вага 5 кг на правому-лівому боці по пластунськи.
- станція - стрибки в глибину - 5 раз.
Юнаки
Iстанція
Кувалда вагою 7кг - 25 раз справа-зліва
удари по колесу (із-за спини через плече)
IIстанція - формування м'язів черева
сидячі на матах ноги вперед:
10 раз вдарити п'ятками об підлогу (не вище 10см).
10 раз ритмічно піднімаємо ноги до обличчя.
15 раз із положення лежачі на спині, ноги напівзігнуті,
руки заголову - піднімання тулуба.
станція - перенесення ваги в незручному положенні на правому на лівому боці по пластунськи (вага 5кг).
станція - формування сміливості. Стрибки в глибину 5 раз.