Киноаттракциондар та?ырыбына арнал?ан саба? жоспары (2- орыс сыныбы)


Пәні: қазақ тілі Күні: 21.01.2016 
Сынып: 2 «б», «в»
Сабақтың  тақырыбы:      « Киноаттракциондар»
Сабақтың мақсаты :  а) білімділік:киноаттракциондар туралы интернеттен қызықты мәліметтер беру. Жаңа сөздермен таныстыру.
Ә) дамытушылық: сөйлеу, ойлау қабілетін дамыту, сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Сабақ барысанда меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.
Б) тәрбиелілігі: үлкен қалаларда өзін дұрыс ұстауға, тазалыққа, әдептілікке, эстетикаға тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Оқулық, ноутбук, қима қағаздар, видеофильм (Ең үлкен қорқынышты аттракциондар, 4 D киноаттракциондар)
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Әдіс тәсілдер: топтық, сұрақ- жауап, іздендіру, ой шақыру, көрнекілік әдістер.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
а. Амандасу
ә. Сыныпты түгендеу
- Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап алайық. Таблицаның басынан егіз әріптерді алып тастап отырайық. Қандай сөз шығады. (Жауабы: киноаттракциондар)
ф х х н о ж т ә р г е к б ю ю н д с р
к ф и я я а ж ә г а е б ц и о н с а Аты -жөні Үй жұмысы Белсенділігі тәртібі Жинаған балы
Алексей 5 5+4+1+1+1+1 5 23
Бағалау шкаласы
Балл
«18-25» - «5»
«13-18»- «4»
«10-12»-«3»
«6-9»-«2»
  
Сабақты балл арқылы бағалаймыз. Ең жоғарғы балл: 18 -25 балл. Әр дұрыс жауап үшін 1 баллдан беріліп отырады. Егер шуласа, дәптерге жазбаса 1баллдан шегеріліп отырады.
Қызығушылықты ояту.
–Балалар, аттракцион дегенімін не еді? Есімізге түсірейікші. Ал киноаттракцион ше?
Білесіңдерме? Немен байланысты деп ойлайсыздар бұл сөз? Кім кинотеартда болды? Кинотеатр мен киноаттракционның айырмашылығы неде? Білмесеңдер мені мұқият тыңдаңдар.
1-тапсырма. Суретпен жұмыс.
4D киноаттракционы Это возможность получить необычные, но вполне реальные эмоции и ощущения с передающимися через кресла, которые установлены на специальной подвижной платформе. Зритель может ощущать вибрацию, резкое перемещение или даже падение. Так же возможны и другие спецэффекты – к примеру, разбрызгивание воды, или появление тумана или запахов. Спецэффекты держат посетителей в постоянном напряжении, человек как будто погружается в другую реальность. Вместе с билетом гость киноаттракциона получает стерео очки, позволяющие воспринимать картинку в объеме.
Сөздік жұмыс.
Балмұздақ-мороженое
Тәтті-сладкий (-ая, -ое)
2-тапсырма. Диалогты оқы.
3-тапсырма. Мәтінді тыңда, біліп ал. (Оқушылармен бірге оқып аударамыз. )
Киноаттракцион залында 42 орын бар. орындықтар қозғалмалы. Зал ғарыш кемесіне ұқсайды. Зал әдемі және кең.
6—тапсырма. Дәптермен жұмыс . 4-тапсырмадағы суретті негізге ала отырып, ретімен
айт, жаз.
2660650183515Мултьфильм көрдім.
00Мултьфильм көрдім.
102870200025«Думанға» бардым.
00«Думанға» бардым.

2659380107315Кинозалға кірдім.
00Кинозалға кірдім.
-1841592075Балмұздақ сатып алдым.
00Балмұздақ сатып алдым.

116840064135Кассадан билет алдым.
00Кассадан билет алдым.

Ережемен жұмыс Дауысты дыбыстар-гласные звуки
Дауысты дыбыстар: а, ә,е, о, ө, ы, і, у, ү, ұ, э, я.
Жуан дыбыстар: а, о, ы, , ұ, у, э
Жіңішке дыбыстар: ә, ө, е, і, ү, я.
6.1-тапсырма. Мәтіннен дауысты және дауыссыз дыбыстардың астын сызып шық.
« Сергіту сәті» . Ноутбуктан әлемдегі ең үлкен аттаркциондар туралы фильмді бірге тамашалау.
  Сабақты қорытындылау. Біз бүгін немен таныстық? Не білдік? Не білгілерің келеді?
Бағалау. «Бағалау шкаласындағы» баллдарды санап қорытындысын шығару.
  Үй жұмысы. 91-бет, 5-тапсырма жазбаша, 2-тапсырманы досыңмен диалог құрып айту.