Тарих п?нінен саба? жоспары ?арышты игеру 5 сынып


Тақырып: Ғарышты игеру .
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың ғылыми жаңалықтарға құлшынысын ояту, өз бетінше оқу, ой қорыту дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:
1. Оқушыларға ХХ ғасырдың екінші жартысындағы адам баласының ғарышты игерудегі жетістіктері, оның ғылыми маңызы жайында білім беру. 2. Оқушыларды өз Отанын сүюге, өткен тарихқа, ғарышкерлерге құрметпен қарауға, олардың ерлік істерін үлгі ете білуге үйрету.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жабдықталуы: Интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы.
Сабақтың әдіс-тәсілі: АКТ, СТО, ЖЕ, ДОЖ, Диалог оқыту, көшбасшылық бағалау.
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар Әдіс-тәсіл Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс-әрекеті уақыты
Тақырыпқа шығу АКТ, СТО Интербелсенді тақтадағы сөзжұмбақ арқылы Сөзжұмбақты шешу арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді , жаңа тақырыпқа шығады. 2 мин
1.Ғарыш сөзінің мағынасын анықта СТО, диалогтық оқыту Бағыт-бағдар беру Топ ішінде сұрақты талқылайды, топта пікір алмасады. 7 мин
2. Топ ішінде мәтінді оқып меңгеру. Өз сөзімен білдіру. СТО,ЖИГСО
Көшбасшылық,
Зерттеушілік диалог. Үәж беру,бағыт беру Топ ішінде оқыйды. Талдайды. Пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды 7 мин
3. Мәтінмен жұмыс жасап кесте толтыру СТО,ЖЕ, АКТ Бағыт-бағдар беру, реттеу Кестені толтырады. Топтан бір оқушы сөйлейді. Көшбасшылық бағалау. 8 мин
Сергіту сәті 2минут
4. «Блум тұймедағы" бойынша сұрақтарға жауап беру. СТО,
Көшбасшылық,
Диалогтік оқыту, ЖЕ Бағыт беру Топ ішінде талдайды, бір бірімен пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды. 5 мин
5. Болашақ ғарышкердің жобасын ұсыну. СТО, ТжД, көшбасшылық, диалогтік оқыту Үәж беру, бағыттау Постер салады. Топтан бір оқушы қорғайды. Өзін-өзі бағалау 7 мин
6. Қалай ойлайсындар Ғарышкерлер ерлік жасады ма? Дәлелдеу
Бағалау ТжД, ЖЕ Бағалау Шығармашылықтары арқылы, сабақты қорытындылайды. Бір-бірін бағалайды. 7 мин

«Крестиктер-нөлдіктер» әдісін пайдаландым.