Тема: Усна і письмова нумерація чисел 11—20. Порівняння чисел у межах 20.

УРОК 2
Тема: Усна і письмова нумерація чисел 1120.
Порівняння чисел у межах 20.
Мета: Вчити лічити і порівнювати числа в межах 20.
Продовжити роботу з формування поняття числа й послідовності натуральних чисел. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання: Набір монет, десяток ґудзиків на картонці, м'ячик.
Хід уроку
Організаційний момент.
Створення позитивного настрою.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляємося не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаємо.

II. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
1. Гра «Математичний м'ячик».
Продовжуйте лічбу:
9 15; 11 19; 20 16; 19 10.
2. Робота біля дошки.
Дід Цифроїд поїв цифри на обід.
Якими цифрами він поласував сьогодні? (Слайд 1)
0.. 3.5. 7. 9. 11. 13. 15.. 18. 20
15. 13. 11.. 8. 6. 4.. 1
Який набір чисел містить лише натуральні числа?
Робота в зошиті:
Запишіть сусідні числа: . 10 . ; . 9 . ; . 14 . ; . 19.. А тепер перевіримо (самоперевірка) (Слайд 2)
III. Актуалізація опорних знань.
Усне опитування. (Слайд 3)
Гра «Доповни висловлювання»
1 десяток це.
2 десятки це
найбільше число 1-го десятка це
найменше число 2-го десятка це
при збільшенні числа на 1 ми отримаємо
при зменшенні числа на 1ми отримаємо
2. Випишіть з набору чисел спочатку числа першого десятка, а потім числа другого десятка. (Слайд 4)
12, 7, 5, 20, 11, 8, 9, 15, 19, 4, 17, 2.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Закріплення знань.
1.Ваше завдання буде ось таке: ви повинні розставити картки із цифрами у порядку зростання. (Робота в парах , діти працюють з картками) (Слайд 5)






2. Робота за підручником.
1) Виконання № 1 (усно).
Вказівка! Для спрощення лічби ґудзики прикріплюють до картонки по 10 штук (1 десяток). На кожному з малюнків зображено десяток ґудзиків на картонці і ще кілька окремо (демонстрація
·десятка ґудзиків). (Слайд 6)

VI. Фізкультхвилинка (Слайд 7)

2) Виконання № 2.(усно)
3) Робота над задачею № 3. (Слайд 8)
Два десятки це скільки?
4) Виконання № 5 (збільшення числа на 1, зменшення числа на1)
5) Креслення відрізків заданої довжини № 6 (у робочому зошиті).
6) Виконання № 7.
Робота з монетами
Щоб багато заробляти
Вчися гроші рахувати (усно).

VIІ. Фізкультхвилинка (Слайд 9)

VIIІ. Закріплення знань і способів дій (продовженя роботи в зошитах із друкованою основою)
Виконання № 1 6.( коментовано)
IХ . Підсумок уроку.
1.Перевіримо вашу вагу.
Знайдіть закономірність . (Слайд 10,11)
- 1 десяток і 5 одиниць це скільки?
- 2 десятки без 1 це скільки?
Х. Оцінювання.
Оберіть той смайлик, який відповідає вашому настрою на кінець уроку.

Методичні рекомендації щодо роботи зі слайдами:
слайд 1: настроєно автоматично. Для переходу на наступний слайд натиснути
на - ;
слайд 2: Завдання - автоматично., пропущені числа кліком
на - , далі – автоматично, наступний слайд - ;
слайд 3: сусіди числа з’являються по кліку на ,зникають – самі, наступне з’являється аналогічно, перехід далі -
слайд 4: настроєно автоматично. Для переходу на наступний слайд натиснути
на - ;
слайд 5: завдання з’являється натиснувши на і зникає так само, так само наступне завдання , перехід далі - ;
слайд 6: перевірка виконується по кліку на , перехід далі - ;
слайд 7: наступна операція виконується по кліку на ;
слайд 8: фізхвилинка , перехід -
слайд 9: задача - автоматично, -перехід на наступний слайд;
слайд 10 : зарядка для очей – автоматично;
слайд 11,12, : Знайдітьзакономірність: натиснувши на ? –з’явиться правильна відповідь , на наступний слайд - ;
слайд 13: по кліку з’явиться і зникає кожен смайлик, - перехід на наступний слайд;
слайд 14: автоматично, -завершення.


18

14

16

13

17

11

20

19

10

12

15



15