Розробка уроку: Природа, в якої ми всі вчимося. (Моральні проблеми оповідання Е.Сетон-Томпсона «Лобо»)

Урок15 НМ2
ТЕМА: Природа, в якої ми всі вчимося. (Моральні проблеми оповідання
Е.Сетон-Томпсона «Лобо»)

МЕТА: Сформувати в учнів уявлення про творчість канадського письменника Е.Сетон-Томпсона;
відпрацювати з учнями вміння й навички аналізу епічного твору, здатність сприймати
його з розумінням задуму і стилю автора, бачити твір „Лобо” у літературному та
культурному контекстах;
розвивати усне і писемне мовлення школярів, а також їхнє образне та логічне мислення;
виховувати у підростаючого покоління любов до менших братів наших.


Люди и звери, мы – дети
одной матери – природы»
Є. Сетон - Томпсон

ХІД УРОКУ
Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу
Бесіда
Назвіть головного героя оповідання „Лобо” (вовк)
Що ви можете розповісти про цю тварину?
Як зображується Вовк в казках та слов’янській міфології?
Слово вчителя

Ми з вами з’ясували, що це за тварина вовк. Дома ви прочитали оповідання Е.Сетона – Томпсона „Лобо” і зрозуміли, що у письменника досить своєрідний підхід до зображення вовків. У чому він полягає? Про це можна зробити висновок, проаналізувавши оповідання „Лобо”.
Бесіда за змістом прочитаного.

Виразне читання уривка „Лобо”(фон фонозапис „Голоси птахів”)
від слів: „Лобо отправился по тропе и находился уже между двумя паралельніми рядами капканов, ...” до слів „... он всегда уходил невредимім”.

Коментар вчителя.
Спостерігаючи трагедію старого Лобо, люди мимоволі переймаються до нього співчуттям. І оповідач хоче передати цей настрій читачеві, запалити в його серці сумнів: чи завжди права Людина, посягаючи на життя тварини, даже такої небезпечної як вовк.
В ім’я чого писав свої оповідання письменник? Звісно, що в ім.’я захисту тварин від людської жорстокості та варварського знищення. Німецький поет І.В. Гете писав про природу Спробуйте і ви наблизитися до природи і написати твір-мініатюру „Чим сподобався мені Лобо?”

Рефлексія.
На чийому боці ваші читацькі симпатії – на боці вовка Лобо чи мисливця?
Чи відповідають описи повадок та поведінки вовка в оповіданні описам про нього в наукових статтях?
15