Конспект уроку з літературного читання у 2 класі


left250002672715Урок з літературного читання у 2 класі
900007300Урок з літературного читання у 2 класі
righttopВчитель Козачкова Ю.В.
40000100000Вчитель Козачкова Ю.В.

9525363855000
Урок 15. Підсумковий урок за темою «Народні дитячі пісні та малі жанри»
Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості;
перевірити знання, уміння, навички учнів;
розвивати зв’язне мовлення;
виховувати любов до рідного слова.
Тип уроку: підсумковий
Обладнання: мультимедійна презентація, скринька, картки зі словами, титульна сторінка книги.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Станьте, діти, всі рівненько.
Посміхніться всі гарненько.
Настрій на урок візьмемо
Й працювати розпочнемо.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Слайд 2.
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати.
ІІ. Мовленнєва розминка.
Слайд 3.
Робота над скоромовкою.
Улас у нас, Панас у вас. (Дощик. Дощ. Злива. Сонце.)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.
ІV. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу.
Слайд 4.
1. Давайте згадаємо, які жанри усної народної творчості ви знаєте.
Усна народна творчість: пісні, казки, малі жанри (прислів’я, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.)
Слайд 5.
2. Гра «Відгадай твір та його жанр.»
Відгадайте якому твору належать слова та зазначте жанр.
А вовчок-сірячок з лісу виглядає, ухопив цапеня та й далі тікає.(«Два півники» Народна дитяча пісенька)
Зайчику, зайчику, де ти бував?(«Зайчику, зайчику» Пісня-забавлянка)
Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику!(Пісня-закличка)
Десь тут була подоляночка…(Пісня-гра)
Сімсот соколят на одній подушці сплять.(Загадка)
Поспішиш – людей насмішиш.(Прислів’я)
3. Слайд 6.
Фізкультхвилинка.
Рухи під пісню «Десь тут була подоляночка»
4. Слово вчителя.
- Як називається людина, яка створює книжки?
- Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо авторами і створимо книгу, яка буде називатися «З чистого джерела народної творчості»
Слайд 7.
- Як ви думаєте що буде в цій книзі?
- Кожен розділ цієї книги буде вміщати ваші роботи.
- Перший розділ буде називатися «Скринька пісень-небилиць»
- А що ж таке скринька?(Демонстрація скриньки)
- Як ви думаєте, що буде містити в собі скринька пісень-небилиць.
Слайд 8.
Виходе група дітей, які готували сторінки нашої книги для цього розділу.(6 учнів)
Слайд 9.
- Наступний розділ – «Скринька пісень-закличок»
Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи.
Слайд 10.
- Наступний розділ – «Скринька загадок»
Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи.
Слайд 11.
- Наступний розділ – «Скринька прислів’їв та приказок»
Виходе 5 учнів, демонструють свої роботи.
V. Підсумок уроку.
Ось і підійшов до кінця наш урок.
Метод «Мікрофон»
Що вам сподобалось на уроці?
Про що ви дізналися?
Який висновок для себе зробили?
VI. Домашнє завдання.
Прочитати казку, підготувати її переказ.