Ж?мыр ??рттарды? жалпы сипаттамасы.Ішексор?ы, ?шкір ??рт, оларды? ??рылысы, тіршілік ?рекеттері ж?не адам мен жнуарлар ?шін ма?ызы


Сынып: 7
Тақырыбы Жұмыр құрттардың жалпы сипаттамасы.Ішексорғы, үшкір құрт, олардың құрылысы, тіршілік әрекеттері және адам мен жнуарлар үшін маңызы.
Мақсаты Оқушылардың жұмыр құрттардың құрылысы мен тіршілік әрекетінің ерекшеліктеріне және таралуына назар аудару арқылы тақырып бойынша жеткілікті білім алуына жағдай жасау.
Сабақтың міндеттері:Жалпақ құрттармен салыстырғанда құрылымды жануарлар ретінде жұмыр құрттардың құрылымдық ерекшеліктерін, түрінің саналуандығын анықтау.
Көрнекіліктер Флипчарт, маркер, стикер, эл.оқулық
Сабақ түрі Аралас сабақ
Күтілетін нәтиже Жұмыр құрттардың құрылысындағы ұқсастық пен ерекшелікті ажырата білу дағдысын қалыптастырады. Жеке бас гигиенасының ережелерін сақтау керектігін ұғынады.
Сабақтың кезеңдері уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Оқыту формалары Оқыту әдістері
ұйымдастыру 5 Жоқ оқушыларды түгендеп,сынып тазалығына назар аудару.
Үйге берілген тапсырма бойынша биологиялық диктант алу
Бағалау парақтары таратылады.
8 сұрақ
1.Зоология ғылымының паразит құрттарды зерттейтін ғылым саласы---
2.Эктодерма мен энтодерманың аралығындағы үшінші қабат---
3.Жалпақ құрттар типі қандай кластарға жіктеледі—
4.Жалпақ құрттарда ішекқуыстыларда болмаған жаңа жүйе—
5.Кірпікшелі құрттар класының өкілі—
6.Жалпақ құрттар—жануарлар
7.Сорғыш құрттар класының өкілі—
8.Таспа құрттар класының өкілі—
Бағалау:
8 -7 дұрыс: «5»
6-5- «4»
4-3- «3»
Жаңа тақырыпты электрондық оқулық бойынша түсіндіру Оқушылар құралдарын түгендеп. Топқа бөліну
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді
Оқушылар бірін- бірі бағалайды
Бағалау парағына бағаларын қояды
Оқушылар тыңдап, көреді Топтық
Жеке
жұптық
Жеке
жеке Диалогтік
Сын тұрғысынан ойлау
ОҮБжәне
ОБ
АКТ
СТО
Білу 10 Оқушыларға тапсырма беріледі
1 топ:Жұмыр құрттардың құрылысы бөлімдері
2топ: Жұмыр құрттардың тіршілік әрекеттері
3топ: Жұмыр құрттардың паразит өкілдері
4 топ: Паразит құрттардың адамға берілу жолдары және одан қорғану шаралары Оқушылар оқулық және қосымша дерек көздерінен материалмен танысады.
Оқушылар топ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды, флипчартқа түсіреді, дайындалады Топтық
Жеке
жұптық Диологтік
АКТ
СТО
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,  оқытуды басқару және көшбасшылық
Түсіну 10 Қосымша материалдар үлестіру Оқушылар тапсырманы орындайды Топтық
Жеке
жұптық Сыни тұрғыдан
ойланады
синтез 12 Оқушылардың тапсырмаларын тыңдау
Жаңа тақырып бойынша білімдерін тексеру
Интерактивті тақтада тапсырмалар орындау
Сәйкестердіру тестін орындату Әр топ берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын қорғайды
Сәйкестендіру тестін орындайды жеке Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
бағалау 5 Формативті бағалау Оқушылар өзін-өзі бағалайды,топты бағалау жүргізеді жеке Оқыту үшін бағалау
Қорытынды 6 Рефлексия Кері байланысты жүзеге асырады жеке Сыни тұрғыдан
ойланады
Үйге тапсырма 2 §43 оқу Күнделікке бағаларын қойғызады