Конспект уроку зарубіжної літератури (6 клас) Тема. Роберт Льюїс Стівенсон. Роман «Острів скарбів».


Роберт Льюїс Стівенсон.
Роман «Острів скарбів»
Конспект уроку зарубіжної літератури
(6 клас)
Тема. Роберт Льюїс Стівенсон. Роман «Острів скарбів».
Мета:Р.Л. Стівенсон. Роман «Острів скарбів». Історія створення. Розвивати навички виразного читання; прищеплювати любов до книги.
Обладнання:записи на дошці, презентація, журнал «Зарубіжна література», виставка творів письменника, фільм «Острів скарбів», аудіо «Острів скарбів», пісня «Жив відважний капітан».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Нестандартна форма: урок-підготовка до подорожі за скарбом.
Перебіг уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
 – Як ви ставитесь до подорожей?Чи подобається вам подорожувати?
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Вивчення нового матеріалуА. Історія створення роману
Картка №1. Поставте частини текста в правильному порядку
Картка №2.Самостійна робота. Робота з підручником.Ст. 77.
Прочитайте статтю.
Фізхвилинка. Діти виконують вправи.
Звучить пісня «Жив відважний капітан…»
Робота над змістом матеріалу.Щоб працювати над змістом роману, треба мати текст роману. Але справа в тому, що в нашому підручнику не має тексту.
Тому я дала учням завдання знайти текст роману.
Робота з текстом. Вибіркова робота
Завдання №1.Прочитайте опис старого моряка, що поселився у трактирі.
Завдання №2.Чому він вибрав для проживання саме трактир «Адмірал Бенбоу».
Завдання №3.Кого боявся капітан?
Завдання №4.Які страхіття наснилися хлопчикові?
Завдання №5.Що оберігав капітан?
Але ніколи не думав Джим, що його попереду чекають справжні випробування. А розпочалися пригоди так…
Запрошую вас театру.
П’єса - Що таке чорна мітка? - Хто і кому її приносить? - Якими були наслідки несподіваного візиту? - Що буде далі?
Герої роману попливуть на вітрильнику у далеку подорож за скарбами.
А як нам довідатися, що чекає їх попереду?
Ми беремо до рук продовження роману.
Уявляємо себе на вітрильнику. Звучить гонг:
«Віддати швартові!»
ІV. Підсумок уроку. Учень виконує роль учителя.
«Мікрофон» . Який вид роботи вам сподобався?
Який вид роботи ви б хотіли ще раз виконати?
V. Оцінювання роботи учнів.
VІ.Домашнє завдання.Продовжити знайомство з романом «Острів скарбів». Читати і переказувати частини: «Корабельний кухар», «Мої пригоди на березі».
Індивідуальне творче завдання. Твір-мініатюра «Мої думки про справжні скарби».