МАТЕМАТИКА ТА ШТРИХУВАННЯ Тема. Весела лічба. Число 10. Утворення числа 10. Написання 10 цифрами. Порівняння чисел у межах 10. Складання виразів на додавання за малюнками. Віршовані задачі.




МАТЕМАТИКА ТА ШТРИХУВАННЯ
Тема. Весела лічба. Число 10. Утворення числа 10. Написання 10 цифрами. Порівняння чисел у межах 10. Складання виразів на додавання за малюнками. Віршовані задачі.
Мета.Ознайомити учнів з числом 10, його утворенням; закріплювати нумерацію чисел у межах 10.Формувати навички складати й розв’язувати приклади; розвивати творче мислення, пам'ять.Виховувати любов до предмету.
Обладнання:мультимедійний посібник
Словник:лічба, число10, додавання, віднімання.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання2. Перевірка готовності до уроку
3. Основні правила роботи на уроці:
Вести себе спокійно;
не викрикувати (голосно – це не значить красиво) ;
бути думаючими (для цього у вас є голова на плечах) ;
бути терплячими, дати можливість висловитися своїм товаришам;
завдання слухати до кінця.
ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1. Лічба предметів
- Скільки на малюнку дівчаток?
Порахуй від 1 до 10, від 10 до 1.
Від 5 до 9, від 9до 3.
Яка по порядку стоїть дівчинка посередині?
Скільки всього дівчаток?

- Розглянь малюнок і поясни, як можна отримати число 8? Число 9?

- Скільки різних квіток на малюнках? Назви їх.
- Які з квіток є на обох малюнках?Назви.
- Де більше?Чому?

2. Геометричний матеріал
- Скільки всього фігур зображено? Які групи можна утворити з цих фігур за ознакою форми? Скільки фігур буде в кожній групі? Скільки груп можна утворити за ознакою кольору? Скільки фігур буде в кожній групі?
114300160020
Назвіть фігури, з яких складений арнамент рушників.

- Скільки квадратів?Якого кольору?
- Скільки чотирикутників?Якого кольору?
- Які фарби переважають?
3.Робота з демонстраційним матеріалом.- Одиниця жартувалата нуля все розважала.Коли друзі поруч стали,число десять вони склали.
- Водить діточок завждигуска-мама до води.По стежині до ставочкалопотять вони шнурочком.А гусак по заду йдеі рахунок всім веде.Скільки пальців на руках -стільки діток в гусака.
4.Вправи на послідовність чисел у межах 10
5.Порівняння чисел

6.Задачі у віршах- Руки вгору підніміть,пальці швидко полічіть:зліва п’ять і справа п’ять.Скільки разом? Як сказати?

- У Оленки три копійки,а Надійка має сім.Допоможемо дівчаткамгроші всі порахувати.

7.Пальчикова гімнастика
КВІТКА
Вихідна позиція.Долоні підняті угору, пальці створюють “пуп’янок”, основи кистей притиснуті одна до другої.Квітка “розпускається”: розводимо одночасно пальці рук у боки, а потім зводимо пальці разом.
Вранці сонечко зійшло, розпустилась квітка.А увечері закриє пелюсточки швидко.

8.Написання у зошиті

Складання прикладів за малюнками


IІІ. Підсумок уроку
Що нового дізналися?
З яких двох чисел отримуємо одно?
Які труднощі виникли?
Що сподобалось?