Математика і штрихування Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.




Математика і штрихування
Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.
Мета.Вдосконалювати навички лічби; ознайомити дітей з числом і цифрою два; формувати уміння порівнювати групи предметів за кількістю.Встановлювати відношення між числами « більше», « менше».Розвивати логічне мислення, пам'ять.Виховувати любов до предмету.
Обладнання: мултимедійний посібник, картки з зображенням членів родини.
Словник: число і цифра 2,круг, рахунок
Хід заняття
І . Організація класу.ПривітанняОсь дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав, То ж і ми часу не гаймо, Свій урок розпочинаймо.
ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

1.Лічба
- Скільки всього людей ви бачите на малюнку?
- Попереду хто стоїть?
-Позаду?
- Хто з них наймолодший?
- Хто найстарший?
Доведіть.Поясніть.
-Хто стоїть за хлопчиком?
- Хто за дівчиною?
-Чи дружну родину ви бачите? Чому?
2. Весела лічба

- Скільки у дитини цукерок??
- Скільки очей ?
- Скільки бровей?
- Скільки вух?
- Скільки рук?
- Скільки ніг?
3. Практична робота
- Покладіть один червоний кружечок. До нього додайте ще один жовтий кружечок . Скільки стало кружечків? Як отримали два кружечки?
- Покладіть один зелений трикутник. До нього додайте ще один червоний трикутник. Скільки стало трикутників? Як отримали два трикутники?
4. Робота з демонстраційним матеріалом
На набірному полотні вчитель виставляє силуетний малюнок .

Скільки дівчаток ви бачите? Як зробити, щоб стало 2 дівчинки? Яке число отримали? Отже, якщо до одного додати ще один, то отримаємо два.
У математиці говорять: якщо до одного додати один, то отримаємо два. Або 2 – це 1 і 1.
Як же отримали число 2 із числа 1?
5. Ознайомлення з цифрою два
А це що вигляда за голова?Та це ж, напевно, цифра два!Дійсно, друга цифра – два.В неї кругла голова.Вона – наче лебідь у морі:Зігнута шийка, хвіст угору.
- А ще кого нагадує цифра два?
- Лебедя, фламінго, змію тощо.



6.Пальчикова гімнастика
« Моя сім’я»
Давайте уявімо, що кожен пальчик — це хтось із нашої сім'ї.
Перший пальчик — наш дідусь,
Другий пальчик — то бабуся,
Третій пальчик — наш татусь,
А четвертий — то матуся,
А мізинчик — наш малюк.
7.Робота в зошиті

6. Цікаві вірші
Ніби лебідь вигнув шийку,Випливає цифра двійка.Два – це пара:Дві сестрички,Дві руки, дві рукавички,Ока два, по два крилаЄ і в півня, і в орла.
7. Загадки
- Два кільця, два кінця, а посередині – цвях.
( Ножиці)
- Біжать два пси – позадирали носи.
( Лижі)
8. ФізкультхвилинкаРаз — підняти руки вгору, два — нагнутися додолу. Не згинайте, діти, ноги, як торкаєтесь підлоги. Три, чотири — прямо стати, будем знову починати.
9. Робота з демонстраційним матеріалом
На набірному полотні малюнки.

- Скільки людей зліва? Скільки справа? Де менше?(Під малюнками вчитель виставляє цифрові картки.) Яке число менше — 1 чи 2? У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово "менше" позначається знаком "<" (вчитель виставляє картку - <).-Запис 1 < 2 читається так: "один менше двох". (Учні повторюють.)Аналогічно проводиться робота на порівняння чисел 2 > 1, 1 = 1.
IІІ.Підсумок заняття
Яке число ми сьогодні вивчали?
Якою цифрою воно позначається?
Чи виникали сьогодні складнощі?
Сподобалось заняття?
Що найбільш вразило?