Математика і штрихування. Тема. Чарівний світ математики. Орієнтування на площині( зліва, справа, вгорі, внизу). Поняття: предмет, фігура. Лічба предметів. Об’єднання предметів у групи. Вилучення зайвого предмету. Підготовка до написання цифр. Ознайомлен


Математика і штрихування.
Тема. Чарівний світ математики. Орієнтування на площині( зліва, справа, вгорі, внизу). Поняття: предмет, фігура. Лічба предметів. Об’єднання предметів у групи. Вилучення зайвого предмету. Підготовка до написання цифр. Ознайомлення з сіткою зошита. Обведення та штрихування клітинок в зошиті вертикальними та горизонтальними лініями. Ознайомлення з геометричними фігурами(квадрат).
Мета: уточнити знання і вміння називати числа від1 до 10; формувати навички лічби; дати уявлення про предмет і фігуру; вчити дітей розрізняти предмети за розміром, величиною; розвивати пам'ять, мислення; виховувати любов до природи.
Обладнання:мультимедійний посібник, малюнки шкільного приладдя
Словник: зліва, справа, вгорі, внизу, предмет, фігура, квадрат.
Хід заняття
І .Організація класу. Мотивація навчальної діяльності
ІІ .Актуалізація навчальних знань- Послухайте вірш:Щоб водити кораблі,у космос літати -треба добре у школі математику вивчати.
- Сьогодні ми вирушимо у подорож до країни, яка називається Математика. Математика – дуже важлива, цікава і потрібна всім наука.- На наших заняттях ми будемо лічити різні предмети, фігури, навчимося розв’язувати цікаві задачі, будемо грати.- Сьогодні ми вирушаємо до Лісової школи. І нас зустрічає Мудра Сова.

Лічба предметів.На набірному полотні силуетні малюнки шкільного приладдя: 2 зошити, 3 лінійки, 1 ластік, 4олівці .

- Скільки всього зошитів? Скільки лінійок? Скільки ластиків?Олівців? Скільки всього предметів? Яких предметів більше?
345523032385Ознайомлення з поняттями предмет, фігура.Послухайте вірш:- Білочка-умілочка -добра господиня.В неї є горішки,шишок повна скриня.От метнулась білочка,заховалась в скриньці.це вона готує усім гостинці.
- Нас зустрічає Білочка. Білочка приготувала вам гостинці – цікаві завдання.Білочка виставила книжки, дзвоник, лінійку.
- Назвіть те, що виставила Білочка. Як можна назвати одним словом? ( Предмети). Назвіть предмети, які ви знаєте. Що зліва від дзвоника? Що праворуч? Що посередині?
- На набірному полотні Білочка виставляє ручку, олівець, фарби

39490652005330. Назвіть, що виставила Білочка. Як назвати одним словом?
Геометричний матеріал.Відгадайте загадку:- Прийшла кума із довгим віникомНа бесіду із нашим півником,Схопила півня на обідТа й замела мітлою слід. - Це – лисиця. Далі нас зустрічає Лисичка.
Про яку геометричну фігуру йдеться?
Він давно знайомий мій,Кожен кут в ньому прямий,Всі чотири сторони однакової довжини,Вам представитися я радий, а звуть мене... (квадрат!)

Полічи кружечки зліва направо. На якому місці білий кружечок? Жовтий кружечок? Скільки у другому рядку трикутників? Чотирикутників?



Кого ви бачите на малюнку?
Хто посередині?
Хто справа від дівчинки в жовтому платті?
Хто знаходиться між конем та ведмедем?
Біля чого стоїть машина?
Із чого будують піраміду?
Якого вони кольору?
Гра на увагу.Коли вчитель називає назви шкільного приладдя, діти присідають, а коли називає назви квіточок, діти плескають у долоні.
Фізкультхвилинка.
Якщо сядемо красиво,
(кругові рухи кистями рук)
То напишемо на диво
Чисто, рівно і красиво.
Раз, два, три, чотири, п'ять (стиснути руки у кулачки)
Починаємо писать(струсити кистями)
Ручку вправо поверніть,
Зошит гарно покладітьІ рівненько напишіть2992169-131006
6. Задачі у віршах.
Відгадайте загадку:- Влітку медом ласував,Досхочу малини мав.А як впав глибокий сніг,Він поспати трохи ліг.- А зараз нас зустрічає Ведмедик.
51987451062990359537025400 Він приготував задачі у віршах.- Є в зайчихи п’ять малят,Неслухняних зайченят.На обід їх мати жде,Раз, два, три. А решта де? ( 5 – 3 = 2) - Каже мати квочка:- В мене два синочки
3069834316034І чотири дочки.Скільки діточок у квочки? ( 2 + 4 = 6) - Три овечки коло гречки,На лужку ще три овечки,Полічи овечок цих.Скільки разом їх усіх? (3 + 3 = 6 )
7.Пальчикова гімнастика
Олівець в руці катаю,

Поміж пальчиків кручу.
Неодмінно кожен палець
Буть слухняним я навчу.
Покласти олівець між вказівним, середнім і безіменним пальцями.
Крутити олівець, передавати його з одного пальця на інший.
8.Робота в зошиті
. - Вправи на вироблення графічних навичок.
- Штрихування предметів.
- Написання рисок.
ІІІ . Підсумок уроку
- Чого дізналися нового?
- Чи виникали труднощі?
- Що сподобалося на уроці?