Дитяча пісня зі скриньки пісень-ігор. Народна гра «Подоляночка» (с.11).


Літературне читання Урок № 7
Дата__________________________________________________________________________
Тема: Дитяча пісня зі скриньки пісень-ігор. Народна гра «Подоляночка» (с.11).
Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров'я; виховувати повагу до надбань українського народу.
Хід урокуI. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на кращого розповідача закличок.
 
III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Читання складових таблиць.
а о у и е і
гн2. Читання слів

3. Вивчення скоромовки.

Фізкультхвилинка IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— У які ігри ви любите грати?
— Змалечку через ігри і забави маленька людина входила у життя. Через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У численних народних іграх українських дітлахів відобразилося все: історія народу, його світогляд, традиції та деталі побуту. Як ви вважаєте, гра — це пустощі?
Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, виховуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дає радість, бадьорить дітей. Рухатися, бігати, гратися означає жити. Народна мудрість говорить: «Як дитина бігає і грається, так їй і здоров’я усміхається!» Народ свято береже свою мову, пісню і, звісно ж, гру.
— Прочитайте запис на дошці.
Хочеш бути красивим — грайся!
Хочеш бути щасливим — грайся!
Хочеш бути здоровим — грайся!
 V. ОПРАЦЮВАННЯ ДИТЯЧОЇ НАРОДНОЇ ГРИ «ПОДОЛЯНОЧКА» (с. 11)
1. Гра «Рибки». Читання змісту гри мовчки2. Аналіз змісту гри з елементами вибіркового читання— Які слова промовляють у грі?
— Що має робити дівчинка-подоляночка під час гри?
— Розкажіть про це за малюнком, використовуючи виділені слова.
— Уявіть себе подоляночкою. Розіграйте її поведінку.
— Знайдіть у слові подоляночка ім’я дівчинки.
— Знайдіть пестливі слова в тексті пісні-гри.
— Яке порівняння вжито в тексті?
3. Інсценізація гри у класі— Оберімо ведучого за допомогою лічилки.
Еники, беники, їли вареники,
Еники, беники — квас,
Вийшов старенький Тарас.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися про ігри?
— Яку народну гру розучили в класі?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Пограти в гру «Подоляночка» з друзями.