Т?стер. А?ылшын тілі саба?ы балаба?шада.


Сабақтың тақырыбы: Түстер "Colours"
Сабақтың мақсаты: Балалардың өткен сабақтан алған білімдерін тиянақтау, түстерді ажырата білу және жаттау, балалардың танымдық ой-өрісін кеңейту балалардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Көрнекіліктері: Түстер, паровоз , аюдын ізі, қолшатыр, үйшік
Дамытушылық: Есте сақтау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту.
Қажетті материалдар: түрлі-түсті бояу, қарточкалар, қуыршақтар
Әдіс-тәсілдері: Сурет бойынша сұрақ- жауап, ойын, түсіндіру жаттау.
Сабақ барысы:
Мұғалім: Hello children
Балалар: Hello teacher
Мұғалім: How are you?
Балалар? We are fine thank you
And you?Мұғалім: I'm fine too. thank you
Қане бәріміз шеңбер құрып тұрайық (хормен)
Мұғалім: Good morning children
Балалар Good morning, Good morning,
Good morning to you
Good morning, Good morning,
We a glad to see you
Мұғалім:Thank you very much. Балалар бүгінгі өтетін тақырыбымыз түстер, бүгінгі сабақта түстердің атауларын ағылшын тілінде өтеміз және жаттаймыз.
Мұғалім: Балалар бүгін біз Машаға қонаққа барамыз.
Балалар қараңдаршы мына жерде жатқан қызыл, жасыл, көк кімнің түстері?
Балалар: Білмейміз
Мұғалім: Менде білмеймін (еденде тұрған хатты көреді). Міне қызық, мына хатты кім қойды екен? Қане, хатты ашып оқиық. (хатты оқиды)
Аю: Ха, ха ,ха,ха. Машаны ұрлап кеттім. Оны көргілерің келсе менің қойған талаптарымды орындаңдар. Мен сендердің қаншалықты ағылшын тілін білетіндеріңді тексерейін ха- ха- ха- ха.
1. Мына тұрған іздерді көрдіңдерме? Сол іздерді ағылшын тілінде атап жаттап айтыңдар және сол ізбен жүріндер. Ал мен көрейін сендердің қаншалықты білгір екендеріңді ха -ха -ха.
Сәлеммен Аю.
Мұғалім: Балалар қане,мына аюға біздің білімімізді көрсетейік. Көрсін біздің қаншалықты ағылшын тілін меңгерген екенімізді.
Балалар: RED. BLUE. GREEN. YELLOW ( хормен айтып ізбен өтеді)
Мұғалім : жарайсыңдар балалар!
Мұғалім жерге қараса тағы бір хат жатыр. Егер сендер осы хатты оқып отырсаңдар онда сендер 1- сынақтан өткендерің, екінші сынағым мына жатқан өзенді көріп тұрсындарма? Бұл өзеннен өту үшін сендер маған ағылшын тілінде өлең айтып беріндер және өзеннің түсі қандай? Ағылшын тілінде айтыңдар, білетін әріптерді айтындар деп жазылыпты.

Мұғалім-Балалар хормен өзеннің түсі BLUE деп жауап береді. If you are happy әнін орындап көлден өтеді және ағылшын тіліде әріптерді атайды.
A, B, C, D, E, F,G,H,I
Мұғалім: Балалар қарандаршы күн бұлттанып жаңбыр жауғалы тұр қане бәріміз қолшатырдың астына кіріп сиқырлы тақпағымызды айтайық.
Хормен: Rain, rain go away
Come again another day
деп хормен айтады, күн ашылады.
Алдарында тағы бір хат жатыр
Хатта
Аю: Мына балалар білгір екен. Қане менің соңғы тапсырмамды орындай ала ма екен көрейін (қатты күледі) .Қане маған 10 -ға дейін ағылшын тілінде санап беріңдер- депі.
Балалар: хормен санап береді 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Мұғалім: Балалар қараңдаршы мында паравоз тұр қане бәріміз паравозға отырып тездетіп Машаны тауып алайық.
(Барлықтыры паравозға отырады, музыка ырғағымен паравоз орнынан жылжиды)
Жол -жөнекей балалар бағдаршамның түстерін ағылшын тілінде айтып қай түс нені білдіретінін айтып жауап береді.
Машаға да жетіп қалды. Барлықтары паравоздан түседі, Машаны іздейді. Маша үйшіктің артында тығылып отыр екен балаларды көріп атып шығады.
Маша: Hello my friends . Бірақ, достарым менің айтар құпиям бар. Біз аю екеуіміз доспыз. Біз бұл сынақты сендердің білімдерінді тексеру үшін жасадық.
.
Мұғалім-Балалармен Hello Masha
Маша: Балалар қараңдаршы мен өзімнің қуыршағымды сындырып алдым сендер маған қуыршақты құрастырып беруге көмектесіндерші?
Балалар: Балалар Машаның қолындағы қуыршақтың қол, аяғын құрап оларды ағылшын тілінде атап береді. Head.hands. foot.hear,eyes, lip
Мұғалім: Жарайсындар балалар! Біз сендерге ризамыз. Сендер шаршаған шығарсындар қане, бәріміз шеңбер құрып тұрайық та қолымызды жаттықтырайық.
Сергіту сәті:
Барлақтары: Stand up and look around
Shake your head and turn around
Clap your hands and then sit down
Stand up and look around

Мұғалім: Қане Маша сен де шаршаған шығарсың отырып демал біздің балаларымыздың ойынын тамашала.
Жоғалған түстерді тап?
Ойын шарты: тақтаға түссіз сурет салынады , сол суреттің қашып кеткен түстерін балалар тауып ағылшын тілінде атау керек .
Балалар: Тез -тез түтерді тауып тақтаға жабыстырып оларды ағылшын тілінде атап береді.
Күннің түсі yellow, бұлттың түсі blue, шыршаның түсы green т.б
Мұғалім: Балалар бүгінгі сабағымызда біз нелермен таныстық?
Балалар: Түстермен таныстық.
Мұғалім: Ағылшын тілінде қандай түстерді өттік?
Балалар : Red. blue. green. yellow
Мұғалім: Балалар мына менің қолымда тұрған смайликті көріп тұрсындар ма?
Балалар:Иә
Мұғалім: Айтындаршы смайликтардың көңіл -күйлері қандай екен?

Балалар: Smile, sad and cry деп ағылшын тілінде жауап береді.
Мұғалім: Балалар ендеше осы смайликтерді алдарында тұрған бояумен қай түс қандай смайликке жақын болып келетіндей етіп бояңдар. Смайликтердің түстерге жақындығын көрсетіндер.
Балалар: Смайликтерді сары, қызыл, көк етіп бяйды. Жан -жағын жасыл түске бояйды
.

(Мұғалім Түстерді қайталатып сұрап сабақты пысықтап қорытады)
Мұғалім: Маша біздің сабағымыз, балаларымыз саған ұнады ма?
Маша: Yes of course. маған өте қатты ұнады. Бір демалып қалдым.
(Маша балаларға дайындап акелген тосын сыйын балларға таратып береді де балалармен қоштасады)
Маша: Good bye my friends see you back later
Балалар: Good bye Masha
Good bye teacher деп залдан шығып кетеді
Мұғалім: Ал, енді балалар осымен сабағымыз аяқталды Good bye