Конспект уроку образотворчого мистецтва Весняні квіти. Малювання за уявою (2 клас)


План-конспект уроку
з образотворчого мистецтва
Тема:


Тема: Весняні квіти. Малювання за уявленням.
Мета:
Учити дітей прийомів та техніці роботи з фарбами ( акварель і гуаш). Виконання творчої роботи без попереднього контуру олівцем, від «плями» гуашшю. Навчити дітей відтворювати образи весняної природи – прекрасні квіти.
Розвивати чуття характеру силуетної форми, цілісне, емоційне бачення, продуктивну активність молодших школярів у роботі над композицією, спираючись на особистий досвід естетичного сприймання краси весняних квітів. Сприяти розвитку творчої уяви, фантазії, оригінального мислення.
Продовжувати виховувати у дітей любов до образотворчого мистецтва, почуття прекрасного.
Обладнання уроку:
а) Для вчителя: акварель, гуаш, пензлик, папір, банка з водою, технічні засоби;
б) Для школярів: фарби, пензлі, палітри, банки з водою, альбом для малювання.
Зоровий ряд: репродукції картин В. Костецького «Квіти», О. Шовкуненко «Весняні квіти», малюнки і фотографії з зображенням перших весняних квітів, композиції квітів, робота вчителя, роботи дітей.
Музичний ряд: запис «Вальс квітів» з балету П. І. Чайковського «Лускунчик», п’єса «Пролісок» з циклу «Пори року».
Літературний ряд: М. Познанська «Конвалії», Леся Українка «Стояла я і слухала весну» з циклу «Пори року», з циклу «Мелодії».

Хід уроку
Перед уроком звучить «Вальс квітів» з балету П.І. Чайковського.
I. Організаційний момент.Перевірка готовності до уроку.
II. Повідомлення теми уроку
Для того, щоб з’ясувати тему уроку мі повинні відгадати кросворд
III. Актуалізація естетичного сприймання мистецтва.
- Немає на землі нічого прекраснішого і ніжнішого за квіти. Квіти давно і міцно увійшли в наш побут. Подарувати їх означає висловити людині свої щирі почуття поваги, любові. Квіти – добрі посередники між людьми. Вони роблять наші відношення більш щиросердними, а спілкування – більш невимушеним. Давайте ж і ми ближче познайомимося з квітами, помилуємося ними і, можливо, самі станемо трохи добрішими і мудрішими. А допоможе нам сьогодні ноша гостя богиня весни, квітів – Флора.
Флора: - Добридень, дітки.
Я – Флора, давня богиня, зелен-роду берегиня,
І вродлива, й гордовита, вся кітками оповита,
Розвиваю квіти всюди, аби радість мали люди,
І дерева, трави, квіти – то мої неначе діти.
Вчитель: Йде Весна-красна й дарує нам перші квіти. Підкажіть, які з них ви знаєте? HYPERLINK "Завдання%20№1.doc"(Завдання №1 )
Флора: Давня легенда розповідає, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, йшов сильний сніг, Єві було дуже холодно. Тоді кілька сніжинок, щоб утішити її, перетворились на квіти. Побачивши їх Єва повеселішала, в неї з’явилася надія на кращі часи. Звідси і символ проліска – надія.
Вчитель читає вірш Лесі Українки «Стояла я і слухала весну»
Вчитель: Діти, погляньте, як змальовують цю квітку художники. (Показ репродукцій)
Якого кольору пелюстки в цієї квітки? А листочки?
Флора: (Показує малюнок)
Із зеленої сорочки, що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки, як зовуть їх – відгадай!
Учні: Це конвалії у гаю на галявині цвітуть.
І ніде, ніде немає кращих квіточок, мабуть.
Вчитель: Ви переконались, який різноманітний світ квітів. І щасливий той, хто вміє бачити красу квітки, вміє радіти їй, прагне створювати її своїми руками. Спасибі тобі, Флоро, що ти допомогла нам побачити, які милі, ніжні, добрі, наші друзі квіти. Ми подаруємо тобі весняний букет. HYPERLINK "Завдання%20№2.doc"(Завдання №2 )
IV. Самостійна практична робота.
Вчитель: Зараз ми з вами спробуємо намалювати перші весняні квіти.
Увага школярів звертається на послідовність техніки роботи фарбами (спочатку «по-мокрому», пізніше «по-сухому» ) Учні працюють разом з вчителем, не чекаючи, доки він закінчить роботу.
Спочатку малюємо фон. Для цього нам знадобляться акварельні фарби. Вибираємо колір, потім, використовуючи широкий пензлик, розфарбовуємо повністю білий аркуш.( Діти працюють, вчитель допомагає індивідуально).
Доки висихає наш аркуш, закрийте акварельні фарби, підготуйте гуаш і вирішіть для себе, яку квітку ви хочете намалювати: чи то пролісок, чи конвалія, а може то буде інша весняна квітка.
Діти працюють з гуашшю. Вчитель допомагає змішувати її на палітрі. Під час практичної роботи звучить запис п’єси П.І. Чайковського «Пролісок» з циклу «Пори року». Школярі працюють активно й зацікавлено. Практична частина відбувається у творчому руслі.
V. Підсумок уроку. Колективне оцінювання робіт.
Вчитель влаштовує виставку робіт, пояснює кожну оцінку, відзначає навіть незначний успіх. Відбирає кращі роботи, звертає увагу на неординарні роботи.
IV. Завдання додому.
Вчитель пропонує дітям з’ясувати які ще квіти з’являються навесні і підібрати коротенькі віршики, в яких згадувалися б ці квітки.
Методика малювання проліска
184829-157700
18482813418200343802134290Малюнок виконується аквареллю.
Починай малювати з найсвітлішого місця – з квітки,потім фон та листки.
00Малюнок виконується аквареллю.
Починай малювати з найсвітлішого місця – з квітки,потім фон та листки.