Топты? ж?мысты? тиімді ?дістерін ж?йелі ж?ргізуді? ерекшелігін аны?тау . 7 модуль туралы т?сінік беру



Мұғалімнің аты-жөні: Смагулова.Г.М
Жұмыс өтілі: 25жыл
Жұмыс орны.М.Горький атындағы МДШО бар орта мектебі
Қызметі: физика пән мұғалімі
Санаты: бірінші
Шеберлік сынып жоспары:
Тақырып: «Топтық  жұмыстың  тиімді әдістерін  жүйелі жүргізудің ерекшелігін анықтау . 7 модуль туралы түсінік беру».
Шеберлік сыныптың мақсаты мен міндеттері: «Топтық  жұмыстың  тиімді әдістерін  жүйелі жүргізудің ерекшелігін анықтау . 7 модуль туралы түсінік беру».
Күтілетін нәтиже Сабақ соңында мұғалімдер: СТО туралы білетін болады. Топтық жұмыстың тәсілдерімен танысады:
Мақсаты бағытталған аудитория:
Шеберлік сынып барысы:
Әдіс-тәсілдері: Диалог. Жеке жұмыс. Топтық жұмы .АКТ. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Құрал-жабдықтары:Слайд,презентация,суреттер,постер.
Дидактикалық материалдар: Әдеби материалдар, портал материалдары, газет-журналдар,интернет материалдары.
Шебер сынып жоспары
Шебер сыныптың тақырыбы Оқу мен оқытуда жаңа әдіс - тәсілдерді топтық жұмыстар арқылы қолдану
Сілтемелер Мұғалімге арналған нұсқаулық. Жоспар.
Шебер сыныптың мақсаты Мектеп ұстаздарын курс Бағдарламасымен таныстыру, оқытудың 7 модулі туралы түсінік бере отырып, оқу мен оқытуда жаңа әдіс - тәсілдерді топтық жұмыстар арқылы қолдану оқушыларды бітімге, келісімге қол жеткізуге үйрету.
Міндеттері- оқу мен оқытуда жаңа әдіс - тәсілдерді оқытудың тиімді әдістерін пайдаланып, жаңа білімді игеру;- Топтық жұмыс нәтижесінде оқушылардың әртүрлі ұстанымдармен алмасуға ықпал ету;- Ынтымақтастық оқу жағдайында оқушылардың құрбы - құрдастарымен қарым - қатынас жасай отырып, өз идеяларын ұсына білуге, әртүрлі ұстанымдармен алмасуы.
Оқытудың нәтижесі: Сабақ соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылуыКүтілетін нәтиже Білу.
Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.• Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.• Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді.
Сабақтың әдіс - тәсілдері Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Ресурстар н/е құрал - жабдықтарБейнеслайдтар.түрлі-түсті қағазлар, маркерлер, стикерлер т.б.
Кезеңдері Уақыт шең
бері Тренердің әрекеті Қатысушылар дың әрекеті Күтілетін нәтижелер Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі2-минут сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызуЖағымды тілек айту. Топқа бөлу. 2-минут Мұғалімдерді түрлі - түсті стикерлер арқылы 3 - топқа бөлу. Стикерлерді алу арқылы топқа бөлінеді. Топқа бөліне алады Топтық жұмыс.
Екі жұлдыз, бір ұсыныс айту арқылы бағалау. 10-минут Әр топ жүргізер іс –әрекеттерін түсіндіру.
Әр топ өздерінің топтарына ат қою.
Өз ойларыңызды дәлелдеп шығыңыздар Олар өз ойларын плакат бетіне түсіріп, баяндамашылары қорғайды.
Ережелерін айтады. Ойларын жинақтайды, бағалай алады. Түрлі-түсті қағаз-
дар, желім.
Сергіту сәті 3 минут «Қара жорға» биі
«Қара жорға» биіне билейді.
Шаршағаны басылады, ойларын жинақтайды Презентация. Бағдарлама-ның мақсат, мазмұны. 5 минут Слайд көрсету Қосымша ақпараттар алады Алынған ақпаратты сабағында қолданады Слайд
Миға шабуыл 5
минут 7-модульді қалай түсінесіздер?
Бағдарламаның мақсаты неде?
Сіз сабағынызда топтық жұмыс арқылы жүргізесіз бе? Олар өз ойларын айтады.Ой бөлісу, пікір алмасу.
Мұғалімдер пікірлеседі, сұрақтарға жауап іздейді Презентация
Топтық жұмыс
Екі жұлдыз бір тілек
15 минут Тапсырма. Нан пісіру.
Топ ішінде барлығы нан пісіру әдісін жасайды.
Топ бір-бірін бағалайды. Берген бағасын түсіндіреді.
Ойларын жинақтайды, бағалай алады. Түрлі-түсті қағаздар, желім, баға-лау.
Қорытынды 3 минут Бағдарламаның 7-модулі жайлы не ойлайсыз? Өз ойларымен бөліседі. Сабақтарында қолданады Сұрақ
Кері байланыс
2 минут Коучингтен алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикер таратылады.
Шебер кластан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерге жазып жапсырады Топпен жұмыстың тиімділігін біледі. Стикерлер
Мұға
лімдердің рефлексиясы.