Коучинг-сессия та?ырыбы: Диалогты? о?ыту ар?ылы ынтыма?тасты? орта ?алыптастыру Дайында?ан: 1 (ілгері) де?гей м??алімі: Шаншарова Шамшат


Коучинг-сессия тақырыбы: "Диалогтық оқыту арқылы ынтымақтастық орта қалыптастыру"Дайындаған: 1 (ілгері) деңгей мұғалімі: Шаншарова Шамшат
Коучинг жоспары.
Тақырыбы Диалогтік оқыту арқылы ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
Мақсатымұғалімдердің іс-орынын айқындау, белсенділікке ынталандыру, ынтымақтастық және бірлескен оқу, топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алуМұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:
-ортада жайлы әрекеттестікті орнату ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау;
-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнату;
-мұғалімдердіңбелсенеқатысуынакөмектесу;
Оқытудың нәтижесі
Күтілетін нәтиже
Сабақ соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады;
Ынтымақтастық орта қалыптастыра отырып,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды;
-өз идеяларын зерделеп,өзара ынтымақтастық орнатады;
-мұғалімдер белсене қатысады;
•Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.
• Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім бірлескен оқу барысында топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың жаңа әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.
• Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді.
Әдіс-тәсілдер сұрақ-жауап, миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
РесурстарИнтернеттен қосымша материалдарҚолданылғанқұралдар: ватман, А4 парағы, АКТ, маркер, түрлі-түсті қағаздар, суреттер, түймелер Коучинг барысыКоуч әрекетіМұғалім әрекеті Уақыты
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9. Жағымды психологиялық ахуал туғызу.
"Жапониядағы гүл бағы."
Бейнежазбасы арқылы саяхат жасап,жақсы көңіл-күй қалыптасады.
Топқа бірігу:Кофе шыныаяқтарының түсіне қарай топқа бірігеді"Төрт балауыз шам" бейнежазбасы" Ынтымақ"бейнежазбасы
Топтық жұмыс.
I топ
Отбасы ынтымағы.IIтоп.
Сынып оқушылары арасындағы ынтымақIII топ.
Мектеп ұжымы арасындағы ынтымақТоптық бағалау
"Қаздар сабағы"
Бейнежазба.
ТаныстырылымБірлік-жауға атар жалғыз оқБейнежазбаОй қозғау
«Шалқан» ертегісін оқу.
Рөлдерге тартылады (шалқан, шал, кемпір, немере, ит, мысық, тышқан)
1.Қалай ойлайсыздар сіздер мына көріністен қандай іс-әрекетті байқадыңыздар?
2. Топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар?
3.Сіз мысал келтіре аласыз ба?
4.Қалай ойлайсыздар,сабақ барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?
5.Өз сыныбыңызда топтық жұмысты қолданасыз ба?
6. Топтық жұмыс барысында көшбасшы оқушының рөлі қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар? Бейнежазбаны көріп, көніл -күйлері көтеріледі.
Шыныаяқтар арқылы топтарға бірігіп отырады.
Бейнежазбаны көріп, өзара талқылау жасайды.
Постер қорғау.
"Бірге ойлаймыз" әдісі.
Топтар бірін -бірі өзара бағалайды.
Бейнежазбаны көріп, өзара талқылау жасайды.
Слайдтар арқылы тақырып
мәнін ұғынады.
Бейнежазбаны көріп, өзара талқылау жасайды.
Талқылау-мұғалімдер өз идеяларын зерделейді. Өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады.
Олар топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі
5 минут
3 минут
3 минут
20'
5'
5'
5'
10'
10.
Миға шабуыл: 
Тақтадағы суреттерге қарауды ұсынамынволейбол
футбол
хоккей


Сіздер мына суреттерден қандай ой түйіндер едіңіздер? Мұғалімдер суреттерге қарап, өз ойларын білдіреді
5 минут
11. Сергіту сәті «ПОЗИТИВ» 2минут
12. Рефлексия. Кері байланыс жасайды. 3 минут