1937-1938 жылдарда?ы ?о?амды? саяси жа?дай


Пән мұғалімі: Амиреева К.Ж.Мерзімі: Сынып: 9 «г» Пән: Қазақстан тарихы
Сабақтың тақырыбы: 1937-1938 жылдардағы қоғамдық саяси жағдай
Сабақтың мақсаты:
Сабақтың міндеті: 1937-1938 жылдардағы қоғамдық саяси жағдай туралы мағлұмат беру,жаңа білімді қалыптастыру
1. Сыни тұрғыдан ойландыру арқылы түйінді ой айта білуге, өзіндік пікірін қалыптастыруға дағдыландыру және сөйлеу мәдениетін жетілдіру
2. Ойлау қабілеттерін тереңдету, шығармашылық ізденістерге дағдыландыру.
3. Шығарма арқылы оқушыларды адалдыққа, әр қадамын ойланып басуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Топтастыру,Миға шабуыл, ДЖИК СО әдісі ,ББҮкестесі, «555» әдісі ,видио көрсетілімі ,автор орындығы
Пәнаралық байланыс: Әдебиет
Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар: Слайд көрсетілімдері, гүл топтамалары, смайликтер, бағалау плакаты, плакаттар, кестелер ,электронды оқулық
Күтілетін нәтиже:
. Топтық жұмыс,жұптық жұмыс арқылы жаңа тақырыптың мазмұнын аша білуі .Өз ойларын еркін жеткізеді. Сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді,қолданады
Сабақтың кезеңі: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ұйымдастыру:
1.Сәлемдесемін;
2.Гүл топтамалары арқылы топқа бөлу
Сергіту сәті:
.«Сын есімді қос» жаттығуын жасай отырып, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырамын. өз есімінің алғашқы әрпіне сын есімді қосып айтуды тапсырамын. Мысалы, Бейбіт-белсенді т.б Оқушылар сәлемдеседі;
топқа бөлінеді;
Оқушылар өз есімдерінің алғашқы әріптеріне сын есімді қосып айтады.
ІІ. Үй жұмысын тексеру: Үй жұмысын пысықтау «Серпілмелі сауал»әдісі
Доп лақтыру арқылы топ мүшелері бір-біріне сұрақтар қою Сұрақтарға жауап береді ІІІ. Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру сәті: «Миға шабуыл»
1.Социалиализмнің тоталитарлық сипат алуына кімдер себеп болды?
2.Әкімшіл-әміршіл жүйенің сипаттамасы?
3.1930-1932 жылғы жазалау шараларымен аштық қазақстандағы демографиялық жағдайға қалай әсер етті?
ІҮ. Жаңа сабақ жоспары:
Білім:
Электронды оқулық бойынша видео көрсетілімі.
ДЖИК СО әдісі бойынша мәтінді тақырыпшаларға бөліп,1,2,3,4 топқа тапсырма бер Оқушылар өз топтарына берілген мәтінді оқиды,топпен,жұппен талқылайды
Түсіну: 1-топ: Зиялы қауымды жаппай қудалау барысы
2-топ:» Үш бәйтерек,Бес арыс»қуғынға ұшырау себептері
3-топ: «Халық жауларын» жазалау шараларының көріністері
4-топ:Қазақстанның казармалық өлкеге айналуы «555»әдісі .Постер қорғау

Қолдану: «Алаш арыстарына-тағзым»
Эссе жазу Автор орындығы Талдау: Салыстырмалы карта
Сталиндік саяси қысым жылдарының оң әсері және кері әсері. Оқушылыр кестені толтырады, салыстырады
Оң әсері Кері әсері Жинақтау:
Бағалау: Автор орындығы

Б.Б.Ү.кестесін толтыру
Б.Б.Ү.кестесін толтырады
Бағалау: Топтағы оқушыларды белсенділігіне және жұмыс жасауына қарай бағалау парағы арқылы бағалаймын және «Бағдаршам», «Бас бармақ» арқылы бағалау Оқушылар балдарын санайды, бағалау парағын толтырады, қорытынды бағаны күнделіктеріне қойғызады Үй тапсырмасы Тақырыпты оқу;
Тарихи шығармаларды оқу. Күнделіктеріне жазып алады. Рефлексия: «Білім ағашына» сабақтан не түсінгендерін, не қорытынды жасағандарын жазуды тапсырамын. Сабақтан түйген ойларын стикерге жазады Кері әсер парағы: Кері әсер парағын толтыруды ұсынамын.
«Бес саусақ» 1.Мен үшін маңызды
2.Не білдім?
3.Нені үйрендім?
4.Мен үшін жаңалық болды
5.Нені басқаша жасауға болады?