Б?лімдері ?р т?рлі рационал б?лшектерді? ?осындысы мен айырмасы


САБАҚ: МЕКТЕП: Қайназар №1 орта мектеп
Күні: 06.03.2017ж Пәні: Алгебра
Мұғалімнің есімі: Дулат Перизат Есбосынқызы
СЫНЫП: 7 «А»,«Ә» Барлық оқушы саны:
7а-15; 7ә-16 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Бөлімдері әр түрлі рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасы
Сабақ негізделген
оқу мақсаты Бөлімдері әр түрлі рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасы ұғымдарымен таныстыру, есеп шығару дағдыларын жетілдіру.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Бөлімдері әр түрлі рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасының не екенін және қандай түрлері бар екенін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Бөлімдері әр түрлі рационал бөлшектердің қосындысы мен айырмасына есептер шығара алады.
Кейбір оқушылар:
Күрделі есептерді шығара алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Анықтамаларды математикалық тілде жеткізе алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер: рационал бөлшек, қосынды, айырма,
Жоспар
Жоспарланған уақыт,
тапсырмалар Жоспарланған жаттығулар Ресурстар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Басталуы: 3-мин
Ұйымдастыру кезеңі
Ортасы:
«Қаламсап» әдісін қолдану арқылы үй тапсырмасын сұрау 7мин
«Джигсо» әдісі.
Мәтінмен жұмыс.
10 мин.
Оқушылармен сәлемдесіп,түгелдеу,
Назарларын сабаққа аударту, тәтті конфеттер арқылы топқа бөлу. «Мен қандаймын?» психологиялық тренингін ұйымдастыру
Оқушылардың қаламсаптарын жинап алып, әр қаламсап иесіне жеке-жеке тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.
Оқушыларға тақырыптар бөлнп беріледі, әр топ бойынша. Топпен өз тақырыптарын түсіндіреді.
Назарларын сабаққа аударады. Топқа бөлінеді. Психологиялық тренингті жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. Есептерінің дұрыс немесе қателігін тексереді.
Оқушы алдымен өзі оқып, топпен талқылап, топтың бр мүшесі өзгелерге түсіндіреді.
Тәтті конфеттер
Қаламсап,
Дәптер
Оқулық
Сергіту сәті
3-мин
Оқулықпен жұмыс
10-мин
Топпен жұмыс
7-мин Логикалық есеп беріледі.
№ 564-571 есептерді шығарту
Оқушыларға топпен жұмыс жасауды ұсынады.
Есепті шығарады.
Есептерді шығарады
Оқушылар сызбалар бойынша түзулерд өлшеп, бұрыштарын табады. АКТ
Тақта, бор
Оқулық
Сызғыш
Транспортир
Аяқталуы 5-мин.
Бағалау
Рефлексия Оқушыларды белсенділіктеріне, есептерінің дұрыстығына қарай бағалайды.
Кері байланыс. Оқушыларға сабақтың қалай өткендігі туралы стикерлерге жазуды ұсынады. Бағаларын күнделіктеріне қойғызады.
Оқушылар стикерлерді толтырады. Бағалау парағы, күнделік
Стикер