Саба? К?пм?шелерді к?бейткіштерге жіктеу


Алгебра 7 сынып Сабақ № 28
  Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу
Сабақтың мақсаттары: Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдерімен танысу, есептер шығаруда қолдану таныстыру Ұйымшылдыққа, өз білімін бағалай білуге, татулыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижеОқушылар : А - Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдерді біледі
В - Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдерімен қолданды
С - Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуді бөлшектерді қысқартқанда қолданады
Сабақтың кезеңдері Керекті жабдықтар Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Оқыту әдістемесі Сабақта 7 модулі
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-4 дейін санау арқылы топқа бөлу.Алтын ереже құру қажеттігі туралы айту. Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды. Диалог
Қызығушылықты ояту
Кеспе қағаздар 2 мин Өткен тақырыпты сұрақ-жауап арқылы сұрау апқылы оқушыларды диалогқа түсіру
жаңарту және тақырып немесе мәселе бойынша ағымдағы білімді қорытындылайды
*Жұптық миға шабуыл. АКТ
СТО
Негізгі бөлім
Мағынаны ажырату
Дидак-тикалық материал-дар 10 мин Инсерт (түртіп алу) жүйесі. Бұл тәсіл бойынша оқу материалы дайын күйінде беріледі, мәтінді оқып отырып оның бір жақ шетіне немесе кесте түрінде жазылады:«V» - білемін «+» мен үшін жаңа «-» басқаша ойлаймын «?» - түсінбедім, тереңірек білгім келеді
Есеп шешу № - жаңа ақпаратпен танысады- жаңа ақпараттармен өз білімімен ара - қатынас белгілейді
Инсерт
СТО көшбасшылық
Сергіту сәті
2 мин Сергіту сәті СТО
Ой толғаныс
Стикер,
Бағалау парағы 25 мин
2 мин
2 мин оқушыларды бастапқы жазбаларға қайтарады .

Синквейн Кері байланыс. Сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жаздырады
Синквейн1) зат есім түрінде2) екі сын есім түрінде3) етістік, көсемше4) 4 сөзден сөйлем немесе сөз тіркесі.5) Соңғы қатарға тақырып мәнін сипаттайтын бір сөзден тұратын синоним (метафора) жазылады. Синквейнбағалау
жас ерекшелік