А.??нанбаев ?ылым таппай ма?танба


Мерзімі:17.01.2017 Сыныбы:6 «Г»
Тақырыбы Абай Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі
Мақсаты А.Құнанбаев өмірі мен «Ғылым таппай мақтанба» өлеңнің топпен орындау арқылы ойлары жайлы айта отырып, оқушы түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, топ арқылы тапсырмаларды қатесіз орындауға пайдаланады
Жалпы мақсат Жазбаша ойларын білдіреді. Постер жасау барысында өткен шақта сәйлем құрастырады. Бағалау барысында шақтарды қолдануды дамытады
Күтілетін нәтиже Оқушылар өткен тақырыптар ы түсініп, әдеби тілде ойлап, қорытынды шығара білу, құрамы мен құрылысы туралы мәліметтер алады.
7 мод-дің қолдану АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсіл Миға шабуыл, ТВ шоу, Трек сызбасы, Салыстыру кестесі, Екі жақты күнделік, Кім жылдам.
Қолданылатын ресурстар Флипчарт, маркерлер, портреттер, стикерлер, ноутбук, интрактивті тақта
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін. «Шаттық шеңбер» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жылы лебізін білдіреді.Топ ережесін еске түсіремін. А.Құнанбаевтің өлең шумақтарымен топтастырамын. Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. 5-4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір – бірлеріне жақсы тілектерін айтады.
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Миға шабуыл әдісі бойынша сұрақ-жауап.
«ТВ шоу» әдісі Үйге берілген тапсырманы айтып беру арқылы диалогқа түсіру.
«ТВ шоу» әдісі арқылы Ш.Уалихановтің өмірі туралы сұрақ- жауап ұйымдастыру.
Өйткен тақырыптар бойыша сұрақтарға жауап береді.
Журналистің сұрағына топпен өз білімдерін көрсетеді..
Түсіну
Қызығу-рын ояту Мұғалім- оқушы- мұғалім әрекеті
А.Құнанбаевтің әні «Көзімнің қарасы» Абай Құнанбаевтің өмірі туралы мағлұмат беру, видеоролик көрсету.
Оқушыларға әнін тыңдатып, хормен орындату Топта талқылайды, талдайды, көреді сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар әнді тыңдап, хормен орындайды
Қолдану Кім жылдам I-топ:Жасымда ғылым бар деп ескермедің
II-топ:Әсемпаз болма әрнеге
III-топ: I-Топ: Абайдың өмір баяны туралы айтады
II-топ: Абайдың отбасы.
III-топ: Өлеңдері мен шығармалары. Абайдың өмір баяны туралы айтып береді.
Абайдың отбасы туралы мағлумат береді.
Өлеңдері мен шығармалары туралы айтады, өлеңін жатқа оқиды.
Талдау «Ғылым таппай мақтанба» өлеңді оқу
Екі жақты күнделік әдісі
I-топ
II-топ
III-топ Оқушыларға тақырыптағы өлең шумақтарын оқиды.
Тапсырмалар бойынша әр топқа бөліп беру.
Ғылым таппай мақтанба
Орын таппай баптанба
Құмарланып шаттанба
Ойнап босқа күлуге Оқушыларға тақырыптағы өлең шумақтарын оқиды.
Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз пікірлерін жеткізу.
Жинақтау «Конверт» әдісі арқылы I-топ: Мақал- мателдер
II-топ: Сөздікпен жұмыс
III-топ: Ғылым таппай мақтанба өлеңнің мағнасын ашу Оқушылардың мақсаты берілген тапсырманы топтасып жасап беру.
Бағалау
Бағалау критериясын мен бағалау парақтарын тарату
Әр топқа бағалау парақтарын тарату, топбасшылар бағалайды. Әр топ бағалау парақшасына топбасшылары бағалайды
Кері байланыс Смайликтер

Оқушыларға қағазға толтырып, смайликтерге ілуді ұсыну Ұсынылған қағазды толтырады
Үй тапсырмасы А.Құнанбаевтің өмірін оқу, «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жаттап келу.