Пезентация по математике на тему На?ты сандар та?ырыбына есептер шы?ару


Сабақтың тақырыбы: Нақты сандар тақырыбына есептер шығару Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға нақты сандарға байланысты есептер шығаруға үйрету, алған білімдерін тереңдету Дамытушылық: Оқушыларды есептерді өз бетінше шығару дағдысын жетілдіру,ой- өрісін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру Тәрбиелік: Оқушыларды сауаттылыққа, ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: араласСабақтың әдісі: сұрақ- жауап Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, кеспе қағаздар,плакаттарСабақ барысы:I.      Ұйымдастыру кезеңі - оқушылармен сәлемдесу - оқушыларды сабаққа қатысуын тексеру - сыныптың назарын сабаққа аударуII.  Үй жұмысын тексеру. №3, №4 II.  Үй жұмысын тексеру. №3, №4 №3 нақты сандардың шамалары бойынша салыстырыңдар:0,242342114 > 0,4221421145,2397 > 4,4996 ІІІ. Ауызша сұрақ- жауап1. Натурал сандарға қандай сандар жатады?2. Рационал сандарға қандай сандар жатады?3. Координаталық түзу деген не?4. Ондық бөлшек деп қандай бөлшекті айтамыз?5. Қысқартылмайтын бөлшек?6. Шексіз периодты ондық бөлшек?7. Шексіз периодты емес ондық бөлшек? ІV.  Математикалық диктантБарлық рационал және иррационал сандар нақты сандар жиынын құрайды. Кез келген шекті периодты емес ондық бөлшек рационал сан деп аталады.Нақты сандар жиынын сан түзуі деп атайды.Иррационал сандар деп мына сандарды атаймыз 0, 1, 2, 3, 4,Координаталық түзу – сан түзуінің геометриялық моделі.  V. Оқулықпен жұмыс №9 Нақты сандарды салыстырыңдар: және 0,666 3,14159265358 және және 0,33314 5 ,2388 және 4,4994 №8 Квадраты 1)3; 2) 4; 3) 5; 4 ) 8 болатын рационал сан бар деп тұжырымдауға болама? Эйлер- Венн диаграммасы( R)( Q)Натурал сандар жиыны ( N) ( Z)( Q)( R) Натурал, бүтін, рационал және нақты сандар арасындағы қатынасты кескіндейтін диаграмма Эйлер- Венн диаграммасы деп аталады VI. Үйге тапсырма беру №11, №13   VIІ. Сабақты қорытындылау1. Рационал сан дегеніміз?2. Иррационал сан деген не?3. Нақты сандар деген не?4. Сан тузуі дегеніміз не? VIІI.  Бағалау.