Биология п?нінен Жануарлар т?ріні? сан алуанды?ы. Жануарларды жіктеу.


Сыныбы: 7 2-сабақ
Сабақ тақырыбы: Жануарлар түрінің сан алуандығы. Жануарларды жіктеу.
Мақсаты :
а ) Жануарлардың сан алуандығын талдау арқылы, оларды жіктейді, жүйелеу схемасын талдайды
.ә)Оқушыларға өз-өздерімен топтық және жұптық жұмыстар жасатып, ой – өрістерін дамытыу, кеңейту .
б) Оқушыларға жануарларды жіктеу жайлы түсіндіріп, өз-өздерін бағалау арқылы әділеттікке үйретіп, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Жанурлардың тіршілігіндегі ерекшелік туралы алғашқы түсінік қалыптасады.
Топта бірлесіп жұмыс жасауға қалыптасады
Саб/типі: Жаңа білімді игеру.
Саб/түрі: Аралас сабақ.
Саб/әдісі: Сто бағдарламасының стр.пайдалану.
Қает/құралдар: интерактивті тақта, суреттер..
Пән/байл: География .
Сабақ барысы:
Сабақ
кезеңдері Сабақ мазмұны Мұғалімнің іс-
әрекеті Оқушылардың іс-
әрекеті
ұиымдастыру
Сынып оқушыларымен сәлемдесу, түгелдеу.Сынып тазалығына көңіл бөлу.
Оқушыларды топқа бөліу. Сәлемдесу. Түгелдеу.Сыныпты санау арқылы бөлу.Сынып атмосферасын қалыптастыру.Санау арқылы топқа бөлінеді.
Негізгі кезең
. Қызығушылығын
ояту
Жануарлардың сан алуандығы туралы не білеміз? Оқушыларға сабақтың мақсатын айта отырып, оқушылардың ой түйіндеме жасауына ықпал ету. Оқушылар жануарлар туралы білетінін ортаға салады.
Мағыны тану Жануарлардың сан алундығын талдау арқылы, олардың ұқсастығына қарай қалай жіктейміз. Жаңа тақырыптағы берілген тақырыпшаларды топтарға бөліп беру,оқушылардың іс-әрекеттерін бақылау. Мәтін мазмұнымен танысып, топтық және жұптық ойласу арқылы өз білімдерін жинақтай отырып баяндамашыға тапсырады
Дәптермен жұмыс
Ой толғаныс
Жануарлар әлемінің жіктеу схемасын сызу.
Топтаға берілген тапсырмаларды тексеру. Оқушылар жұптық және топтық жұмыс жасайды, бір-бірін тыңдайды, сұрақтар қояды, өз жұмыстарын қорғайды.
Қорытынды
жасау Жіктеу схемасын әр топ қорғайды
Қорытынды сұрақ қою,
Оқушылар жауабын
тыңдау,талдау. Оқушылар топта ойласып өз пікірлерін айтады. ашық және жабық сұрақтар қояды, (зерттеу жұмысын жасап ) түиіндеме жасайды.
Бекіту кезеңі
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы
( екі жұлдыз,бір ұсыныс арқылы)
Сабақтан алған әсер
(рефлексия) Қол сигналдары және
бағалау парағы арқылы бағалау, мадақтау Бағалау парақтарын толтырып, өз-өздерін бағалайды .
Шығупарақтарын жапсыру
Үйге тапсырма
Жануарлар түрінің сан алуандығы. Жануарларды жіктеу.

Қайталау Ақпараттар жинақтау.