Урок по математику на тему 30,45,60 б?рыштары ?шін синусты?,косинусты?,тангенсті?,котангенсті? м?ндері 8 класс


Сабақтың тақырыбы: «300,450,600 бұрыштары үшін синус, косинус, тангенс,котангенстің мәндері»
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға 300,450,600-қа тең болғандағы синус, косинус, тангенс,котангенстің кестелік мәндерін үйрету, тригонометриялық тепе-теңдіктерді және 300,450,600,т.б бұрыштар үшін синус,косинус,тангенс, котангенс мәндерінің кестесін пайдаланып, есептер шығаруға үйрету, меңгерту.
Пәнаралық байланыстарды қамту арқылы пәнге қызығушылығын, ойлау есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Белсенділік, іскерлік, ұқыптылыққа, халықтық педагогикаға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.
Әдістер: түсіндіру, ойлау, зерттеу, практикалық, тексеру
Технология: Есеп шығаруға негізделген технология, ақпараттық технология
Көрнекіліктер: электрондық оқулық, формулалар, компьютер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
А) Оқушыларды түгендеу.
Б) сабаққа даярлығын тексеру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. №168,169
ІІІ. Жаңа тақырып. Электрондық оқулық.
А) Қайталау. Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы, тангенсіне жеке-жеке тоқталу.
Б) Тікбұрышты үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштарының арасындағы қатынастар.
1-ереже: а=с*sinα
2- ереже: b=c*cosα
3- ереже: a=b*tgα
В) кесте түрінде түсіндірілуі.
ІV. Тапсырмалар: № 1-4 (электрондық оқулық)
Пифагор теоремасы
V. Оқулықпен жұмыс: № 173,174,175
VІ. Бекіту сұрақтары.
VІІ. Үйге тапсырма : №176,177
VІІІ. Қорытынды.