?аза?стан тарихы ?аза?станны? ?лемдік имиджі 10 сынып


-493395138430Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің
«№10 орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Қазақстанның әлемдегі имиджі
Сыныбы: 10
Тарих пәнінің мұғалімі: Смайлова Р.С.
Тараз қаласы
Күні: 23.12.16
Сыныбы: 10
Тақырыбы: Қазақстанның әлемдегі имиджі
Мақсаты: Қазақстан Республикасының әлемдік елдермен экономикалық , мәдение тұрғысынан қарым-қатынасы мен беделін білу.
Міндеттері:
Қазақстан Республикасының әлемдегі имиджін біледі
Әлемдік деңгейдегі қауымдастықа енуін ондағы орнын анықтау
Өзара пікір алмасу арқылы көзқарастары қалыптасады.
Типі : жаңа білім беру
Түрі : аралас
Әдісі: топтастыру,ой шақыру, жигсо, кезбе тілші.
Пән аралық байланыс: география, дүниежүзі тарихы
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
«Сөз тізбегі» әдісі
Оқушылар шаттық шеңберін жасап сағат тілі бойынша еліміздің жетістіктерін айтып шығады.
Мақсат: Тәуелсіз еліміздің 25 жыл ішінде жеткен жетістіктерімізді жан- жақты қарастыруына мүмкіндік береді.
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Графикалық органайзер Қазақстан және халықаралық ұйымдар
Мақсат: Оқушылар еліміздің қандай халықаралық ұйымдарға мүше екендігін және ондағы рөлін анықтайды.
Оқушылар графикалық органайзер арқылы қандай қауымдастыққа енгендігі және ондағы Қазақстан Республикасының алар орнын анықтайды.
Ой шақыру.
1. «Бренд» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіз?
2. Ұлттық мемлекеттің беделі немен өлшенеді?
3. Имидж сөзіне анықтама беріп көріңіздерші
Мақсат: бренд, имидж сөздерінің мағынасын ашады және еліміздің басты құндылықатын назарға ала отырып жауап береді.
Оқушылар берілген сұрақтарды бірге ойлана отырып жауап береді, талқылайды.
Жигсо Қосымша мәтіндер топтарға таратылады. Мәтіндермен жұмыс жасай отырып Қазақстанның әлемдік имиджін қалыптастыру.
Мақсат : Қазақстан әлемдік имеджін оқушылар постерге түсіре отырып таныстырылым жасайды.
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Әр топ өз жұмыстары мен таныстырып шығады. Өз ұсыныстарын ұсынады.
Кезбе тілшіТақырыптың мағанасы мен идеясын ашып түсіну үшін әр топтан бір кезбе тілші шығады.
Мақсат: оқушылар өзара сұрақтар қоя отырып түрлі пікірлер мен идеялар алмасады.
Тілші әр топ тақырыбына байланысты әңгіме өрбітеді.
Бағалау
Бағдар шам арқылы бағалау
Жасыл, сары, қызыл
Кері байланыс
321 стратегиясы
1. Бүгінгі cабақтан есте қалған 3 нәрсені жазыңыз.
2. Сабақ барысында естіген 2 маңызды ұғым жазыңыз.
3. Талқылау барысында туындаған 1 сұрақ жазыңыз.