Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Іграшки!


Тема: Іграшки
Мета: Розвивати вміння спостерігати за ознаками предметів, розвивати мислення, пам'ять, уяву. Виховувати дружні стосунки між дітьми, бажання ділитися іграшками, бережно до них відноситись.
Обладнання: оповідання О Буценя «Новий м’яч», іграшки, олівці, папір.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Підготовча частина
Привітання
Вчитель, тримаючи в руках іграшку Ведмедика, по черзі підходить до кожного з учнів і вітається від імені Ведмежати.
Групові заняття «Живі руки»
Діти сідають один навпроти одного (парами). Їм пропонується взяти руки одне одного:
познайомтесь з руками товариша;
привітайтеся руками;
посваріться руками;
поборіться руками;
помиріться руками;
попрощайтесь руками.
Обмін інформацією
«Моя улюблена іграшка»
Чи пам’ятаєте ви свою улюблену іграшку?
Що це?
Де вона зараз?
Розкажіть про свою улюблену іграшку й почуття, які викликають спогади про неї.
ІІ. Робота над темою заняття
Повідомлення теми і мети заняття
Сьогодні ми з вами поговоримо про іграшки.
2. Слухання оповідання
Новий м’яч
Вийшла Клава у двір з новеньким м’ячем. Одразу до неї дівчатка підбігли.
Давай пограємось, - кажуть.
А Клава притисла до себе м’яч, відповідає:
- Я з ним ще сама не награлась. Я тільки спробую. І почала долонею бити м’яч об землю. Легко підстрибує м’яч. То червоний бік покаже, то синій, а то закрутиться так, що аж в очах мигтить. А дівчаткам ще дужче хочеться в м’яча погратися.
- Ну давай же, - нетерпляче просять вони.
- Я ще лівою рукою трішки пограюсь, - відповідає їм Клава.
А сама і лівою, і правою грається – нікому м’яча не дає. Постояли дівчатка та й почали розходитись.
Раптом м’яч вислизнув з Клавиних рук і пострибав під паркан у кущі. Кинулась Клава за ним – не догнала. Нахилилась до куща, а там кропива, кусюча така! Всю руку Клаві нажалила. Не може Клава м’яча дістати.
Дівчатка! – загукала вона. – Та куди ж ви? Давайте в м’яча гратись. А дівчатка й кажуть:
Сама тепер грайся! Так чи не так!
О. Буцень
- А ви завжди ділитеся іграшками зі своїми друзями?
- Що ви порадите дівчаткам?
3. ФізкультхвилинкаБуратіно потягнувся,
Раз прогнувся, два прогнувся.
Руки в сторони розвів –
Мабуть, ключика згубив.
А щоб ключик той дістати,
Треба нам навшпиньки встати.
Всі за парти посідали,
Знову вчитись почали.
Вправа «Опиши іграшку»
Діти сідають колом. По черзі показують свою улюблену іграшку і описують за планом:
Назва іграшки.
Колір.
Форма.
Яка на дотик.
Де можна застосувати. (В які ігри можна гратися.)
Гра «Чарівна шухляда»
У шухляді різні іграшки. Дитина з закритими очима обмацує іграшки, відгадуючи що це. Витягує і пропонує як цією іграшкою можна гратися.
7. Пальчикова гімнастика
Кулька
Гарна кулька синьо-біла
В небо високо злетіла.
Зможе нам розповісти,
Що їй видно з висоти.
(Кінчики пальців обох рук притиснути один до одного, долоньками утворити маленьку, а потім велику «кульку». Коли повітря «виходить», долоні повернути у вихідне положення.)
8. Вправа «Знайди і розфарбуй»
- Допоможи Котикові знайти і назвати всі зображені предмети. Як можна назвати одним словом кожну групу предметів?
- Розфарбуй той предмет, який найбільше сподобався.
0-114300
ІІІ. Підсумок заняття
Сподобалось вам заняття?
Що нового дізналися?
Подякуйте один одному за співпрацю.