Математика. Салыстыру. Те?дік. Те?сіздік


2 сынып
Математика
Сабақ тақырыбы Салыстыру.Теңдік.Теңсіздік.
Мақсаты: Салыстыру нәтижесінде шығатын тура немесе тура емес санды теңдіктерді және теңсіздіктерді оқиды және жазады,тұжырымдайды.
Тапсырмаларды орындата отырып, танымдық қабілеттерін арттыру, өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын , логикалық ойлау қабілеттерін қалыптастыру;
Ұқыптылыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу;
Оқыту нәтижелері: Салыстыру арқылы теңдік не теңсіздік екенін дәлелдейді.
Әдіс-тәсілдері: «Шаттық шеңбер». «Ой қозғау»
Негізгі ресурстар: Парақтар,сызба, интерактивті тақта, А3 , А4,
Негізгі идеялар: Алған білімдерін ортаға салып,саналы пікірлер айтуға үйренеді
Қамтылған модульдер Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер,білім беруде АКТ - ны пайдалану,білім берудегі және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту.
Сабақтың барысы:
Кезеңдері Әдіс-тәсілдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
І.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық. Мұғалімнің тілегі Оқушылар тілегі
Шаттық шеңбер.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
Қызығушылық
ты ояту. АКТ Заттардың ұзындықтары әр түрлі беріледі.
- Осы кесінділердің ұзындығын қалай анықтауға болды?
- Осы қандай өлшем бірлігі көмегімен анықтаған қолайлы?
1 дм - де неше см бар?
Бір метрде ше? Заттарды өлшейді,салыстырады.
Ұзындық өлшемдерін
атайды.
ІІІ.Мағынаны ашу Санды өрнектермен жұмыс.
10-4 4+2 9-3
- Осы санды өрнектерге не ортақ?
- Артық өрнекті табыңдар?
Оқулықпен жұмыс
12 б
№1 Ондық , бірлік Негіздеп беріңдер,тиісті таңбаны қойыңдар
№2 Әр қадамын оқы, салыстыр. Есептейді,өрнектерде не ортақ екенін тауып
түсіндіреді.
Дәптермен жұмыс
Жұп болып орындайды.
ІҮ.Сергіту сәті 1 мин Ү.Ой толғаныс
Оқулықпен жұмыс №3 Салыстыру диаграммасын толтырады.
Қорытынды:Бір санның екінші саннан артық немесе кем екенін анықтау үшін не істеу керек?
№4 Есеп шығар

13 бет ереже Есепті оқиды,
салыстырады, қорытынды жасайды.
Топпен орындайды
Бірлесе отырып тексеріп, шешуі мен жауабын дәлелдейді
Мысал келтіру арқылы талқылайды
ҮІ.Рефлексия Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?
Қандай қиыншылықтар кездесті? Пікірлерін тыңдау
Смайлик жапсыру
ҮІІ.Бағалау Жұпта бағалайды.Сабақ барысында қатысқан, белсенділік танытқан Жұптың бағалауы
Сыныптасының толық жауап беруіне байланысты
ҮІІІ.Үй тапсырмасы 13 бет №5