Конспект інтегрованого уроку фізичної культури з елементами футболу та основ здоров’я

Інтегрований урок фізичної культури з
елементами футболу та основ здоров’я
для 7 класу
Тема уроку:
Відпрацювання прийомів ведення м'яча середньою, внутрішньою та зовнішньою частинами підйому.

Мета уроку:
- Ознайомлення з прийомами веденя м'яча середньою, внутрішньою та зовнішньою частинами підйому.
- Повторення прийомів зупинки м'яча підошвою на місці та в русі.
- Виховання навичок здорового способу життя, відповідального ставлення до здоров'я.
- Виховання почуття дружби, взаємоваги.
Інвентар:
Секундомір, м'ячі, магнітофон,фішки.
Хід уроку.


Зміст уроку
Дозуван
ня часу
Організаційно-методичні вказівки

І
Підготовча частина
15 хв


1.
Шикування, здача рапорту, повідомлення теми та мети уроку
1 хв
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів, їх самопочуття

2.
Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС)


30 с
За 6 с, результат помножити на 10.
У нормі ЧСС – 70-75 уд./хв

3.
Вчитель фізичної культури. Мотивація діяльності учнів на уроці:
- Сьогодні відбудеться незвичайний урок, який ми присвятимо здоров'ю.
Тільки здорова людина може бути успішною в життті та жити повноцінним життям. Коли буде здоровим кожен з нас- буде здоровою українська нація. Наш девіз!
Учні промовляють девіз уроку:
Спорт – краса, здоров'я- сила!
Фізкультура всім нам мила.
Геть від нас „хвороби віку”
Жити хочемо без ліків!
30 с
Інструктаж з техніки безпеки.

4.
Учні декламеють вірші про фізичну культуру та здоровий спосіб життя
Хочеш бути гарним?
Хочеш сильним бути?
Треба щодня вранці
Ось що не забути:
Перш за все – це вмитись
Чистою водою,
Потім застелити ліжко за собою.
А потім кватирку
Треба відчинити,
Свіжого повітря
В кімнату впустити.
А потім почати
Виконувати вправи,
Вправи фізкультури-
Спортивні забави.
Присядь і підведися
Разів двадцять-тридцять.
Нахили всебічні
Роби і не лінися!
Якщо є еспандер,
З ним тоді займайся
Милій фізкультурі
Чемненько вклоняйся.
Під кінець на місці
Бігай до утоми.
Бігати безпечно
У власному домі.
Коли скінчив вправи,-
До ванни швиденько,
Під душ на хвилинку
Під душ холодненький.
2 хв


5.






Вчитель ОБЖ.
- Якщо ви бажаєте бути щасливими і здоровими сьогодні і навзавжди, ви повинні виробити три необхідні звички, які за будь-яких обставин зроблять доступною всяку річ, яку тільки може уявити людина: звичка до праці, звичка до здоров’я і навчання, звичайно наше здоров’я також заледить від збалансованного харчування, відсутності шкідливих звичок, фізичної активності.
- Під час сьогоднішнього уроку я пропоную вам побудувати „фортецю
здоров'я”. За кожні вірно виконані завдання ви отримуватимете право взяти кілька цеглинок для побудови майбутньої фортеці.
30 с














6.
Різновид ходьби :
ходьба на носочках;
ходьба на п'ятках;
ходьба на зовнішній стороні стопи;
у напівприсяді;
у присяді;
спортивною ходьбою
2 хв
Дистанція між учнями. Слідкувати за поставою, спина пряма, підборіддя підняте.

7.







Спеціальні бігові вправи футболіста:
із високим підніманням стегна;
із високим закиданням гомілки;
приставним кроком лівим ( правим) боком;
спиною вперед;
із зупинкою за свистком та зміною напрямку руху.

2 хв







Учні з низькою фізичною підготовленістю починають іти та виконувати вправи через одну


8.


Вправи на відновлення дихання


30 с


Перешикування в дві шеренги на місці


9.
Стройові вправи ( виконання стройових команд, повороти на місці)

30 с

Стежити за правильною поставою учнів

10.
Загальнорозвиваючі вправи з м'ячем:

1.Вихідне положення- стійка ноги нарізно,
м'яч у лівій руці. 1-2- нахил праворуч, руки за голову, передаючи м'яч до правої руки, випрямитися, руки вниз; 3-4 – те саме в інший бік.
2. Вихідне положення - стійка ноги разом, руки в сторони, м'яч у лівій руці. 1- глибокий присід, коліна разом, руки вниз, передати м'яч до правої руки; 2 – підвестися, руки в сторони, 3-4- те саме в інший бік;
3. Вихідне положення- стійка ноги нарізно, м'яч унизу. 1- поворот тулуба праворуч; 2- ударити м'ячем об підлогу; 3- спіймати його обома руками; 4- вихідне положення 5-8 – те саме в інший бік


5 хв



6 раз




6 раз




3 рази
Учням узяти до рук м'ячі

Лікті спрямувати у боки, під час передачі м'яча звести лопатки.


М'яч передавати над колінами, коліна розводити.


Максимальна амплітуда повороту тулуба, темп середній.Якщо учень не піймав м'яч, необхідно його підняти і повернутися назад

8.
Замір ЧСС.
30 с
У нормі – 150-180 уд/хв

ІІ
Основна частина
20 хв



1. Об'єднання учнів в дві команди – „Айболіти” та „Бармалеї”

1 хв
Команди однакові за кількісттю учасників


2. Естафета з елементами футболу
„Побудуй фортецю здоров'я”

-Ведення м'яча внутрішнім боком стопи лівою (правою) ногою між фішками.
-Ведення м'яча зовнішнім боком стопи, Зупинка підошвою біля фішки, удар у стінку, спіймати м'яч, повернутися, тримаючи м'яч у руках.
- Передача м'яча над головою
9 хв




Команда , яка перемогає має право взяти 3 цеглинки для побудови фортеці.



3. Рухлива гра „Захисти фортецю здоров'я”
У центрі кола – умовна фортеця з кубиків. „ Бармалеї” знаходяться в центрі кола. Їх завдання захищати фортецю. „Айболіти” за межами кола, їх завдання зруйнувати фортецю. Гравці повинні передавати м'яч.
6 хв
Дотримуватись техніки безпеки при ударі по м'ячу


4. Естафета „ Корисні та шкідливі звички”
На столі листочки із написаними звичками, „ Бармалеї” відбирають погані звички, а „Айболіти” корисні звички
ВчительОБЖ:
В життя ми беремо лише корисні звички, а погані викидаємо на смітник, тому що наш девіз:
Учні промовляють девіз уроку:
Спорт – краса, здоров'я- сила!
Фізкультура всім нам мила.
Геть від нас „хвороби віку”
Жити хочемо без ліків!
4 хв








Після закінчення естафети учні називають корисні та шкідливі звички

ІІІ
Заключна частина
5 хв


1.
Повільна ходьба з рухами руками
30 с
Узгоджувати дихання

2.
Дихальні вправи
2 хв


3.
Вчитель ОБЖ:
теоретичні питання:
-Що у світі найдорожче?
-Назвіть складові здорового способу життя.
-Від чого залежить здоров'я українського народу?
1 хв


4.
Оцінювання учнів
1 хв


6.
Домашнє завдання
30с
Повторити основні складові здорового способу життя, брати участь в іграх з м'ячем.




15