Заключительный открытый урок на тему My family, domestic and wild animals, at the shop


Білім саласы: Қатынас
Бөлімі: Ағылшын тілі
Қорытынды сабақ.
Мақсаты: Жыл бойы балалардың өткенін қайталау. Білімдерін пысықтау.
Әдіс – тәсілдері: Сұрақ –жауап, ойын ойнау, жеке баламен жұмыс.
Көрнекілігі: Зообақтың макеті, қой, жылқы, сиырдың ойыншықтары, аю, қасқыр, түлкінің ойыншықтары, ана , әке, аға, әпше, бөпенің қуыршақтары, балмұздақтар мен шоколадтың макеті, дүкеннің макеті, үйдің суреті. CD Family әні.

Ұйымдастыру кезеңі.
Organization moment
Hi children!
Hello teacher!
O’k I’m glad to see you. Let’s begin our lesson. Now today we are going at the zoo.
Look! What are you see?
Dolls.
Well. What is dolls?
Father, mother, brother, sister, baby – дейді балалар.
Very well.
This is smith’s family.
Hello children! We are smith’s family.( қуыршақтар балалармен амандасады.)
Hello! – дейді балалар.
Мұғалім балаларға отбасы мүшелерінің зообаққа баратындығын айтады. Үйде анасы мен баласы қалады. Мұғалім: - балалар зообақ дегенді ағылшын тілінде қалай айтамыз? – дейді.
Балалар: - Zoo
Мұғалім: - Very well
Әкені, ағаны, әпшені зообаққа кіргізеді. Ол жерде олар қой, сиыр, жылқыны көреді. Мұғалім:
Балалар қойды қалай айтамыз?
Sheep.
Неше қой көріп тұрсыңдар?
Three
Түстері қандай?
White and black.
Осылайша мұғалім сиыр мен жылқыны сұрайды. Кезек аю, қасқыр және түлкіге жетеді. Мұғалім оларды үй жануарларын қалай сұраса, оларды да балалардан сұрап шығады. Бір кезде балалар қарындарының ашқандығын айтады. Әкесі оларды дүкенге апарады. Олар онда балмұздақ пен шоколад жегілері келетіндігін айтады. Мұғалім:
Егер сендер балаларға балмұздақ пен шоколадтың ағылшыншасын айтып естеріңе түсірсеңдер, оларға сұрағанын әкесі алып береді, ал егер айта алмасаңдар балалардың қарындары үйге аш қайтады.
Балалар: - Балмұздақты - Ice-cream
Шоколадты - Chocolate - дейді.
Мұғалім: - Жарайсыңдар! Әкесі балаларына қалағандарын алып берді.
Сөйтіп үйлеріне қайтады. Мұғалім: - Ал енді өлең айтайық!
CD қойылады. Балалар шеңбер болып тұрады. Допты өлең қойылғанда бір-біріне береді. Өлеңнің I see you! (Я вижу тебя!) дегендегі you сөзіне келгенде доп кімнің қолында болса, сол бала ортаға шығады. Өлеңдегі dance, dance деген сөзде айналуы керек, jump, jump дегенде секіруі керек, өлеңнің соңында бөпенің жылаған жерінде жылауы керек кімнің қолында доп болса.
Father, Father, Father, Father
Father, I see you!
(қолына доп түскен бала ортаға шығады.)
Mother, Mother, Mother, Mother
Mother, I see you!
(екінші балаға доп түскенде ортаға шығады.)
Father, lets dance, dance!
Mother, lets dance, dance!
(ортаға шыққан 2 бала орындарында тұрып айналады.)
Brother, Brother, Brother, Brother
Brother, I see you!
(қолына доп түскен бала ортаға шығады.)
Sister, Sister, Sister, Sister
Sister, I see you!
(екінші балаға доп түскенде ортаға шығады.)
Brother, lets jump, jump!
Sister, lets jump, jump!

(ортаға шыққан 2 бала орындарында тұрып секіреді.)
Baby, Baby, Baby, Baby
Baby, I see you!
(қолына доп түскен бала ортаға шығады.)
Father, Mother, Sister, Brother
Father, Mother, Sister, Brother
Father, Mother, Sister, Brother
(waaaa!)
(ортаға шыққан бала жылаған кейіп танытады да, орнына отырады.)
Baby, I see you!
(бөпе болған бала мұғалімге допты береді.)
Мұғалім: - Балалар өте жақсы. Жыл бойы өткендерің естеріңде қалыпты . Ал енді мақтау қағазын ұсынатын кез келді. Балаларға ‘ The best of the best’ and ‘The best’ деген мақтау қағаздарын береді.