Цикл уроків в 7 класі з теми «Міста»









Цикл уроків в 7 класі з теми:

«Міста»






















Урок 1.
Тема: Міста.
Підтема: Життя у великому місті. Переваги та недоліки.
Тип уроку: урок ознайомлення з новим мовним матеріалом
Мета уроку:
практична
активізувати лексичний матеріал з теми та ознайомити з новими словами
розвивати навички аудіювання
практикувати у вживанні нових слів з теми в усному та писемному мовленні
розвивати навички діалогічного мовлення
навчити вести бесіду про недоліки та переваги великих міст
удосконалювати навички вживання загальних та спеціальних запитань у Present Simple
освітня
поглибити знання учнів про великі міста світу
розширити знання учнів про позитивні та негативні сторони життя у великому місті
формувати уявлення учнів про проблеми великих міст, пов’язаних із транспортом та забрудненням навколишнього середовища
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію
розвивати навички роботи в парах
розвивати навички тестування
розвивати навички самостійної роботи зі словником
виховна
виховувати повагу до інших культур
формувати почуття естетичної культури
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація уроку в режимі “Power Point”, тематичні малюнки та фото, аудіо касета, НМК “WORLD CLUB 3”вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Вступна бесіда з теми: ознайомлення із змістом та об’ємом навчального матеріалу, формою завершення роботи над темою. Today we’re starting a new module which
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·he large cities in the world. You can begin with collecting such materials, as postcards, old brochures, maps, plans, pictures, photos, etc.
2. Повідомлення теми та мети уроку: At today’s lesson you will learn about some of the well-known cities of the world, speak about the advantages and disadvantages of living in a big city, listen to a city quiz, practise asking and answering yes-no and wh-questions in the Present Simple Tense.
3. Мовленнєва розминка. a) Eliciting. визначення назв великих міст, відомих учням (вчитель записує назви міст на дошці) . Think of some famous cities in Ukraine and around the world and name them.
б) Brainstorming. Визначення основних характеристик великого міста (запис списку на дошці та визначення найголовніших). Say what you mean when you are speaking about a large city.

II. Основна частина
1. Введення лексичного матеріалу . Визначення слів, що належать до позитивних та негативних сторін життя великого міста. Учні виконують завдання індивідуально або в парах: записують ключові слова у дві колонки в зошитах, позначаючи (+) позитивні та (-) негативні. В разі необхідності учні користуються словниками (Ex. А p. 9)
(+) (-)
shops traffic jams
cinemas pollution
restaurants noise
museums homeless people
discos litter
parks crime
top sport teams
Контроль правильності виконання завдання здійснюється за допомогою інтерактивної дошки, після чого проводиться відпрацювання вимови складних слів. Контроль розуміння лексичного матеріалу – за допомогою тематичних малюнків та фото, на яких зображено різні сторони життя у великих містах.
2. Розвиток навичок усного мовлення. Робота в парах: обговорення переваг та недоліків життя у великому місті, використовуючи ключові слова з попередньої вправи та тематичні малюнки. Practise speaking in pairs using the photos and the key-words of the previous exercise. (Ex B p. 9)

3. Активізація лексичного матеріалу. З’єднання ключових слів по темі з їх значеннями (виконується індивідуально). Match the words with the definitions. (Ex. A p. 10)
Контроль: за допомогою інтерактивної дошки

1. an open area in a city surrounded by buildings air pollution
2. air made dirty by factories and cars island
3. one of the large areas of land in the world bridge
4. a train system below a city underground
5. a piece of land surrounded by water square
6. a structure to carry a road or railway over a river or road continent



4. Розвиток навичок аудіювання. Прослухування уривку з телешоу для визначення правильних/неправильних тверджень про відомі міста світу (аудіо запис). First read the sentences with the information about some of the large cities in the world and decide if it is true or false. Then listen to the quiz and check your answers. (Ex. C p. 10)
1. Most p
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
· Розвиток граматичних навичок. Актуалізація опорних знань: повторення порядку слів в питальних реченнях та використання питальних слів.
( Ex. D p. 11) Copy and complete the questions in the box with the words: How many/ Does/ Where/ Which/ Do/ What/ When

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

Контроль: через прослухування аудіо запису телешоу та з допомогою інтерактивної дошки

6. Розвиток навичок письма. Складання загальних та спеціальних запитань за допомогою ключових слів та поєднання їх з відповідями (виконується індивідуально або в парах). Look at the cues and write the beginning of questions. Then match them with the answers. Don’t forget that if the question begins with Yes or No the question does not feature a wh-word. (Ex. Е p. 11)

Контроль : через читання в парах

7. Відпрацювання інтонації загальних та спеціальних питань, інтонування (аудіозапис). Listen to the first four questions of the previous exercise and raise your hand if the intonation goes up. What kind of questions are they? Then listen again and practise individually. (Ex. F p. 11)

8. Розвиток діалогічного мовленняю Робота в парах: складання запитань та відповідей про найбільші міста світу, використовуючи активну лексику уроку. In pairs, take turns to ask questions about some of the largest cities around the world.

IIІ. Заключна частина
1. Підведення підсумків. What was the most interesting fact or information about cities that you have learnt today? What new words can you add to the characteristics of a large city?

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Ex. A p.7 (AB) позначити позитивні та негативні за значенням прикметники Ex. C p. 7 (AB) прочитати текст про Венецію та визначити заголовки до абзаців
Розпочати роботу над груповим проектом: утворити групи за інтересами, вибрати місто для створення туристичного буклету та знайти малюнки, фото
Урок 2.
Тема: Міста.
Підтема: Найбільші міста світу.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих навичок
практична
активізувати лексичний матеріал з теми та ознайомити з описовими прикметниками
практикувати у вживанні нових слів з теми в усному та писемному мовленні
розвивати навички вживання звороту I’d like to
удосконалювати навички вживання загальних та спеціальних запитань
навчити описувати найбільш важливі міста Великобританії та світу
розвивати навички читання з метою отримання повної інформації
освітня
поглибити знання учнів про великі міста світу, їх історію, визначні місця, особливості національних страв
розширити знання учнів про позитивні та негативні сторони життя у великому місті
формувати уявлення учнів про проблеми великих міст, пов’язаних із транспортом та забрудненням навколишнього середовища
формувати уявлення про позитивне, негативне та нейтральне значення слів чи висловлювань
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію
розвивати навички роботи в парах та групах
розвивати навички тестування
розвивати навички самостійної роботи зі словником
розвивати навички лінгвістичної компетенції, порівняння значень слів в англійській та українській мові
виховна
виховувати повагу до історії та культури інших міст
формувати почуття естетичної культури та культури спілкування
виховувати почуття громадянина світу
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація уроку в режимі “Power Point”, тематичні малюнки та фото, НМК “WORLD CLUB 3”вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: At the previous lesson we began to speak about the life in the large cities of our country and around the world. Today you will learn more about some of the largest cities of the world, their history, sights and traditional food.
2. Мовленнєва розминка. a) City group game. Гра «Назви місто»: один учень із групи називає місто, інші мають по черзі назвати міста, що починаються на таку ж літеру.
б) Кругове опитування в режимі «Вчитель-Учень 1- Учень 2) What city would you like to visit?
в) перевірка домашнього завдання в парах та малих групах. Учні перевіряють правильність визначення заголовків до абзаців тексту про Венецію спочатку в парах, потім звіряють свої відповіді з сусідніми парами. Check your answers about city of Venice in pairs, then compare them with your neighbours’. Tell which of the positive adjectives from Ex. A p.7 (AB) are used to describe Venice?

II. Основна частина
1. Розвиток навичок читання з повним розумінням тексту . Учні індивідуально читають тексти з туристичного проспекту про найбільші міста світу, користуючись в разі необхідності словником. You have 5 minutes to read the brochure about such large cities as Cairo, Paris and London and state if the sentences about them are true or false. (Ex. C p.13). Be ready to correct the false sentences.

Контроль розуміння здійснюється за допомогою тесту на правильні/неправильні твердження до тексту з виправленням неправильних тверджень (усно-фронтальний).

2. Робота з лексичним матеріалом. . Учні виписують з тексту прикметники в таблицю у зошитах та підкреслюють ті прикметники, що схожі в українській мові. Один учень працює біля інтерактивної дошки, записуючи прикметники, які називають учні. There are a lot of adjectives, describing cities. Now you’ll have to read the text again and complete the table in your exercise-books with t
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·Активізація лексичного матеріалу. Робота в парах: визначення позитивних, негативних та нейтральних за значенням речень. Work in pairs to read the sentences and decide if they say positive, negative or neutral things about the cities. Then compare your answers with another pair. (Ex. F p.13)
Контроль: усно-фронтальний

4. Розвиток лексико-граматичних навичок . Практика вживання загальних та спеціальних питань.
а) (Ex. А p. 8 АВ) Учні ставлять слова в правильному порядку, щоб утворити запитання. Один учень працює біля інтерактивної дошки. Write the words in the correct order to make up questions. Then try to answer them.
1. in / Athens / how / many / live?
2. when / they / did / the Acropolis / build?
3. is / which / river / near / London?
4. how / you / do / get / to / the museum?
5. is / near / the / sea / Liverpool?

б) (Ex. В p. 8 АВ) Робота в парах: вживання питальних слів. Add question words to make questions. Then match them with the answers.

Контроль: читання запитань і відповідей в парах
1. __What
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
· Розвиток пунктуаційних навичок. Написання власних назв з великої літери, розставлення знаків пунктуації в кінці речення (виконується індивідуально, один учень біля інтерактивної дошки).
( Ex. D p. 8 AB) Write the sentences with capital letters and correct punctuation.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

Контроль: з допомогою інтерактивної дошки

6. Розвиток навичок письма. Складання опису міста (виконується індивідуально). Учні знайомляться із зразком опису в книжці, складають власний опис, але не називають місто. Потім зачитують свої описи в групах та намагаються здогадатись про назву міста. Read the description of the American city (Ex. G p. 13) and try to guess what city this is. Then write a similar description, using as much vocabulary as you can. Don’t forget about the positive and negative adjectives when describing your city. Don’t put the name.

Контроль : гра-відгадування в малих групах. Read your description to your classmates. The first to guess wins.

7. Розвиток навичок письма. Робота в парах: Складання нотаток для туристичного проспекту про своє місто. Work in pairs to write notes about your own town. Make them in such two sections: places to see’ and on the menu’. Think about the places and foods a foreigner would find interesting. The notes will be useful for you in writing a final module task.

Контроль: загальне обговорення

IIІ. Заключна частина
1. Підведення підсумків. Which city you have read about today has impressed you most? Which of these cities would you like to visit and why?

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Ex. E p.8 (AB) вставити ключові слова в речення за змістом Ex. G p. 8 (AB) вставити пропущені букви в словах
Ex. Е p. 13(SB) записати нові слова в словники
Продовжити роботу над проектом: зібрати інформацію про історію міста, визначні місця, особливості національних страв



Урок 3.
Тема: Міста.
Підтема: Поїздка по місту.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих навичок
практична
практикувати у вживанні тематичної лесики в усному та писемному мовленні
розвивати навички аудіювання діалогу
удосконалювати навички вживання загальних та спеціальних запитань
навчити складати та драматизувати діалог в туристичному інформагентстві
розвивати навички оглядового та вибіркового читання
освітня
вивчити засоби пересування у місті
поглибити знання учнів про глобальні транспортні проблеми великих міст, забруднення міст, викликані транспортним рухом
формувати уявлення про роботу туристичних агенцій
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати навички роботи в парах та парах
розвивати навички самостійної роботи зі словником
розвивати навички драматизації діалогу
формувати навички ідентифікації та класифікації текстів за ступенем складності та жанровою відповідністю
виховна
формувати почуття екологічної культури
виховувати почуття культури спілкування

Обладнання: тематичні малюнки та фото, ватмани, маркери, фломастери, аудіо касета, НМК “WORLD CLUB 3” вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: At the previous lessons we spoke about the life in the large cities of our country and around the world. What disadvantages of living in a big city are connected with transport? (air p
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
· Мовленнєва розминка. a) Eliciting. a) Складання асоціативної мапи пересування по місту.
What ways of getting around cities do you do you know? (making a mind-map on Board)


13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
в) перевірка домашнього завдання. Перевірка правильності підбору ключових слів за змістом в реченнях: учні читають тільки ті речення, які пов’язані з транспортом або проблемами, викликаними транспортом. Which sentences from your home task exercise say about the ways of getting around or problems connected with transport?

II. Основна частина
1. Розвиток навичок читання. а) оглядове читання з визначенням жанрової відповідності тексту та загальної ідеї.
- підготовча вправа: учні визначають різні типи текстів за ступенем складності. Контроль: усно-фронтальний. What do you usually read in your own language? Which types of text do you read in English? Grade them in your exercise-books like this:
very difficult ok easy

- оглядове читання: учні індивідуально читають текст з та визначають його жанр, співставляють абзаци з фото ілюстраціями. Look at the title of the text in Ex. B p.14. What do you think this text deals with? Skim the text and tell what type of text it is. Then match the photos with the paragraphs.
Контроль: (усно-фронтальний).

б) вибіркове читання з метою отримання спеціальної інформації та виходом на комунікацію (виконується індивідуально). Read the text again. Copy and complete the table about the advantages and disadvantages of the city transport.( Ex. C p.14). Then say what is the most and the least ecological kind of transport?

Transport
Advantages (+)
Disadvantages (-)

Car
-
Traffic jams/ pollution

Underground



Gondola



Bicycle




2. Розвиток усного мовлення. Робота в малих групах: проведення опитування щодо засобу транспорту, яким користуються учні , щоб дістатися до школи. (Ex D p. 13) Аsk each other how you usually get to school and how long it takes you using the questions
How do you get to school? How long does it take you?
One pupil in each group writes down the results and then reports them back to the class

3. Розвиток навичок аудіювання. Прослухування діалогу в туристичному інформагентстві та заповнення пропусків в репліках (аудіо запис). Where can you get travel information in a big city? Look through the dialogue at a London tourist office (Ex. F p.13) and tell if there are any new words for you. Try to predict the missing words, then listen to the cassette and check your answers.

4. Відпрацювання інтонації в діалозі, інтонування (аудіо запис Учні переписують діалог в зошити, прослуховують ще раз та інтонують кінець речень. Потім прослуховують та повторюють.
Контроль: читання діалогу в парах
5. Розвиток навичок усного діалогічного мовлення.Рольова гра: в туристичному інформагентстві. ( Ex. E p. 15 ) Work in pairs: imagine that one of you is a tourist, the other one is a clerk in a tourist information office. You are to act out the situation using the cues. Don’t forget about the proper intonation.
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

6. Розвиток навичок письма. Заповнення пропусків в діалозі (виконується письмово індивідуально або в парах ). Put a word in each gap to complete the dialogue at the train station ( Ex. A p. 10 AB)
Контроль : читання діалогу в парах

7. Систематизація лексичного матеріалу. Робота в групах: складання таблиці можливих способів пересування по рідному місту із зазначення їх переваг та недоліків.
Try to make a table listing the different forms of transport people use in our town. Add the information about each one: cost, time, pollution, etc. Decide about the best form of transport in our town and get ready to represent it.

Контроль: групова презентація міні-проектів про найкращий спосіб пересування по місту

IIІ. Заключна частина

1. Підведення підсумків. If you had an opportunity to visit some large city abroad what way of getting around would you choose? Why?

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Ex. В p.10 (AB) вибрати зайве слово
Ex. C p.10 (AB) повторити прийменники місця та напрямку, вибрати правильні
· Ex. D p. 10 (AB) прочитати текст та дати відповіді на питання (письмово)
Продовжити роботу над проектом: зібрати інформацію про засоби пересування в обраному місті.






Урок 4.
Тема: Міста.
Підтема: Місця відпочинку. Вільний час.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих навичок
практична
практикувати у вживанні тематичної лексики в усному та писемному мовленні
розвивати навички аудіювання діалогу
навчити вести бесіду про плани на вихідні та вільний час
навчити складати плани та говорити про наміри, використовуючи will, be going to та Present Continuous
розвивати навички діалогічного мовлення
освітня
розширити знання учнів про місця відпочинку у великих містах
формувати уявлення про те, як підлітки в інших країнах проводять вільний час
формувати уявлення про відповідність українського майбутнього часу для передачі планів та намірів в англійській мові
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати навички роботи в парах та групах
формувати навички диференціації часових форм дієслів в українській та англійській мовах
розвивати навички самостійної роботи зі словником
виховна
формувати почуття культури відпочинку, преференції здорового способу життя
виховувати почуття культури спілкування

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація уроку в режимі “Power Point”, тематичні малюнки та фото, аудіо касета, НМК “WORLD CLUB 3” вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: We have spoken a lot about the large cities of our country and around the world, their history, places to see, traditional food, means of transport, also about the advantages and disadvantages of living in big cities. By the way, at home you have read about the ways of getting around London, haven’t you? What can you say about the buses in London? How much bus maps cost? Do all tickets cost the same? Where is the best place to sit and why? (Ex. D p. 10 (AB)
Today we are going to speak about the ways of spending free time and making plans for the weekend.
2. Мовленнєва розминка. Wordsearch. Find the words which are connected with spending free time and going out (on interactive board). Then match some of them with photos
Q
W
S
H
O
P
P
I
N
G
E
E
T

D
A
A
W
F
O
A
Y
H
W
A
C
G

I
L
D
D
V
F
S
M
I
S
T
I
A

S
K
A
T
E
B
O
A
R
D
I
N
G

C
I
N
F
N
B
D
T
O
C
N
E
I

O
N
C
A
F
E
V
C
K
I
G
M
Y

E
G
I
T
U
N
G
H
L
J
O
A
T

D
C
N
Y
M
K
H
F
C
L
U
B
B

F
O
G
J
O
L
I
P
A
R
T
Y
O


II. Основна частина
1. Актуалізація опорних знань. Робота з лексичним матеріалом. Поєднання слів у словосполучення та складання речень про свій вільний час. Match the words from each column to make up word combinations (on interactive board). Then make up sentences with them about your spending free time (Ex. D p. 12 (AB)
1. dancing a) the washing-up
2. going b) to the cinema
3. making c) my bike
4. doing d) at parties
5. playing e) my bed
6. riding f) for new clothes
7. writing g) my room
8. shopping h) computer games
9. tidying i) television
10. watching j) letters

2. Розвиток навичок письма. Робота в парах: створення списку місць, де молодь може провести свій вільний час в нашому місті (у формі нотаток). Work in pairs to make a list of things to do for young people in our town. Give names of places, times they are open and how to get there.
Контроль: (усно-фронтальний).

3. Розвиток навичок аудіювання Прослухування діалогу між двома підлітками, які розмовляють про плани на майбутнє та заповнення записів в щоденниках. (аудіо запис).
Listen to Kath and Tim talking about their plans for the weekend. Copy and complete their diaries.
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Контроль: усно-фронтальний

3.. Подання граматичного матеріалу.Вживання Present Simple, Present Continuous, be going to для опису планів, намірів та домовленостей у майбутньому. There are different ways of expressing future actions in English. Today you will learn how to describe plans, intentions and arrangements in English.
(on interactive board):
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

Match the rules with the examples ( Ex. D p. 17). You may work individually or in pairs.

Контроль: усно-фронтальний та з використанням інтерактивної дошки.

4. Практика вживання граматичного матеріалу. Виконання тренувальних вправ письмово в зошитах та біля інтерактивної дошки: а) вживання going to ( Ex. A p. 10 AB)
б) вживання Present Continuous ( Ex. B p. 10 AB)
в) контрастування вживання going to та Present Continuous ( Ex. С p. 10 AB)

5. Розвиток навичок письма. Складання планів на наступні вихідні (виконується індивідуально). Write five sentences about things you plan to do next weekend using going to.

Контроль: учні на вибір читають одне речення

6. Розвиток навичок усного та писемного мовлення. Учні складають записи у щоденнику про свої плани на ці вихідні, включаючи одну невірну інформацію. Потім в парах визначають невірну інформацію. Spot the lie’ Game: write about this weekend in your diary. Include one false piece of information. Then, in pairs, ask what your partner is doing at the weekend and find out the false information.

IIІ. Заключна частина

1. Підведення підсумків. Do the British teenagers spend their free time in a similar way as you do? What is the most popular leisure activity?

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Ex. F, G p.10 (AB) повторити прислівники частотності
Ex. D p. 10 (AB) прочитати текст та визначити правильні/неправильні твердження
Продовжити роботу над проектом: зібрати інформацію про місця відпочинку в обраному місті.






Урок 5.
Тема: Міста.
Підтема: Місто, в якому ти живеш.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих навичок
практична
практикувати у вживанні тематичної лексики в усному та писемному мовленні
удосконалювати навички аудіювання діалогу та пісні
навчити вести групове опитування
удосконалювати навички вивчаючого читання
розвивати навички писемного мовлення – повідомлення про рідне місто
підготувати до написання групового проекту – створення туристичного буклету
освітня
розширити знання учнів про великі міста світі
формувати уявлення учнів про вплив стилю життя на здоров’я
розвивати зацікавленість у вивченні культур інших країн уявлення про те, як підлітки в інших країнах проводять вільний час
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати навички роботи в парах та групах
формувати вміння складати та презентувати групові проекти
розвивати навички самостійної роботи зі словником
виховна
виховувати повагу до інших культур
виховувати толерантність та розуміння соціальних та культурних відмінностей між країнами
розвивати почуття любові до рідного міста
виховувати почуття культури спілкування

Обладнання: тематичні малюнки, фото рідного міста, 4 аркуші формату А4, фломастери, маркери, кольорові олівці, аудіо касета, НМК “WORLD CLUB 3” вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: You have learnt a lot about the life of the largest cities of our country and around the world. Today we are going to continue working on big cities; you will listen to a dialogue and a song, read a tourist brochure, make a survey and try to write pages for a tourist brochure about our town.
2. Мовленнєва розминка. a) Let’s see how well you know the cities and their places of interest. Matching (on Board):
1. London The Eiffel Tower
2. Washington Red Square
3. Paris The Pyramids
4. Cairo The Coliseum
5. Athens The White House
6. Rome Big Ben
7. Moscow Sultan Ahmet Mosque
8. Istanbul The Parphenon
Have you ever visited any of these sights? What do you think of them?



б) перевірка домашнього завдання (Ex. D p. 10 (AB). Учні перевіряють правильність виконання тесту в парах, потім порівнюють свої відповіді з сусідньою парою. Озвучують тільки ті завдання, які викликали труднощі, і відрізняються відповідями.

II. Основна частина
1. Актуалізація опорних знань. Розвиток навичок аудіювання. Прослухування діалогу та заповнення таблиці в зошитах (аудіо запис).
Before listening: Look at the photos and try to predict where Larry and Jane live? What sights helped you? Would you like to live in these cities? What would you do there?
While listening: Copy the table about Larry and Jane into your exercise-books. Listen to the dialogue and complete the table with the information about them.


LARRY
JANE

Going out



Eating out

Pizza

At weekends
Fishing/swimming


After school





2. Розвиток усного мовлення. Групове опитування: учні визначають в групі за питаннями анкети, яким містам (великим чи малим) кожен надає перевагу. Крім запитань анкети кожен учень складає одне додаткове питання. Найбільш цікаві питання записують на дошці. Read the questionnaire and write another similar question to find out if the pupils in your group are city or country lovers. ( Ex. D p. 18).

Контроль: представник кожної групи звіту про результати опитування.

3. Розвиток навичок читання. Учні читають туристичну брошуру про Манчестер з метою знаходження спеціальної інформації. Read the brochure about Manchester ( Ex. E p. 19).and find out which section mentions these things:

Old buildings/ a football match/ trams/ pubs/ museums/ the airport/ food/ a rock concert

Контроль: усно-фронтальний
What would you prefer to see or to do in Manchester?

4.. Розвиток писемних навичок. Складання групового міні-проекту. Учні поділяються на чотири групи. Кожна група отримує завдання написати свою частину туристичного буклету про рідне місто аналогічно до тексту про Манчестер. In groups use the text about Manchester to write a section about your native town. Include adjectives to describe buildings, foods, means of transport. Include photos and make drawings. Be ready to represent your section of the tourist brochure in the whole class.

Sections for the brochure: How to get there
Places to see
Things to do
Eating out

Контроль: презентація групового міні-проекту.



IIІ. Заключна частина

1. Підведення підсумків. Прослухування пісні та визначення назв міст, що згадувались в ній. Listen to the song and say which cities are mentioned in it? ( Ex. F p. 19).

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Ex. A, B, C p.13 (AB) робота з лексичним матеріалом
Продовжити роботу над проектом: написати чорновий варіант проекту
Урок 6.
Тема: Міста.
Підтема: узагальнення лексико-граматичного матеріалу
Тип уроку: урок систематизації знань
практична
систематизувати вміння та навички вживання лексико-граматичного матеріалу в усному та писемному мовленні
перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу з теми
підготувати до написання групового проекту – створення туристичного буклету
освітня
розширити знання учнів про великі міста світі
розвивати зацікавленість у вивченні культур інших країн уявлення про те, як підлітки в інших країнах проводять вільний час
розвивати навички самоконтролю
розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати навички роботи в парах та групах
формувати вміння складати та презентувати групові проекти
розвивати навички самостійної роботи зі словником
виховна
виховувати повагу до інших культур
виховувати почуття культури спілкування

Обладнання: тематичні малюнки, фото рідного міста, 4 аркуші формату А4, фломастери, маркери, кольорові олівці, аудіо касета, НМК “WORLD CLUB 3” вид-ва ’Longman’

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: Now it’s quite easy for you to speak about the large cities in the world and the life in them. Today we are going to consolidate all the grammar and vocabulary material and prepare for your final task – presentation of the group projects, city tourist brochures.
2. Мовленнєва розминка. а) Робота в міні-групах: гра «Вгадай запитання». Учні по черзі називають відповідь, інші намагаються вгадати запитання. Виграє той, хто відгадав найбільше питань.

б) перевірка домашнього завдання (Ex. A, B, C p. 10 (AB). Учні перевіряють правильність виконання в парах, потім порівнюють свої відповіді з сусідньою парою. Озвучують тільки ті завдання, які викликали труднощі, і відрізняються відповідями.

II. Основна частина
1. Систематизація граматичного матеріалу.
а) утворення та вживання запитань:
- утворення правильного порядку слів в питанні ( Ex. В p. 20).- індивідуально або в парах
- складання запитань до запропонованих відповідей ( Ex. С p. 20).- індивідуально
Контроль: усно-фронтальний

б) вживання Present Simple, Present Continuous, be going to для опису планів, намірів та домовленостей у майбутньому( Ex. D, E p. 20) – складання речень письмово в зошитах

Контроль: ( Ex. D p. 20) – учні читають одне речення на вибір
( Ex. E p. 20) – усно-фронтальний

2. Систематизація лексичного матеріалу. а) Ідентифікація слів тематичної лексики, схожих в українській мові. ( Ex. G p. 20). Визначення значень нових слів за словником. Класифікація слів за узагальнюючими словами. Which of these words are similar in your language? Check their meanings in the mini-dictionary and write down the new words into your vocabulary. Classify the words according to the following categories: places to see/ getting around/ going out/ city negatives

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

Контроль: по одному учню на кожну категорію для письмового виконання біля дошки.

б) заповнення пропусків в реченнях. Put the multi-part verbs into the sentences. (Ex. H p. 21).
Контроль: усно-фронтальний

3.Самостійна робота на перевірку рівня засвоєння лексико-граматичного матеріалу
Write a 15-minute quiz on vocabulary and grammar used in this module.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

4.. Розвиток писемних навичок. Робота в парах: Перевірка тексту групового проекту – туристичного буклету. Учні в групах, перевіряючи чорновий варіант проекту. Вчитель слідкую за роботою груп, допомагає, якщо виникають труднощі в написанні складних слів, конструюванні речень, тощо.




IIІ. Заключна частина

1. Підведення підсумків. What was the easiest task to do in your quiz? What was the most difficult? What mark will you get, do you think?

2. Оцінювання, мотивація

3. Домашнє завдання
Home Task: Test Yourself’ p.15 (AB)
Написати чистовий варіант та підготувати презентацію проекту
Урок 7.
Тема: Міста.
Підтема: презентація групових проектів – «туристичний буклет про місто»
Тип уроку: підсумковий урок
практична
систематизувати вміння та навички вживання лексико-граматичного матеріалу в усному та писемному мовленні
провести контроль засвоєння лексичного матеріалу учнями по темі: Міста
перевірити рівень володіння учнями навичками аудіювання, читання, усного монологічного та діалогічного мовлення.
освітня
розширити знання учнів про великі міста світі
розвивати зацікавленість у вивченні культур інших країн

розвиваюча
розвивати навички соціокультурної компетенції
розвивати навички роботи групах
формувати вміння складати та презентувати групові проекти
виховна
виховувати повагу до інших культур
виховувати почуття культури спілкування
виховувати почуття відповідальності за колективно створений проект

Обладнання: учнівські проекти

Хід уроку:

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Повідомлення теми та мети уроку: Today we are finishing our work on the module and you will represent your group projects, city tourist brochures.

2. Мовленнєва розминка. Робота в міні-групах: Учні складають декілька речень – опис міста, яке вони збираються презентувати. Інші групи мають відгадати назву міста.

II. Основна частина
1. Презентація проектів групами. (Доцільно розмістити стільці півколом, щоб оповідачі були в центрі.) Кожен учень з групи презентує свою частину буклету, ілюструючи її малюнками.
Після пред’явлення всієї розповіді група оповідачів ставить запитання до слухачів або пропонує виконати підготовлені завдання. Це допоможе виявити, наскільки повно вони зрозуміли розповідь.

IIІ. Заключна частина

1. Підведення підсумків. What city that was presented today would you like to visit? Why? Which presentation was the most interesting?
2. Оцінювання, мотивація

most people in the world live in cities?
Mexico City have an air pollution problem?
islands are there in Venice?
.is the Golden Gate Bridge?
is the capital of Brazil?
city is in two continents?
was the Expo’ world fair in Seville?

where is the statue of liberty ___________________________
we went to london last year ___________________________
what is the capital of canada ___________________________
she knows where john lives ___________________________

A) You are a tourist in an unknown town

A: Ask for help
B: Reply
A: Ask for information about buses
B: Give a map/timetable
A: Ask about the numbers of buses
B: Give information
A: Ask about the prices of tickets
B: Give information
A: Ask about times of buses
B: Give information
A: Say, Thanks very much!’

getting around

By bus

B) You work in a tourist information office

A: Ask for help
B: Reply
A: Ask for information about buses
B: Give a map/timetable
A: Ask about the numbers of buses
B: Give information
A: Ask about the prices of tickets
B: Give information
A: Ask about times of buses
B: Give information
A: Say, Thanks very much!’


TIM

FRI: am_________________
pm_________________

SAT: am_________________
pm_________________

SUN: am________________
pm_________________


KATH

FRIDAY____________________
am__________________________
pm__________________________
SATURDAY_________________
am__________________________
pm__________________________
SUNDAY____________________
am__________________________
pm__________________________


REMEMBER:
PLANS – something you want to do in the future
INTENTIONS – something you intend to do or think you should do
ARRANGEMENTS – something that is definitely happening in the future



I. Write a question for the answer in italics
1. There are about 90 islands in Amsterdam.
2. Ankara is the capital of Turkey
3. The Acropolis is in Athens.
4. Yes, they speak French in Belgium.
5. Bilbao was founded in 1300.
6. No, Manchester doesn’t have an underground.

II. What are these people’s intentions?
1. Mark is often late for school. (He is going)
2. I don’t put my hand up in class. ( I )
3. We don’t try to speak English in class.( We )

III. Put suitable words into the gaps.
The plane was late – we waited at the . for two hours.
We wanted to the cathedral, so we looked at our .
In most cities the traffic . are very bad.



Shop, pyramid, airport, restaurant, pollution, map, coffee, traffic, noise, cinema, crime, bicycle, transport



15