Додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд


Математика
Урок №58
Дата:28/11/16
Тема: Додавання двоцифрових чисел, коли сума одиниць першого розряду менша за 10 (45+23).
Мета:
Навчальна: закріплювати знання нумерації чисел у межах 100;удосконалювати вміння розкладати числа на розрядні доданки;учити прийому додавання розрядного числа до двоцифрового; учити розв’язувати задачі з двома запитаннями;
Корекційно-розвивальна: Розвивати довготривалу память, увагу,  вміння використовувати набуті знання в життєвих ситуаціях;логічне мислення; виховувати здатність цінувати час. Сприяти розвитку обчислювальних навичок;
Виховна: виховувати самостійність, впевненість в своїх силах, виховувати повагу один до одного,вміння працювати в колективі.
Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, таблиці усних обчислень.
Тип уроку:комбінований
Хід уроку:
І. Підготовча частина.
1. Організація класу.
- Встали всі рівнесенько, вийшли із-за парт
Урок математики будем починать.
Клас готовий працювати, додавати й віднімати,
На розряди розкладати та задачу розв’язати.
2. Нервово-психологічна підготовка до уроку
Емоційна настановаУ мене зараз гарний настрій, ось такий:.А у вас?Намалюйте свій настрій.Діти малюють свій настрій на смайликах.У кого з вас гарний настрій, покажіть.Я хочу, щоб гарний настрій у вас залишився до кінця уроку.
ІІ.Основна частина.
1.Каліграфічна хвилинка

Урок продовжіть без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
Сядемо рівненько,
Цифри виведем гарненько
Ручку правильно візьму(показали)
Зошит вліво нахилю.
Сяду рівно, не зігнусь,
Напишу красиво ,
Всім друзям на диво
Зараз ми відкриємо зошити і напишемо каліграфічно цифру 35.З яких двох чисел складається цифра 35,Давайте згадаємо ,як правильно пишуться ці дві цифри.
Каліграфічно записати число 35.
З яких цифр складається це число?
Скільки десятків у цьому числі? Скільки одиниць? Розкласти числа у вигляді суми розрядних доданків
Гра «Веселі задачі для Чебурашки »   
Було у МариниСім ягід  малини.
Три ягідки з'їла,А скільки лишила?   (4)На  травичці  біля хати
Метушаться цуценята-  Двоє білих, наче сніг, Троє чорних, скільки всіх?     ( 5)
5 горішків на пеньку  Спочивало в холодку.  А вечірньої пори,   Принесла ще білка  2.  Так до ранку й пролежали
Скільки всіх горішків стало?    (7)
Назвіть сусідів чисел цих чисел
3.Перевірка домашнього завдання
-Записати на дошці цифри -відповіді
4. Повідомлення теми і мети уроку:
--Сьогодні ми з вами повторимо вивчені випадки додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд.
Урок у нас буде не звичайний ми сьогодні здійснимо подорож.Подорожувати ми будемо потягом. Потяг незвичайний.Як ви 7адаєте ,чому?—Тому що він складається з геометричних фігур.А які геометричні фігури ви бачите?Скільки квадратів,трикутників ,прямокутників---порівняти
--Наступне наше завдання--розв’язання прикладів біля дошки з поясненням
Фізхвилинка. Ми з вами гарно потрудились ,І мабуть трохи ви стомились,Тепер настав час відпочинку ,Ми почнемо фіз..хвилинку.
Робота над задачами
Маша та Ведмідь вирішили зварити варення .В І день вони зварили23 банки ,а в ІІ день--?,на 12 більше,ніж І дня. Скільки банок варення зварили за два дні разом?
Індивідуальна робота з Кулінським, Білою
Кожен учень отримує картку з диференційованими завданнями.
ІІІ. Заключна частина.
Підсумок уроку
Які завдання ми виконували на уроці?
Що ви навчилися за урок?
Домашнє завдання: на картках