План-конспект уроку з предмету інформатика на тему: «Текстовий процесор Microsoft Word. Створення та форматування нумерованих і маркерованих списків»

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Райгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст..


План-конспект уроку
з предмету інформатика
на тему:
«Текстовий процесор Microsoft Word. Створення та форматування нумерованих і маркерованих списків»


8 клас
29.11.12
Урок № 12
Вчитель: Остимчук Ганна Степанівна
Тема: Текстовий процесор Microsoft Word. Створення та форматування нумерованих і маркерованих списків
Мета уроку:
Освоїти основні прийоми по створенню багаторівневих списків в текстовому процесорі Word.
Закріпити уміння і навики роботи з нумерованими і маркірованими списками.
Розвивати уміння раціонально організувати свою діяльність. Виховувати пошану до своєї та чужої праці, інтерес до предмету, що вивчається.
Учні повинні знати:
поняття списку, види списків (нумерований, маркірований, багаторівневий);
прості способи створення нумерованого і маркірованого списків;
способи перетворення тексту в список;
операції по форматуванню списку;
спосіб створення багаторівневого списку.
Учні повинні уміти:
створити нумерований і маркірований список найпростішим способом;
форматувати номер (маркер) і текст списку;
створювати і форматувати багаторівневі списки.

Оснащення і методичне забезпечення уроку:

дошка, кольорова крейда
комп’ютерний клас, текстовий процесор Microsoft Word
картки із завданнями, файли із завданнями.

Тип уроку: комбінований.

Методи роботи:
пояснювально-ілюстративний;
репродуктивний;
практична робота.


Структура уроку
I. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань (5 хв)
II. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку (1 хв.)
III. Вивчення нового матеріалу (15 хв.)
IV. Узагальнення набутих знань (5 хв.)
«Хвилинку цікавинок» (5 хв.)
V. Практична робота (10 хв.)
VI. Домашнє завдання (1 хв.)
VII. Підбиття підсумків уроку (3 хв.)
Хід уроку
I. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань (5-10 хв)
Усне опитування:
Що ми називаємо текстовим редактором? (Текстовий редактор(TP) це програма, призначена для створення та оформлення тексту)

Назвіть можливості текстового редактора. (організація введення тексту за допомогою клавіатури та збереження його в пам'яті; редагування тексту (копіювання, переміщення, вилучення тощо); підготовка документa до друку та його друкування; використання графічних зображень у тексті; використання таблиць у тексті).
Як запустити текстовий процесор Microsoft Office Word? (потрібно виконати такі дії: Пуск Все программы Microsoft Office Microsoft Office Word).

Які ще способи створення текстових документів ви знаєте? (за допомогою контекстного меню, за допомогою вже створеного документу).
Яке розширення мають файли, створені за допомогою Microsoft Office Word? (*.doc).
Як зберегти документ в певному місці з певним іменем? (потрібно виконати таку послідовність дій: Файл/Сохранить как, обираємо диск і папку, введемо ім’я файлу, Сохранить).
Які способи виділення тексту ви знаєте?
Які операції редагування тексту вам відомі? Як вони здійснюються?
Які операції форматування символів і абзаців тексту ви знаєте? Як вони виконуються?
Робота с картками

Згадайте основні об’єкти вікна текстового редактора та проставте у кружечках відповідні номери.

Повзунки прокрутки – 1
Заголовок документу – 2
Панелі інструментів – 3
Робоче поле – 4
Головне меню - 5
Лінійка – 6
Курсор – 7
Тема:
Створення та форматування нумерованих і маркірованих списків

В текстових документах часто використовують маркеровані, нумеровані та багаторівневі списки. (Слайд 2, 3, 4).
Способи створення писків
Ви можете створити список на основі існуючого тексту або під час набору тексту. У першому випадку виконують наступну послідовність дій.
1. Виділіть абзаци, які увійдуть до списку.
2. Виберіть команду Формат -> Список для відкриття діалогового вікна Список.
3. Залежно від типу списку, який ви хочете створити, відкрийте вкладку Нумерований або Маркірований. На мал.1 показана вкладка Нумерований, а на мал.2 вкладка Маркірований.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
4. Виберіть той стиль списку, який імпонує вам більше всього.
5. Клацніть на кнопку ОК. (Слайд 5).
Перетворення на список
Якщо деякі абзаци тексту, введеного раніше, потрібно оформити як список, то слід виділити ці абзаци і вибрати на Панелі інструментів кнопку відповідного типу списку: Маркери, Нумерація. (Слайд 6).
Щоб відмінити нумерацію (маркування) після закінчення введення списку потрібно два рази нажати Enter.
Щоб змінити вид маркера чи номера, потрібно два жди клацнути на нумерації або маркерах і у відкритому вікні Список обрати потрібний вам стиль. (Слайд 7).
Узагальнення набутих знань
Давайте разом спробуємо створити наступний список. Пояснення за допомогою проектора.
Зима
Грудень
Січень
Лютий
Весна
Березень
Квітень
Травень
Літо
Червень
Липень
Серпень
Осінь
Вересень
Жовтень
Листопад

«Хвилинку цікавинок»: як за допомогою прямих можна множити числа.
Практична робота
1. Створіть список десяти учнів класу (прізвище і ім'я). Дотримувати алфавітний порядок в списку необов'язково.
2. Виділіть набраний список і натисніть кнопку Нумерація на панелі Форматування. Буде створений нумерований список.
3. Відмініть форматування списку, повторно натиснувши кнопку Нумерація.
4. Створіть нумерований список іншого типу. Наприклад:
1) Іванов Іван. 2).. .(необхідно вибрати відповідний тип списку в діалоговому вікні Список).
5) Відмініть форматування списку. Створіть маркерований список.
Результат покажіть вчителю.
Домашнє завдання: Вчити конспект. Написати свій шкільний розклад у вигляді нумерованого або маркерованого списка.
Підбиття підсумків уроку
Списки яких типів можна створити в текстовому документі Word 2003?
Як перетворити кілька абзаців уведеного тексту на список?
Як створити нумерований список?
Як створити маркований список?
Який список є багаторівневим?
Як змінити вид маркера чи номера?
У чому полягає автоматична нумерація елементів списку? Як її можна змінити?
Яким чином відмінити нумерацію (маркування) після закінчення введення списку?

Практична робота
1. Створіть список десяти учнів класу (прізвище і ім'я). Дотримувати алфавітний порядок в списку необов'язково.
2. Виділіть набраний список і натисніть кнопку Нумерація на панелі Форматування. Буде створений нумерований список.
3. Відмініть форматування списку, повторно натиснувши кнопку Нумерація.
4. Створіть нумерований список іншого типу. Наприклад:
1) Іванов Іван. 2).. .(необхідно вибрати відповідний тип списку в діалоговому вікні Список).
5) Відмініть форматування списку. Створіть маркерований список.
Результат покажіть вчителю.


Практична робота
1. Створіть список десяти учнів класу (прізвище і ім'я). Дотримувати алфавітний порядок в списку необов'язково.
2. Виділіть набраний список і натисніть кнопку Нумерація на панелі Форматування. Буде створений нумерований список.
3. Відмініть форматування списку, повторно натиснувши кнопку Нумерація.
4. Створіть нумерований список іншого типу. Наприклад:
1) Іванов Іван. 2).. .(необхідно вибрати відповідний тип списку в діалоговому вікні Список).
5) Відмініть форматування списку. Створіть маркерований список.
Результат покажіть вчителю.









13 PAGE \* MERGEFORMAT 14115




‡ђ Заголовок 1‡ђ Заголовок 2‡ђ Заголовок 3‡ђ Заголовок 4‡ђ Заголовок 5‡ђ Заголовок 6‡ђ Заголовок 7‡ђ Заголовок 8‡ђ Заголовок 915