Музыкальное занятие по системе Карла Орфа


Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 52 «Сонечко»
Чернігівської міської ради
Чернігівської області
«Зимова прогулянка»
Підготувала музичний керівник
Подтергер С. Г.
Чернігів, 2015
Мета. Продовжувати вчити дітей ходити по залу з різними інтервалами та врізному темпі музики. Відчувати різну виразність музики: повільно - швидко. Розвивати уміння відбивати ритм під музику за системою К. Орфа. Продовжувати вчити дітей узгоджувати рухи та мовлення, довільно рухатися відповідно до характеру музики. Розвивати мовленнєве дихання, гнучкість голосу, координацію рухів з текстом, орієнтацію у просторі, дрібну моторику, мовленнєві та мімічні рухи, фіксації погляду. Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними музичними інструментами та прийомами гри на них. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучні жести». Під час танку вчити дітей свідомо починати та закінчувати рухи одночасно з початком та кінцем музики. Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Виховувати позитивне ставлення до музики.
Обладнання: Аудіозаписи музичних творів, матеріал для нетрадиційного музичного інструменту: коробочка з кіндер сюрпризу та горішки, Білка – рукавичка, стіл, корзина для горішків, піднос.
Хід заняття
Зала оформлена, як зимовий ліс. Під музичний супровід заходять діти і стають півколом.
Музичний керівник: Діти, подивіться як гарно у нашому залі. Ось і Білочка прибігла до нас з лісу, та ще й багато гостей до нас прийшло. Давайте з ними привітаємось.
Музичне привітання.
Музичний керівник. Діти , сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до казкового, зимового лісу. Давайте розпочнемо нашу подорож.
Музично – ритмічна вправа «Туп - туп».
Муз. керівник: Ось і потрапили ми до лісу. Діти що це в мене? (показує сніжинки).
Діти : Сніжинки.
Муз. керівник: Які вони?
Діти (приблизні відповіді дітей): білі, легкі, гарні, мереживні, не схожі між собою.
Муз. керівник: Вам подобаються сніжинки? А хочете перетворити на сніжинки?
Вправа – психогімнастика «Сніжинки»
(координація мовлення та рухів)
Сніжинки летіли, летіли
(виконують змахи руками).
Землі, як дісталися – сіли
(присідають)
Холодний вітре налетів
(встають, піднімають руки вгору і вниз, швидко махають та дують)
Сніжинки у замети змів
(присідають, обхоплюють руками коліна)
Після вправи діти сідають на місця.
Вихователь: Поки ми з вами танцювали до мене прилетіла сніжинка і хоче мені щось сказати. Вона приготувала нам загадку. Спробуйте її відгадати.
Вихователь читає загадку зі сніжинки:
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі
Поля причепурила –
Пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона,
Ця бабуся чепурна? (Зима)
Діти: Зима.
Музичний керівник: Скоро все закінчиться зима. Невдовзі розтане пухнастий сніг, на річках зійде крига. Можливо, у повітрі вже пахне весною? Нумо вдихніть на повні груди! (Діти роблять кілька глибоких вдихів носом і видихів ротом). Що відчули? (Відповіді дітей). Мені здається, зима ще не відступає . Та й он яка заметіль починається чуєте і навіть тут стало холодно. А ви не боїтеся морозу?
Діти: Ні, не боїмся!
Муз. керівник: А якщо ручки замерзнуть?
Діти: Ми поплещемо! (плескають)
Муз. керівник: А якщо ніжки замерзнуть?
Діти: Ми потупаємо! (тупають)
Муз. керівник: Щоб було нам всім тепліше, щоб було нам веселіше!
Всі на свої місця ставайте , і дружно пісню заспівайте!
Пісня «Зимова прогулянка»
Муз. керівник: Ну що нагрілися?
Діти: Так!
Муз. керівник: А все ми погріли? Ніжки з ручками погріли, а пальчики?
Діти: Ні.
Муз. керівник: Давайте нашій лісовій гості покажемо та навчимо її вправі - грі для пальчиків.
Музично – пальчикова гра «Кулачок»
Муз. керівник: Ми вже так довго йде по лісу. Що мабуть притомились наші ніжки . Давайте зробимо для них фіз. хвилинку.
Фіз. хвилинка «Пяточка, носочек»
Муз. керівник: Молодці, а за наші пісні танці білочка приготувала нам подарунок. (Муз. керівник відкриває застелений стіл, а під тканиною корзинка з горішками та піднос з коробочками з кін дер сюрпризу. Діти підходять до музичного керівника і роздивляються подарунки білочки).
Вихователь: А що нам принесла Білочка діти?
Діти : Горішки
Муз. керівник: Правильно, але це незвичайні горішки. Вони можуть допомогти нам зробити музичний інструмент, а нам стати майстрами музичних інструментів. Хочете спробувати?
Діти : Так.
Муз. керівник: Для того щоб зробити музичний інструмент, нам потрібно взяти одну коробочку, покласти по-одному горішку в неї, і міцно закрити. Наш інструмент готовий. Хочете з ними потанцювати?
Діти : Так.
Танок «Ми горішки узяли»
Ми горішки всі взяли
І по колу всі пішли. (йдуть по колу)
Тук - тук – тук, тук – тук - тук. (стукають горішком об горішок)
І по колу всі пішли.
Вгору ми їх піднімаєм (піднімають руки вгору )
Ними голосно вдаряємТук, тук, тук… (стукають горішком об горішок)
Ми присядемо гарненько (присіли )
І постукаєм тихенько
Тук - тук – тук, тук - тук- тук. (стукають горішками об підлогу)
І постукаєм тихенько.
Ми горішки всі сховаєм, (ховають горішки за спину)
Мов зайчата пострибаєм.
Стриб – стриб – стриб, стриб – стриб – стриб, (стрибають )
Мов зайчата пострибаєм.
(Після танцю діти складають іграшки в корзинку).
Муз. керівник: А ще нам білочка принесла цікаву гру, і хоче з вами пограти.
Дидактична гра «Ручки - ніжки»
Мета: розвивати у дітей почуття ритму, ритмічний слух.
Обладнання: Картки з зображенням дитячих ручок та ніжок, фланелеграф.
Хід гри: Ведучий ставить на фланелеграф чи просто показує дітям одну з карток із зображенням ручок та ніжок. Читає вірш:
Будемо ми зараз грати,
Будем ритми создавати.
Ручки будуть хлопати,
Ніжки будуть топати.
Подивися ти на схему,
Ну а потім повтори.
Діти дивляться на зображення і мають відтворити зображені на картинці ручки (оплески) та ніжки (тупання). Також маленькі зображення це коротке відтворення, велике – довге.
Муз. керівник : Ось і наша зимова подорож закінчилася. Давайте самі собі поаплодуємо і на згадку про нашу пригоду Білочка вам дарує ці чарівні музині інструменти, щоб ви гралися з ними у групі та згадували її. Давайте закриємо очі та повернемося до нашого садочку. Вам тепло, радісно, вас усі дуже люблять! (Діти закривають очі, звучить музика… діти повертаються до садочку). Ось і настав час попрощатися із зимовою казочкою, Білочкою та нашими гостями.
Поспівка «Допобачення»
Діти під музику йдуть до групи.