?нерк?сіпті орналастыруды? за?дылы?тары ж?не факторлары, отын-энергетика кешені


Сабақ: №37Сынып: 10 Күні: Бекітемін: _______________ _______ Мектептің оқу ісінің меңгерушісі Күні
Тақырыбы: Өнеркәсіпті орналастырудың заңдылықтары және факторлары, отын-энергетика кешені
Мақсаты: дүние жүзінің отын-энергетика кешені
Оқу құралдары: Оқулық, 10 сынып, сызба, д/ж физ картасы
Сабақ типі: Б.Б.Д.дамыту Оқыту әдістері: Жұптық жұмыс,оқулықпен жұмыс, «Уақыт шеңбері» ойыны, картамен жқмыс, СТО стратег.Сабақ барысы:
УақытыБлум
Сабақты ұйымдастыру формасыМұғалімнің іс әрекетіОқушының іс әрекеті2 мин Ұйымдастыру кезеңіСыныппен амандасу
Көңіл-күйлерімен танысу Амандасады
4
мин Ой шақыру Дүниеж.зілік шаруашылық қай кезде индустрияландыру кезеңінен өтті?
Өнеркәсіптің дамуына қандай факторлар әсер етті?
Өнеркәсіптік революция деген не?
Өндіруші және өңдеуші өнеркәсіптің қандай айырмашылығы бар? Өткен тараудан алған білімдері бойынша еске түсіреді
10 мин Мәтінмен жұмыс Мәтінді жұптық талқылауға беру Оқушылар жұбымен талқылайды
15 мин Уақыт шеңбері Оқушылар мәтіннен түйгендерімен бөліседі Оқушылар шеңбер болып отырады, тақырып бойынша түйгендерімен бөліседі
8 мин Талда! 35-сурет бойынша өңдеуші өнеркәсіптің орналасуына әсер ететін факторларды талдаңдар
Отын-энергетика құрылымындағы БЭК түрлерінің арасалмағының өзгерістеріне не себеп болған? Нақты мысалдар келтіріңдер
Дүние жүзінде және Қазақстанда табиғи газды өндіру мен тұтынудың болашағы қандай болмақ? Болжамдарыңды дәлелдеңдер
Электр энергиясын өндіру мен тұтынудың аумақтық айырмашылықтары немен түсіндіріледі? Оқушылар ортақ талқылайды
4 мин Кескін картамен жұмыс Басты мұнай және табиғи газ өндіретін елдерді белгілеп, әр елдің мұнай сжәне табиғи газ өндіруі бойынша сандық көрсеткішін сызбанұсқа түрінде белгілеңдер Кескін картаменм жұмыс жүргізеді
2 мин Рефлексия Бір-бірлерін бағалау
Оқушылар бір-бірлерін бағалайды, мадақтау арқылы