Разработка внеклассного мероприятия Шевченко известный и неизвестный


Т.Г.Шевченко – відомий і невідомий
(розробка узагальнюючого уроку до теми Т.Г.Шевченко – художник)
Мета: гідне відзначення… 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримка заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами.
Пояснювальна записка.
Вивчення творчості Т.Г.Шевченка у школі закінчується повістю «Художник», але саме Шевченко як художник у шкільній програмі зовсім не вивчається. Саме це наштовхнуло на створення інноваційного позакласного заходу – конкурс живих картин. Захід потребує самостійної пошукової та творчої підготовки з боку учнів. Педагог же у свою чергу є помічником.
Дітям дається завдання знайти інформацію про одну картину Т.Г.Шевченка і підготувати про неї презентацію, але всі презентації повинні завершуватись створенням цієї живої картини (так як Шевченко залишив нам у спадок не лише готові картини, то можна підготувати презентацію і про малюнок ).
Хід заходу
Ведучий 1: Зараз ми з вами поговоримо про картини.Я, вважаю, ви всі знаєте те загальне, що об`єднає усі картини – це зображення. Зображення подібне до реальності, втілене у кольорі за допомогою пензля, фарби та полотна, натягнутого на підрамник. Насправді, поява на плоскості ґрунтованого полотна подібна до дива. Волею художника звичайний шматочок грубої сірої тканини перетворюється на яскраві відображення життя…
Ведучий 2:На думку приходять поетичні рядки великого Микеланджело: «Лист, где искусство образ начертало, Неравночтим с тряпицей иль клочком».
Однак загальне не виключає велично безкінечного різноманіття.
Ведучий 1: Сьогодні ми з вами відвідаємо незвичайний музей – національний музей імені Тараса Григоровича Шевченка.
Саме зараз у нас з вами є можливість познайомитися з уже відомим і таким невідомим Шевченко, з Шевченко художником.
(ролик – текст до слайдів читає ведучий 1 і 2 почерзі )Ведучий 2: Коли ми потрапляємо до музею імені Тараса Григоровича Шевченка та переходимо від експозиції до експозиції, нас не перестає дивувати різноманітність сюжетів, образів, створених художником. Давайте уважніше розглянемо картину Т.Г.Шевченка «Катерина».
(презентація картини «Катерина» (Додаток 1)
Ведучий 1: Наступною буде не картина, а автоілюстрація до поеми «Слепая» «Сліпа з дочкою».
(презентація авто ілюстрації до поеми «Слепая» «Сліпа з дочкою» (Додаток 2)
Ведучий 2: Наступна робота Шевченка, біля якої ми зупинимось – це перший жанровий твір «Циганка-ворожка».
(презентація картини «Циганка-ворожка» (Додаток 3)
Ведучий 1: А зараз ми хочемо познайомити вас з малюнком «Знахар».
(презентація малюнка «Знахар» (Додаток 4)
Ведучий 2: Наступне зображення всім нам відоме з дитинства з книжок, мультфільмів, фільмів – це зустріч солдата з смертю не оминув цей сюжет і Тарас Григорович.
(презентація зображення «Казка» (Додаток 5)
Ведучий 1: «Серед товаришів» - це жанровий малюнок, на якому Шевченко зобразив себе в юрті поруч з друзями-поляками під час походу в гори Каратау.
(презентація малюнка «Серед товаришів» (Додаток 6)
Ведучий 2: Ще один жанровий малюнок автора «Хлопчик розпалює грубку»
(презентація малюнка «Хлопчик розпалює грубку» (Додаток 7)
Ведучий 1: Нажаль, наша подорож підійшла до кінця. Ми побачили лише невелику частину всесвітньо відомих робіт Т.Г.Шевченка, дізнались про багатогранність творчості відомого поета. Сподіваємось, що сьогодні ви почерпнули для себе багато цікавого і корисного.
Ведучий 2: Серед вас є ті, хто доклав немало зусиль, щоб наш захід був цікавим і яскравим, і хочемо нагородити їх.
Ведучий 1: На сцену запрошується ____________________________для підведення підсумків заходу.
НАГОРОДЖЕННЯ