Конспект урока по украинскому языку на тему Лист. Адреса

Урок № 32

Тема: Лист. Адреса.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з основними правилами листування, навчити грамотно і правильно підписувати конверт і оформляти лист, дотримуючись композиційної єдності, послідовно викладати свої думки на папері, засвоїти поняття «адресат», «адресант»;
розвивальна: розвивати зв’язне мовлення школярів, правильно вимовляти слова іншомовного походження ;
виховна: виховувати ввічливість, повагу до старших, сприяти формуванню навиків культурної поведінки у дітей , розвивати інтерес до традицій та звичаїв українського народу.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи і прийоми: слово вчителя, бесіда, інтерактивний метод «Малюнкове письмо»
Обладнання: підручник, аркуші А4, кольорові олівці.
Використана література:
Бондаренко Н. В. Українська мова. підручник для 5 класу /
Н. В. Бондаренко, А. В. Ярмолюк. – К.: Освіта, 2005. – 272 с.
Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т. Рідна мова: підручник для 5 класу / С. Я. Єрмоленко, В. Т. Сичова. – К.: Освіта, 2006. – 263 с.
Методика навчання української мови в середніх освітніх закладах / Колектив авторів за ред. М. І. Пентилюк. – К.: Ленвіт, 2004. – 400 с.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент ( 2 хв. )
– Доброго дня, шановний 5 клас!
Визначення емоційної готовності до уроку.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів ( 5 хв. )
Слово вчителя.
– У людей завжди була потреба спілкуватись між собою, ділитися своїми думками, враженнями, почуттями. Добре, коли друг поруч, а якщо далеко? Тоді ми пишемо листи. Листування – один із видів письмового спілкування. Вчасно отриманий лист інколи здатний повернути людині віру в добро, в життя. Тема нашого уроку: Розвиток мовлення. Лист. Адреса. За допомогою якого ви навчитеся правильно і грамотно підписувати конверт, оформляти листи. А як ви думаєте, для чого це вам потрібно ?

ІІІ. Актуалізація опорних знань ( 10 хв. )
1). Бесіда.
В яких випадках сучасна людина звертається до листа?
Які бувають листи? (особисті [приватні]) та службові [офіційні]). Особисті так і службові листи можуть бути вітальними. Хто і кому їх пише?
Чи любити ви писати листи? Чи вмієте писати такі листи, яких із нетерпінням чекатимуть наші рідні і друзі?

2). Робота з підручником.
Слово вчителя.
– Молодці! Тепер звернемося до помічника – підручника. Відкрийте с. 71 свого підручника та прочитайте ( Лист – ).
Скільки чоловік щонайменше можуть брати участь в листуванні? Це – адресат і адресант. Відкриємо с. 74 свого підручника та прочитаємо і з’ясуємо значення цих слів іншомовного походження та запишемо в зошит.
Адресат – той , хто отримує лист .
Адресант – той , хто відправляє лист .
Що нового дізнались?

IV. Сприймання і засвоєння учнями навчального матеріалу ( 20 хв. )
1). Робота з підручником.
Ознайомлення учнів з композицією листа на с. 72-73.
– Давайте прочитаємо два листи, вміщені в підручнику на с. 71. Учні читають (вголос) і аналізують, кому вони адресовані, про що розповідаються, на які частини їх можна поділити. Які недоліки помітили?
2). Малюнкове письмо.
Завдання: Написати листа дотримуючись загальноприйнятих вимог, але незвичайного (за допомогою малюнків або цифр). Аркуш А4 поділяється на 6 частин, де 1 клітинка – звертання до того, кому адресується лист, 2, 3, 4, 5 – основний зміст листа, а в 6 клітинці – намалювати прощання або побажання.



Звертання
до того, кому
адресується
лист





Зміст
листа



Зміст
листа






Зміст
листа








Зміст
листа



Прощання,
побажання


Після завершення малюнкового письма, учні перегортають аркуш на надписують словами те, що хотіли передати малюнком.
V. Підбиття підсумків уроку ( 3 хв. )
- Що нового дізнались?
- Якими вміннями і навичками оволоділи?
VІ. Оцінювання знань, коментування оцінок ( 3 хв. )

VІІ. Домашнє завдання ( 2 хв. )
Підручник § 18, вправа 165. Я думаю, що кожному із вас є про що написати своїм рідним або друзям, що ви і зробите вдома та принесете на наступний урок в самостійно зробленому конверті.









13PAGE \* MERGEFORMAT14215