Урок чтения, послебукварный период, 1 класс


Навчання грамоти (читання), післябукварний період. 1 клас.
Тема уроку: Читайте уважно. Сергій Цушко «Комп’ютеренята»
Мета уроку:
​ учити дітей правильного, виразного, свідомого читання;
​ учити самостійно визначати головну думку твору, аналізувати зміст прочитаного тексту;
​ розвивати усне зв’язне мовлення, творчу уяву;
​ виховувати стійкий інтерес до читання, самостійність в набутті знань, старанність, повагу до думки інших, чемність;
​ формувати інформаційну, комунікативну та полікультурну компетентності.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: виставка книг, таблиця «Лабиринт», комп’ютер, підручник «Читанка», друковані зошити для читання, оцінювальні фішки.
Хід уроку:
І. Організація класу.
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати.
Отже часу ми не гаємІ урок розпочинаєм!
ІІ. Розчитування. Артикуляційні вправи.
-​ Почнемо урок з розчитування, щоб язичок був слухняним. Читаємо склади хором: повільно, чітко; скоромовкою, ніби скочуємося з гірки.
АМП МПА
ОМП МПО
УМП МПУИМП МПИІМП МПІ
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльностей. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів.
-​ Для сучасної людини дуже важливо вміти добре читати, щоб отримати більше знань. Сьогодні ми продовжимо працювати з текстом, вчитися уважно й виразно читати, давати розгорнуті відповіді щодо прочитаного. Але спочатку пригадаємо правила роботи з текстом. Подолаємо «ЛАБІРИНТ», прочитавши за стрілочками.
-​ Вправа «Лабіринт»
ІV. Робота з підручником. Опрацювання текстів.
- Ми вже добре знайомі з дитячими книжками, а сьогодні познайомимося з науковою книгою. Подивіться на нашу виставку, детальніше розглянете на перерві. Це – енциклопедії, в них зібрано відомості з різних питань. Зверніть увагу на цю книгу. Енциклопедія комп’ютера підготувала для вас довідку.
- Вправа «Навчаючись навчаю» (попередньо підготовлена дитина, зображуючи робота, робить повідомлення).
Довідка: комп’ютер – обчислювальна машина, що виконує різноманітні функції. Перший комп’ютер з’явився понад 70 років тому і важив 30 тон. Сьогодні персональний комп’ютер важить кілька кілограмів і складається з системного блоку, монітору, клавіатури та мишки. З допомогою клавіатури набирається будь-який текст та виконуються інші операції.
- Відкрийте зошити для читання на с.8 (виконується вправа №1).
- Саме про «комп’ютеренят» ми будемо читати вірш Сергія Цушка. Відкрийте «Читанки» на с.27.
- Вправа «Слухання-розуміння» (вчитель читає вірш, діти намагаються слідкувати за текстом).
- Прослуханий вірш має ознаки якого літературного жанру? (Казки).
Чи є насправді компютеренята? (Немає. Але так можна назвати комп’ютери-іграшки).
Фізпауза- Вправа «Ланцюжок» (учні читають по рядку).
- Вправа «Хвилинка» (читання з прискоренням).
- Визначення теми та мети вірша (Ми читали про комп’ютери; Головна думка автора: вчитися та вірити у власні сили).
- Самостійне читання вірша на с.28.
- Робота над текстом (Хто герой вірша? Що любить Юрко? Яка подія чекає Юрка? Куди поїде Юрчик?)- Розгляньте малюнок. Прочитайте ввічливі слова, які можуть використати Юрчик та його бабуся.
-Вправа «Діалог», робота в парах (діти будують розмову між бабусею та Юрчиком, вчитель контролює процес, виставляє фішки-метелики на парти, де діти добре працювали).
- Вправа на увагу «Хто швидше знайде слово» на с.29.
V. Підсумок уроку.
- Про що дізнались на уроці?
- Чого навчились? INCLUDEPICTURE "https://docviewer.yandex.ru/htmlimage?id=wsg-e8684dpdc7e850suzp7pt9k06fdyna68l31ufaa2d6tns94lqb4xex6bnx9hzndg3njkzutof7znxiiusgmqr1azpg9qutin2tr&name=0.png" \* MERGEFORMATINET