Занятие для детей раннего возраста В гости к Курочке Рябе


Тема : « На гостину до курочки Ряби »
(Комплексне заняття для дітей раннього віку, з застосуванням сухого басейну)
Мета: закріпити знання дітей про основні сенсорні еталони: колір, форми, кількість предметів. Сприяти різнобічному гармонійному розвитку дітей. Ввести в активний словник дітей слово «золоте», дієслова: знесла, бив, била, плаче. Посилювати інтерес до художнього слова завдяки позитивним емоціям, сенсорним відчуттям і імітуванню рухів. Розвивати пам’ять, увагу, уяву, мислення. Виховувати уміння працювати в колективі, відповідати на запитання вихователя, поважати одне одного.
Матеріал: іграшкова Курочка ; сухий басейн з різнокольоровими кульками;
Попередня робота: розповідання української народної казки «Курочка Ряба»; ігри з сухим басейном ;
Ознайомлення з поняттям –колір(синій ,білий,жовтий,червоний),величина (великий,малий) та введення їх в активний словник дитини.
Словникова робота: слова дії-махає, клює,несе.
Хід заняття
Вихователь :Дітки, подивіться, хто сьогодні прийшов до нас у гості?
(вихователь показує іграшку - курочку , що несе яєчка.
Курочка.
А яка вона?
Жовта, гарна.
Скажіть, як каже курочка? А що робить курочка?
Махає крильцями, ходить, несе яєчка.
(вихователь вкл. Іграшку курочку, яка несе яєчко)
Скільки курочка знесла яєчок?
Одне. (три яєчка)
Тож скільки яєчок курочка знесла?
Багато.
Дітки, а ви знаєте про курочку?
Знаємо, «курочка – ряба»
Вихователь :Давайте ми покажемо її нашій курочці за допомогою кульок.(діти підходять до сухого басейну, сідають на коліна кругом нього)
Дітки, скільки кульок у басейні?
Багато.
Візьміть одну кульку у руки.
(діти беруть кульку називають колір і форму, кидають кульку у басейн і перемішують їх руками)
А наша курочка чекає казочку. Тож давайте її розкажемо.
Вихователь : Жили - були дід і баба.
(діти повільно і важко стукають кулачками по бортиках басейну)
І була у них курочка Ряба.
(згинають руки у ліктях, долонями торкаються плечей, імітують змахи крил приговорюючи : «куд-ку-дах,куд-ку-дах»)
Знесла курочка яєчко.
(дістають із басейну кульку жовтого кольору і крутять її у руці)
Дід його бив – бив,
(повільно і важко стукають по бортиках басейну)
Не розбив.
(вказівним пальчиком вільної руки показують жест заперечення)
Баба його била – била,
(швидше і легше стукають кулькою по бортику басейну)
Не розбила.
(вказівним пальчиком показують жест заперечення і знизують плечима, вдаючи здивування)
А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчок упало покотилося та й розбилося.
(діти кидають свої кульки в басейн, занурюють ручки і граються кульками, перемішуючи їх)
Дід плаче, баба плаче,
(труть кулачками очі, імітуючи плач)
А курочка куткудаче:
(імітують змахи крилами, проговорюючи: «куд-ку-дах, куд-ку-дах»)
Не плач, діду, Не плач, бабо,
(махають вказівним пальчиком вгору – вниз)
Я знесу вас ще яєчок та не просте, а золоте.
(занурюють ручки в басейн і дістають по червоній кульці)
Як ви думаєте, курочці сподобалась наша казочка, а вам?
Так.
А що курочка зробила?
Знесла яєчко.
Що робив дід з яєчком?
Бив.
Що робила баба?
Била.
Тож яке яєчко знесла куроча? Вже не просте, а яке?
Золоте.
Молодці, дітки! Ось наша курочка вам знесла не прості яєчка, а шоколадні.(вихователь роздає діткам шоколадні яєчка. Діти дякують)