Урок для 9 класса, английский язык на тему «Захист довкілля. Що руйнує нашу планету»


Підготувала Глущенко В.П. – учитель англ.мови ЗОШ № 5 м.Артемівська (для 9 кл.)
Тема: Захист довкілля. Що руйнує нашу планету?
Мета: 1. Активізувати лексику теми .2. Формувати навички монологічного та
діалогічного мовлення. 3. Розвивати навички аудіювання, пам'ять,увагу.
4.Організувати контроль читання.5.Виховувати почуття відповідальності та соціальну
свідомість в учнів.
Обладнання: підручник, робочий зошит,, картки для роботи в парах, фотоматеріал для
виготовлення постера
Форми роботи : фронтальна, індивідуальна, парна, творча робота
Хід уроку
1 Привітання: Т: Stand up, please! Good morning! (T-Ps)
P: Good morning!
T: It’s nice to see you today. How are you?
P: We arefine, thank you.
T: Sit down, please.
Повідомлення теми та мети уроку:Today we are going to speak about the problem of environmental pollution and we’ll speak about the influence of human activity on our environment. During this lesson you’ll listen to the children talking about environmental problems, read dialogue and discuss different questions on the topic. At the end of our work you’ll write the short article about damage to the environment. Let's start our lesson.
Перевірка домашнього завдання. (P1,P2, P3)
Демонстрація фотографій з проблемами екології та опис проблем, зображених на фото.

Уведення в іншомовну атмосферу.
Гра“Guess the word”Клас поділяється на дві команди. Члени кожної команди по черзі підходять до столу, беруть одну з карток ш вголос читають визначення слова. Команда суперників має назвати це слово. Якщо не може , право відповіді переходить до другої команди, яка отримає більше балів. За кожну правильну відповідь – один бал.
A plant such as wheat, rice, or fruit is grown by farmers and used as food A crop
The process of making air, water, soil, dangerously dirty and not suitable for people to use, or the state of being dangerously dirty. pollution
Something that is causing or likely to cause harm harmful
Food, paper, that is no longer needed and has been thrown away rubbish
A place waste is buried under the ground landfill
Rain that contains harmful acid which can damage the environment and is caused by chemicals in the air, for example from cars or factories. Acid rain
The process of treating used objects or materials so that they can be used again recycling
Money or gifts given to help people who are poor, ill charity

5.Аудіювання тексту (впр.6. с.65)
Учні слухають дічі текст та виконують завдання вправи (P1, P2,P3)
6. Бесіда з учнями. Відповіді на запитання. (T-P1,P2,P3)
7. Діалогічне мовлення. Робота в парах. (в.7 с.65) (P1-P2)
1) Учні отримують картки і самостійно виконують завдання протягом 2-3 хв. По закінчені роботи двоє - троє з них повідомляють про результати роботи, висловлюючи свою точку зору.
Which of these activities are the most dangerous for the environment? Put the numbers of the activities according to the damage they do and explain your point of view.
________ hunting _________ littering
________ industrial activities _________ cutting down forests
________ using cars _________ making fires for cooking barbecue
________ farming
2) Читання діалогу за ролями (P1-P2)
8. Бесіда з учнями. Відповіді на запитання. (T-P1,P2,P3)
T: What problems are the children discussing? What should be done to the polluted land in the city? What does the increase of population on the planet lead to? What causes the release of potentially harmful substances into the land, water, air? What conclusions have the children made?
9.Творча робота учнів. Учні виготовляють постер – звернення до однолітків про існуючи екологічні проблеми, та попередження загрози життю.
10. Підсумки.
industrial activities
the most dangerous for the environment

cutting down forests
water pollution
littering