Функцияны? ?су ж?не кему белгілері


Б. Қонысбаева
Алматы облысы Кербұлақ ауданы
Қарашоқы орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі.
Санаты- жоғары
Қазіргі заман талабына сай оқу процесі шығармашылықпен ұйымдастырылса, оқушылардың білімі, ойлау қабілеттері белсенді бола түседі.
Алгебра – 10

Тақырып: Функцияның өсу және кему белгілері
Мақсаты:
Білімділік: Функциялардың өсу және кему белгілерін қолданып өз бетінше есеп шығару дағдыларын бақылау
Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерінің дамуына ықпал ету
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік қасиеттерін бойында тереңдету
Күтілетін нәтижелер: Берілген тапсырмаларды өз бетімен орындай алады, шығармашылықпен жұмыс жасайды, оқушы дербес ойлануға, сын тұрғысынан ойлануға бейім .
Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
Бақылау жұмысының мәтінін таратып беру.
Үйге тапсырма беру: формулаларды қайталап келу
Сабақтың барысы: І нұсқа ІІ нұсқа
1. Функцияның өсу және кему
аралықтарын табыңдар:

Ж: -кемиді, -өседі
1.Функцияның өсу және кему
аралықтарын табыңдар:

Ж: -кемиді, -өседі
2. Функцияның максимум
және минимум мәндерін табыңдар:

Ж:
3. Функцияның асимптоталарын табыңдар:
Ж:вертикаль,горизонталь асимптота, көлбеу асимптотасы жоқ 2. Функцияның максимум және минимум мәндерін табыңдар:
Ж:
3.Функцияның асимптоталарын табыңдар:
Ж: вертикаль,-горизонталь асимптота, көлбеу асимптотасы жоқ
4. Функцияны ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар:
4. Функцияны ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар:
Ж: Ең кіші мәні , ең үлкен мәні
Ж: Ең кіші мәні , ең үлкен мәні
5. Шығармашылық деңгей
а-ның қандай мәнінде функциясы нақты сандар жиынында өспелі болады ?
Бағалау: Критерий арқылы бағалау
Критерий:
1 тапсырма--- 2балл
2 тапсырма----2балл
3 тапсырма----3балл
4 тапсырма ----3 балл
5тапсырма-----5балл
4-7 балл-«3»
5-10 балл-«4»
11-15 балл -«5»