Технология п?нінен саба? жоспары Жоба:?аза? хал?ыны? ою-?рнегі. Б?йымды ?зірлеу технологиясы. (5-сынып)


Сабақ: Жоба:Қазақ халқының ою-өрнегі.
Бұйымды әзірлеу технологиясы.
Мектеп: Мамай орта мектебі
Күні: Мұғалім есімі:Кусаинова Г.Т.
Сынып 5 Қатысқандар саны: 4 Қатыспағандар саны
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Материалда ою-өрнектерді сызу қыип алу. Теориялық білімдерін практика жүзінде қолдана білуге және алған білімді тиянақтауға дағдылану
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар
Бұйымды өңдеу,ою-өрнек туралы зерттеу жұмысын жүргізу
Оқушылардың басым бөлігі
Зерттеуде тереңірек мағынан ашады
Кейбір оқушылар
Практикалық жұмысының күрделі түрін қолдану
Тілдік мақсат
Оқушылар
Оюдың атауын қай түріне жататынын біледі
.... (істей алады)
Негізгі сөздер мен тіркестер
Тұмарша, шыншара, бітпес, төртқұлақ
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Оюдыі түсінің мағынасын біледі
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?
Неліктен осы түске осындай түсініктеме бердіңдер?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Мүйізге байланысты оюдың түрлері: сыңар, сынық, қос, қошқар мүйіз,
Алдыңғы тақырып Жоба:Қазақ халқының ою-өрнегі. Эскиз. Материал таңдау, алғашқы өңдеу
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) Ресурстар
Басталуы
2 мин ЫАҚ: «Сәлемдесу»
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру: «Оюлар»
Түрін –ай текеметтің! Асыл қандай!
Үңілдім үнсіз ғана басымды алмай
«Келе ғой, қошақаным, өзіме!» деп,
Әжем кеп сипағандай шашымнан жай.
 
Күйімді кешсендер-ау сол беттегі,
Тұрғандай ана көңі тербеп мені.
Жан бітіп жайраңдады жан-жағымнан
Қазақтың қошқар мүйіз өрнектері
Фариза Оңғарсынова Ортасы
Үй тапсырмасын тексеру:
1.«Қоржынды толтыру» алдына берілген әртүлі оюлардың атауын айтып, 4 түрдің қай түріне жататынын анықтап сол қоржынға салу, презентация арқылы тексеру

2. Жинаған мәліметтермен таныстыру.
Жаңа сабақ.
«Ротация» әдісі.Сынып қабырғасына түрлі түсті оюлар ілініп тұрады әр оюда сұрақ бар. /түстердің оюда мағынасын ашу/
Практикалық жұмыс:ӨЖ «Бұйымды әзірлеу технологиясы»
1.Оюды сызу.
2.Таңдалған материалда оюды қию. Қағаздан ою-өрнектер,
Материал
Қайшы, қарандаш.
Аяқталуы

Сабақты бағалау.
Үйге тапсырма беру.
рефлексия Бағалау критериялары Дискрипторлары Балл
1 «Қоржынды толтыру»
Ротация» әдісі Оюдың атауларын дұрыс айту 1 3
Қай түрге жататынын анықтау 1 Оюдағы түстердің маңынасын ашу 1 2 Бұйымды әзірлеу технологиясы Оюды сызу 1 3
Таңдалған материалда оюды қию. 1 Операцияларды сапалы орындау 1 Барлығы 6
Оюды қию жұмысын аяқтау. Ою-өрнектер жайлы толығырақ мәліметтер жинау.
«Күн, бұлт, жаңбыр» Қосымша ақпарат
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?