Презентация Алдарк?се ?дебиеттік о?у 2сынып


Торы құлын Тақырыбы: Сабақтың тақырыбы: Алдаркөсе мен салт атты Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жасытпай оқыту, сенімсіздік комплекстерін жою.Дамытушылық: Баланың өзін-өзі тану еркіндігімен дұрыс қарым-қатынасын дамыту.Тәрбиелік: Балаларды дұрыс қарым-қатынасы мәдениеттеріне тәрбиелеуСабақтың түрі: араласСабақтың әдісі: орталықтарға бөлуСабақтың көрнекілігі: АКТ, қима қағаздарПәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, бейнелеу өнері, еңбекке баулу, математика. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: 1.Қима қағаз тарқату. 2. Құралдарын түгелдеу. 3.Қызығушылығын ояту. 4. Орталыққа бөлу. - Балалар ертеңгі сабақты тәй-тәй бағдарламасымен өткізетінімді ескертіп, оза оқыту техналогиясы бойынша, ертеңгі жаңа сабақтың тапсырмаларын алдын-ала беріп жіберген едім. Жинап келген білімдерің , бүгін сендерге қажет болады. .Ғылым Оқу Өнер Орталықтарға бөлу Жазу Алдын-ала берілген тапсырмалар: 1.Аңыз деген не? 2. Алдаркөсе қай жердің тумасы? 3. Мәтінді екіге бөліп, бөлімдерге ат қойыңдар. 4.Мәтінде қанша хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем,қанша азат жол бар екендігін анықтаңдар. 5. Мәтінге байланысты , аңыздар жиынтығын, өздерің салған суреттер, қолдан жасалған бұйымдарды алып келіңдер. 6. Жаңылтпаштарды жаттап келіңдер . Сергіту сәті Ғылым орталығыЖаңылтпаштардағы киім атауларын ата.Бұл киімді қай кезде киеді.Аңыз деген не?Алдаркөсе кім? Алдаркөсе қай жердің тумасы?Алдаркөсе туралы басқада аңыздарды айтып беріңдер.Көрме ұйымдастыру. Оқу орталығы 1. Мәтінде қанша хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем,қанша азат жол бар екендігін анықтаңдар. 2. Мәтінді екіге бөліп, бөлімдерге ат қойыңдар. 3. Әрбір қойылған тақырып қай сөзден басталып, қай сөзге аяқталады. 4. Жаңылтпашты жаңылмай айту. 5. Жаңылтпаштың мәтінмен байланысын табу. Жазу орталығы Осы мәтіндегі кейіпкерлерді теріп жаз.Жағымды кейіпкерге кімді жатқызар едің? Аңызды сендер қалай аяқтар едіңдер? Салт кісі Алдардан қалай алданды?Сөздікпен жұмыс. Өнер орталығы 1. Мәтінде қанша хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем, қанша азат жол бар екендігін анықтаңдар. 2. Мәтінді екіге бөліп, бөлімдерге ат қойыңдар. 3. Әрбір қойылған тақырып қай сөзден басталып, қай сөзге аяқталады. 4. Жаңылтпашты жаңылмай айту. 5. Жаңылтпаштың мәтінмен байланысын табу. Әр топты құлақ сап тыңдаймыз Топ бір-бірін бағалайды. Не үйрендің? Нені түсінбедің? Не ұнады? Не ұнамады? Қай топ белсенді? Қортынды: Бағалау: Оқушыларға « Қай топ бүгінгі сабақта белсенді қатысты? Бүгінгі сабақ ұнады ма, әлде ұнамады ма? Не үйрендің? Нені түсінбедің?» осындай бағалау парағын беремін. Оқушылардың ішіндегі ерекше көзге түскен оқушыларды мадақтап, деңгейлеріне қарап, оқушылардың пікірін ескере отырып бағалаймын.Үйге тапсырма: Бүгінгі мәтінге байланысты эссе жазып келу. Назарларыңызға рақмет!